Aktualności  RSS
Nowe miasto między Warszawą a Łodzią. "Zaprojektowane od podstaw, przez najlepszych architektów"

#zrodlo
Kilkanaście kluczowych pytań w sprawie planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) i inwestycji towarzyszących postawili posłowie sejmowej Komisji Infrastruktury wiceministrowi infrastruktury Mikołajowi Wildowi, pełnomocnikowi rządu ds. CPK. Na większość odpowiedział wprost, ale najważniejsze kwestie - np. wielkości nakładów i sposobu sfinansowania inwestycji - nadal pozostają niewyjaśnione.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Amerykanie zaprezentowali w Mirosławcu bezzałogowca Reaper

Amerykańscy żołnierze zaprezentowali w środę, 4 lipca, stacjonujące od maja w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu (Zachodniopomorskie) maszyny MQ-9 Reaper. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów amerykańskiego Dnia Niepodległości.

Źródło: www.wnp.pl

Japońskie linie ANA odwołują loty i sprawdzają silniki w swoich maszynach

#zrodlo
Japońskie linie lotnicze ANA poinformowały w środę o odwołaniu 113 połączeń krajowych w związku z programem inspekcji i potencjalnych napraw silników Rolls-Royce'a zamontowanych w samolotach Boeing 787. Loty miały się odbyć w dniach 6-12 lipca.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Google potwierdza udostępnianie danych z Gmaila

Twórcy oprogramowania, którzy chcą mieć dostęp do danych Gmaila, przechodzą skomplikowany proces weryfikacji - napisano na blogu firmowym Google w odpowiedzi na doniesienia medialne o udostępnianiu treści korespondencji użytkowników tej usługi zewnętrznym firmom.

Tagi: Firma, PiS, Google
Źródło: www.wnp.pl

Po 11 miesiącach przerwy Uber znowu działa w Finlandii

#zrodlo
Uber wznawia działalność w Finlandii po 11 miesiącach przerwy spowodowanych pracami nad nowelizacją krajowego prawa regulującego działanie sektora przewozów pasażerskich - poinformował w środę amerykański koncern.

Tagi: Uber
Źródło: logistyka.wnp.pl

Chcesz zagrać - musisz podać wszystkie dane osobowe, a nawet źródło utrzymania!

#zrodlo
Pierwszy salon gier na automatach Totalizatora Sportowego otwarto w Bydgoszczy w ramach programu pilotażowego. W bydgoskim salonie konieczne jest zarejestrowanie się, w tym celu trzeba wypełnić formularze dot. danych użytkownika: imię i nazwisko, PESEL, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania, pada też pytanie o źródła utrzymania.

Źródło: finanse.wnp.pl

Volkswagen wybrał wykonawcę rozbudowy fabryki w Poznaniu

#zrodlo
Firma Eiffage Polska Budownictwo poinformowała w środę o podpisaniu ze spółką Volkswagen Poznań (VWP) kontraktu na budowę hali spawalni z zapleczem logistycznym w fabryce spółki w poznańskim Antoninku. Inwestycje związane z rozbudową zakładu pochłoną ponad 400 mln euro.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Zaskakujące skutki amerykańskiego cła na stal. Nie tak sobie to Trump wyobrażał

#zrodlo
Wprowadzenie 25 proc. cła na stal importowaną do USA ośmieliło lokalnych producentów do podnoszenia cen. Wzrosły one tak bardzo, że mimo ceł amerykańska stal znowu jest droższa od importowanej.

Tagi: USA, Import
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

W ramach protestu polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny

#zrodlo
W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny na znak protestu przeciwko dyskutowanym w Parlamencie Europejskim zmianom w prawie autorskim - poinformowało w oświadczeniu przesłanym stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Rząd Indii wydał specjalny apel ws. komunikatora WhatsApp

#zrodlo
Rząd Indii wzywa właścicieli komunikatora WhatsApp do podjęcia kroków w walce z dezinformacją, która szerzy się za pośrednictwem tej aplikacji. W ostatnich dniach fałszywe wiadomości przesyłane przez WhatsApp doprowadziły w kilku regionach kraju do linczów.

Źródło: www.wnp.pl

Awans Polski w unijnym rankingu

#zrodlo
Polska awansowała na 7. miejsce w unijnym rankingu wykorzystania funduszy z Planu Junckera na inwestycje małych i średnich firm - poinformowało w środę Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Tagi: Firma, ING
Źródło: finanse.wnp.pl

Pobór opłat za drogi lada moment przejdzie w ręce państwa. Przybędzie płatnych odcinków?

#zrodlo
Zbudowany kosztem 1,37 mld zł system elektronicznego poboru opłat za drogi - viaToll - przez siedem lat przyniósł 10 mld zł przychodów. Firma Kapsch Telematic Services będzie nim zarządzać jeszcze tylko przez cztery miesiące. Później system przejmie państwo. W najbliższej przyszłości sposób poboru opłat się nie zmieni. Co potem, na razie nie wiadomo.

Tagi: Firma, BOR
Źródło: logistyka.wnp.pl

Chiński ZTE może częściowo wznowić działalność w USA

#zrodlo
Władze USA zezwoliły koncernowi ZTE na częściowe wznowienie wymiany handlowej z amerykańskimi firmami po tymczasowym zniesieniu sankcji nałożonych na firmę ze względu na eksport jej towarów do Iranu i Korei Północnej - podała w środę agencja Associated Press.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny o wojnie handlowej z USA: nie wystrzelimy jako pierwsi

#zrodlo
Chińskie ministerstwo finansów oświadczyło w środę, że nie nałoży ceł odwetowych na amerykańskie towary, dopóki nie wejdą w życie karne taryfy USA na produkty z ChRL. Rozwiano tym samym wątpliwości związane z różnicą czasu między stolicami obu państw.

Źródło: finanse.wnp.pl

Prokuratura bada działania byłego zarządu JSW

#zrodlo
Prokuratura Regionalna w Katowicach sprawdza, czy byli członkowie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) z lat 2013-2016 wyrządzili firmie szkodę o wartości ponad 87 mln zł. Chodzi o niekorzystne - zdaniem resortu energii - umowy ze spółkami, chcącymi eksploatować złoże węgla Orzesze.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

40-milionowy pasażer Polregio w tym roku

#zrodlo
W środę pociągiem Polregio przewieziono 40-milionowego pasażera w 2018 roku - poinformowała spółka Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio. Dodano, że każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ok. 1800 pociągów tego przewoźnika.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Jakie mieszkanie, kochanie? O tym decyduje kobieta...

#zrodlo
Jak przekonują eksperci o zakupie konkretnego mieszkania decyduje zwykle kobieta. Rozstrzyga ich zmysł estetyczny, wyczucie, intuicja i ogólnie damski punkt widzenia.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Będą rozmowy o płacy minimalnej dla kierowców w UE

#zrodlo
Austriacka prezydencja w najbliższych miesiącach planuje spotkania dwustronne m.in. z krajami Grupy Wyszehradzkiej, by przezwyciężać różnice między państwami UE w sprawie pakietu mobilności, czyli przepisów dotyczących kierowców w transporcie międzynarodowym.

Tagi: Austria, PiS
Źródło: logistyka.wnp.pl

Polska przegrała najważniejszą walkę od lat. Będzie trzeba 7 razy więcej gazu, ceny prądu wzrosną

#zrodlo
Trybunał Sprawiedliwości UE 21 czerwca 2018 r. oddalił skargę Polski o stwierdzenie nieważności decyzji dotyczącej ustanowienia i funkcjonowania rezerwy stabilności rynkowej (MSR) dla unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS). Zdaniem Polski, decyzja TSUE ma bardzo negatywne skutki dla rodzimej energetyki, ponadto osłabi konkurencyjność polskiej gospodarki.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Ministerstwo chce nowej ekspresówki za ponad 4,3 mld zł

#zrodlo
Budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, ujętej w zaktualizowanym rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jest zakładana do 2025, pod warunkiem pozyskania finansowania - oznajmił wiceszef resortu infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Tagi: Drony
Źródło: budownictwo.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami