Aktualności  RSS
Polski robot rusza na podbój zagranicznych rynków

#zrodlo
Przeszło 5 tys. Photonów, edukacyjnych robotów dla najmłodszych, zostało już sprzedanych na polskim rynku. Start-up założony przez absolwentów Politechniki Białostockiej wchodzi ze swoim produktem także na rynki zagraniczne.

Źródło: www.wnp.pl

Nieoczekiwana zamiana miejsc. Była energia, jest środowisko

#zrodlo
Premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Kurtykę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nominację wręczył Henryk Kowalczyk, szef tego resortu. Michał Kurtyka dotychczas był wiceministrem energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Były prezes Południowo-Zachodniej SKOK oskarżony o bezprawne pożyczki

Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Południowo-Zachodniej SKOK Marianowi S. Według śledczych, S. m.in. decydował o udzielaniu pożyczek osobom bez zdolności kredytowej, a jego działania doprowadziły do straty w wysokości niemal 170 ml zł.

Źródło: finanse.wnp.pl

Chcieli zainwestować na Śląsku 600 mln zł, teraz są zdziwieni. Będzie interwencja u premiera?

#zrodlo
We wtorek 3 lipca sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa omawiała kwestię likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu. - Mimo próśb ze strony inwestora, jego przedstawiciel nie został zaproszony. Jesteśmy bardzo zdziwieni przebiegiem posiedzenia - mówi portalowi WNP.PL Anna Garwolińska odpowiedzialna za komunikację spółki Tamar.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

KNF wpisała na listę ostrzeżeń nowe podmioty

#zrodlo
Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisano nowe podmioty: Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie oraz HossaFX - poinformowała 4 lipca KNF.

Źródło: finanse.wnp.pl

Wstrząs w kopalni KGHM, jeden górnik w szpitalu

#zrodlo
Jeden górnik nadal przebywa w szpitalu po wstrząsie, do którego doszło 3 lipca wieczorem w należącej do KGHM kopali Rudna w Polkowicach. Na skutek samoczynnego wstrząsu górotworu niegroźne obrażenia odniosło siedem osób.

Tagi: PIT, KGHM
Źródło: gornictwo.wnp.pl

Mundial przyćmił podniesienie wieku emerytalnego w Rosji

#zrodlo
Dla większości Rosjan piłkarskie mistrzostwa świata są najbardziej zapadającym w pamięć wydarzeniem ostatnich tygodni i przyćmiły pod tym względem ogłoszoną w czerwcu decyzję o podniesieniu wieku emerytalnego - wynika z sondażu Centrum Lewady, rosyjskiego niezależnego ośrodka badania opinii społecznej.

Tagi: Sondaże
Źródło: praca.wnp.pl

Smartfony Samsunga same wysyłają zdjęcia? Jest odpowiedź koncernu

#zrodlo
Na internetowych forach pojawiła się informacja, że błąd w oprogramowaniu smartfonów Samsunga z serii Galaxy Note 8 i Galaxy S9 powoduje automatyczne wysyłanie zdjęć z aparatu w telefonie do przypadkowych osób z książki kontaktowej. I odbywa się to bez wiedzy i zgody użytkowników. Spółka odpiera zarzuty i mówi, że nic takiego się nie zdarzyło.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny wyprzedzą nałożenie nowych ceł przez USA

#zrodlo
Pierwsza partia chińskich ceł odwetowych na amerykańskie towary warte 34 mld dolarów rocznie zacznie obowiązywać w piątek 6 lipca o północy czasu pekińskiego (w czwartek o godz. 18 w Polsce) - poinformowała agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło.

Tagi: Chiny, USA, Dolar
Źródło: www.wnp.pl

NIK oceniła wykonanie budżetu za 2017 rok

#zrodlo
Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie ustawy budżetowej za 2017 rok, sprawozdanie rządu z wykonania budżetu jest rzetelne - poinformował w Sejmie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

Źródło: finanse.wnp.pl

Ameryka Łacińska czeka na części samochodowe. To szansa dla polskich firm

#zrodlo
Od 11 do 13 lipca w Meksyku odbędą się największe targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej. Szacuje się, że wydarzenie odwiedzi 600 wystawców z całego świata. INA PAACE Automechanika może odwiedzi ponad 25 000 osób.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Nie wszystkie giełdy na Zachodzie będą dziś pracować

#zrodlo
Europejskie indeksy giełdowe rozpoczęły notowania 4 lipca od nieznacznych zniżek, przy nieobecności inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Euro i juan kontynuują aprecjację. Rynki śledzą rozwój wydarzeń w globalnej wojnie handlowej.

Źródło: finanse.wnp.pl

Rosyjskie porty przegrywają bój o białoruską ropę z bałtyckimi terminalami

Eksport produktów naftowych jest bardziej opłacalny dla rafinerii białoruskich przez porty republik bałtyckich, niż porty rosyjskie.

Tagi: Eksport
Źródło: logistyka.wnp.pl

Dominika Kulczyk zdradza plany wobec Polenergii

#zrodlo
Dominika Kulczyk, po tym jak została większościowym akcjonariuszem spółki Polenergia, zdradza pierwsze szczegóły swoich planów wobec energetycznej firmy. - Stawiam na energetykę odnawialną, dlatego traktuję tę spółkę jako aktywo strategiczne i długoterminowe - mówi Dominika Kulczyk.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Nowy wiceprezes Awbud

Rada Nadzorcza Awbud do składu zarządu powołała na stanowisko wiceprezesa spółki Mariusza Kolwasa.

Tagi: Spółki
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Będą jednak zarzuty dla Waldemara Pawlaka za umowy gazowe? Śledztwo trwa

Temat negocjacji gazowych z 2010 r. nie schodzi z nagłówków gazet. Według najnowszych informacji, prowadzący rozmowy z Rosjanami były premier, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak  może usłyszeć zarzuty, a śledztwo w tej sprawie ma toczyć się od jesieni ubiegłego roku.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Giełdy w Azji znalazły się pod presją zniżek

#zrodlo
W Japonii indeks Nikkei 225 stracił 0,31 proc. W Chinach wskaźnik SCI traci 0,82 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng ze stratą 1,13 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI na minusie o 0,32 proc. W Indiach Sensex zyskuje o 0,08 proc.

Źródło: finanse.wnp.pl

Ceny miedzi sporo straciły, ale są powody do odbicia

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkują o około 1 proc. do 6.553 dolarów za tonę, po najniższym zamknięciu od września. Rynek czeka na rozwój sytuacji w chilijskiej kopalni Chuquicamata oraz obserwuje politykę kursową Chin.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Wykonawca gotowy do wbicia pierwszej łopaty na placu budowy w Ostrołęce

#zrodlo
Wykonawca bacznie obserwuje działania wokół planów budowy nowego bloku na 1 tys. MW w Elektrowni Ostrołęka. Konsorcjum wybrane przez Energę i Eneę ma nadzieję na wbicie pierwszej łopaty w tym roku.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Korea Północna okłamała Donalda Trumpa ws. broni jądrowej?

#zrodlo
Ostatnia seria zdjęć satelitarnych zrobionych nad terytorium Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej dowodzi, że wbrew deklaracjom Kim Dzong Una władze w Pjongjangu nie porzucają prac nad budową arsenału atomowego i kontynuują program jądrowy - uważają niezależni eksperci.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami