Aktualności  RSS
Polski obuwniczy potentat przejmuje szwajcarską markę ze 100-letnią tradycją

Spółka NG2 Suisse w siedzibą w Zug, z grupy CCC, podpisała dziś z KAVO-Holding oraz PhiRam Holding warunkową umowę  kupna 70 proc. udziałów w szwajcarskiej spółce Karl Voegele. Jej wartość ustalono na 10 mln CHF.

Tagi: PiS, ING
Źródło: finanse.wnp.pl

Ukochana sieć Brytyjczyków zamyka sklepy i przenosi się do internetu

#zrodlo
To oznaka rozpadu tradycyjnie brytyjskiego krajobrazu – tak piszą niektóre media, w tym CNN Money, komentując oświadczenie przedstawicieli Marks & Spencer, że chcą zamknąć 100 sklepów tej sieci w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.wnp.pl

GetBack ma nowego prezesa

Rada nadzorcza GetBack powołała Przemysława Dąbrowskiego na stanowisko prezesa oraz Magdalenę Nawłokę na stanowisko członka zarządu spółki - poinformował GetBack w komunikacie.

Tagi: Spółki
Źródło: finanse.wnp.pl

11 mld zł na inwestycje polskiego miedziowego giganta

#zrodlo
W latach 2018- 2022 KGHM planuje przeznaczyć ponad 11 miliardów złotych na realizację inwestycji krajowych. Pieniądze te mają zaowocować dłuższym funkcjonowaniem firmy.

Tagi: Firma, KGHM
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Orlen bierze wszystko w czeskiej spółce i wycofuje ją z giełdy

#zrodlo
PKN Orlen odkupi od akcjonariuszy mniejszościowych wszystkie akcje Unipetrolu, poinformował zarząd spółki w komunikacie dla inwestorów giełdowych. Decyzja ta ma na celu wycofanie akcji Unipetrol z obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: nafta.wnp.pl

Pierwsze hybrydowe samoloty polecą już za 4 lata

Amerykańska czarterowa linia lotnicza JetSuite, która wykonuje loty regionalne, podpisała ze startupem Zunum Aero umowę zakupu, opcjonalnie, do 100 pasażerskich samolotów z napędem spalinowo-elektrycznym.

Tagi: PiS, Samoloty
Źródło: logistyka.wnp.pl

Zuckerberg: płacimy podatki we wszystkich krajach, w których działamy

Facebook zawsze płacił podatki we wszystkich krajach, w których działamy. Płacimy wszystkie podatki, które są należne, zgodnie z prawem - powiedział we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef Facebooka Mark Zuckerberg.

Źródło: www.wnp.pl

Jest pomysł na polskie regiony górnicze. "Europa będzie się na nas wzorować"

Regiony górnictwa węgla kamiennego od lat przechodzą przekształcenia. Proces w całej Europie ma nabrać nowej jakości i prędkości w związku z dostosowywaniem się do zapisów polityki klimatycznej. Specjalne wsparcie dla regionów górniczych ma pozwolić im dostosować się do wytycznych związanych z mniejszym wydobyciem węgla, ale też stworzyć wiele miejsc pracy. Szczególną rolę może tu odegrać Śląsk.

Tagi: Węgry, Europa, PiS
Źródło: gornictwo.wnp.pl

Nie ma alternatywy dla strefy euro? Nieprawda - mówi wiceminister

#zrodlo
- Do wagi państwa w Unii przepustką są: stabilność polityczna, brak wątpliwości co do sensu projektu europejskiego, wzrost oraz siła gospodarcza. Te cechy mają państwa należące do strefy euro i nienależące do niej. Polska je posiada - podkreśla wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.

Źródło: www.wnp.pl

W Bułgarii protesty - nie chcą drugiej elektrowni atomowej

Kilkaset osób protestowało we wtorek przed siedzibą bułgarskiego rządu przeciwko projektowi wznowienia budowy drugiej elektrowni atomowej w Belene nad Dunajem. Budowę wstrzymano w 2012 roku z powodu jej zbyt wysokich kosztów.

Źródło: energetyka.wnp.pl

"Unia Europejska w kwestii handlu z USA mówi jednym głosem"

#zrodlo
Unia Europejska w kwestii relacji handlowych z USA mówi jednym głosem - powiedziała w Brukseli dziennikarzom minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, UE nadal liczy na pozytywny scenariusz rozmów z USA ws. taryf na stal i aluminium.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Dane osobowe mają być bezpieczne - prezydent podpisał ustawę

#zrodlo
Kary za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych, powołanie Urzędu Ochrony Danych Osobowych w miejsce Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, skrócenie postępowań dotyczących naruszeń danych osobowych - nowe przepisy o ochronie danych osobowych z podpisem prezydenta.

Źródło: www.wnp.pl

Zuckerberg w Parlamencie Europejskim: Jest mi przykro

Zrobiliśmy za mało, by chronić użytkowników Facebooka - powiedział we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef Facebooka Mark Zuckerberg. Jak dodał, ponosi za to odpowiedzialność i jest mu przykro.

Źródło: www.wnp.pl

Są rekomendacje dywidendowe nadzoru dla banków spółdzielczych

#zrodlo
Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła założenia stanowiska w sprawie polityki dywidendowej w perspektywie średnioterminowej banków spółdzielczych i zrzeszających, a także domów maklerskich, TFI, PTE oraz firm ubezpieczeniowych - poinformowała KNF w komunikacie.

Źródło: finanse.wnp.pl

Spór o port w Ustce. Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku odwołany

#zrodlo
- Port w Ustce ma pozostać portem miejskim, a nie być miejscem budowy apartamentowców - powiedział we wtorek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. - Przeznaczenie portu na rozwój deweloperki, budowy apartamentowców jest decyzją skandaliczną - powiedział.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Na europejskich giełdach wzrosty - z dwoma wyjątkami

#zrodlo
Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie.

Źródło: finanse.wnp.pl

Spółki paliwowe pociągnęły WIG 20 w dół

#zrodlo
WIG 20 spadł we wtorek o 0,87 proc. Największe spadki wśród blue chipów zanotowały spółki paliwowe - PKN Orlen oraz Lotos, w obliczu globalnej niepewności dotyczącej cen ropy.

Źródło: finanse.wnp.pl

PGE chce kupić Polenergię od Kulczyków

#zrodlo
Grupa PGE ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji Polenergii. - Przejęcie tego pionowo zintegrowanego przedsiębiorstwa wpisuje się w strategię biznesową Grupy PGE, ponieważ stanowi szansę na rozwój i wzrost większości segmentów jej działalności - wyjaśnia PGE.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Jest wreszcie zysk w Grupie ZUE

#zrodlo
W I kwartale 2018 roku Grupa ZUE miała 125,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, które były o 280 proc. (o 92,7 mln zł) większe niż rok wcześniej.

Tagi: ZUE
Źródło: budownictwo.wnp.pl

LOT chce podważyć decyzje Komisji Europejskiej w sprawie Air Berlin

#zrodlo
Polskie Linie Lotnicze LOT zaskarżyły do Trybunału Sprawiedliwości UE dwie decyzje KE, w których zgodziła się ona na przejęcie przez Lufthansę części linii lotniczej Air Berlin oraz na przejęcie przez brytyjski easyJet części aktywów Air Berlin - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych.

Źródło: logistyka.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami