Fundusze unijne  RSS
Coraz lepiej wykorzystujemy fundusze: Awans Polski w unijnym rankingu

#zrodlo
Polska awansowała na 7. miejsce w unijnym rankingu wykorzystania funduszy z Planu Junckera na inwestycje małych i średnich firm - poinformowało w środę Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Tagi: Firma, ING
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

UE tworzy pierwszy wspólny fundusz przemysłu obronnego

#zrodlo
Nowy europejski program rozwoju przemysłu obronnego (EDIDP) pomoże w finansowaniu rozwoju nowych i unowocześnionych produktów i technologii. Na ten cel przeznaczonych zostanie 500 mln euro w latach 2019-2020 - zdecydował we wtorek Parlament Europejski.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pięć obszarów działalności, na które firmy w Polsce pobierają unijne dotacje


Bezzwrotne dotacje z Unii Europejskiej cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców oraz osób, które dopiero zamierzają założyć działalność gospodarczą.

Źródło: inwestycje.pl

Nie wykorzystujemy potencjału na pozyskiwanie środków z UE na badania

Jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o poziom finansowania uzyskanego z unijnych programów na jednego naukowca. Nie wykorzystujemy dobrze potencjału, jaki ma Polska - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Budżet unijny podzielony: Ile w udziale przypadnie Polsce

Zmniejszenie środków na Wspólną Politykę Rolną o 5 proc. w ramach nowego, okrojonego budżetu zaproponowała w piątek Komisja Europejska. Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników, liczone w cenach bieżących, mają się zmniejszyć nieznacznie, o ok. 1 proc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Saryusz-Wolski o cięciach funduszy unijnych: Polsce ujmuje się więcej niż powinno

Polska jest w grupie siedmiu krajów, którym w nowym budżecie UE ujmuje się więcej niż powinno; to wystarczająco dużo państw, by budżet w tym kształcie nie przeszedł - powiedział w piątek europoseł Jacek Saryusz-Wolski

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nasz region jest karany za dobre wydawanie pieniędzy [WYWIAD]

O budżecie i funduszach unijnych z Pawłem Chorążym wiceministrem inwestycji i rozwoju rozmawia Grzegorz Osiecki.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Koniec solidarności. Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej

Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej. Polskie regiony po 2020 r. mogą dostać 20 mld euro mniej na rozwój infrastruktury

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Oettinger: Każdy region musi mieć gwarancje 70 proc. obecnej kwoty funduszy UE

Każdy region musi mieć zagwarantowane 70 proc. obecnej kwoty funduszy UE - powiedział w środę unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger podczas debaty w Komitecie Regionów UE.

Tagi: Miedź, ING
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Stypendium współfinansowane przez UE bez składek ZUS

Uczniowie szkół zawodowych (z wyłączeniem placówek dla dorosłych i policealnych) będący uczestnikami praktyk realizowanych w ramach programów finansowanych z europejskich i krajowych środków, nie podlegają ubezpieczeniom społecznym stwierdził ZUS.

Tagi: ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Premier: Stawiamy na pracę, płacę, rodzinę, mieszkanie i bezpieczeństwo

Praca, płaca, mieszkanie, rodzina, bezpieczeństwo - to główne obszary, jakie zmieniamy w gospodarce - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd podnosi wynagrodzenia i "stara się", by było jak najmniej umów śmieciowych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pięć województw z Polski Wschodniej może stracić ok. miliarda euro

Z analiz MIiR wynika, że kilka województw ma problemy z wykorzystaniem środków unijnych - poinformował w piątek podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński. Pięć województw z Polski Wschodniej może stracić ok. miliarda euro.

Tagi: Europa
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Polsce jeszcze trochę brakuje, by była płatnikiem netto UE

Polsce jeszcze trochę brakuje, by była płatnikiem netto UE, ale chcielibyśmy, by tak się stało - mówił w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem oznaczałoby to, że Polska się bogaci. Zaznaczył, że to jest "naszym dążeniem".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nie ma unijnego dofinansowania, to nie ma też zapłaty

Firmie, która niewłaściwie przygotowała dokumentację niezbędną do otrzymania unijnego dofinansowania, nie należy się żadna zapłata – uznał sąd.

Tagi: Firma
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Walka o pieniądze na regiony będzie bardzo ostra [WYWIAD]

Problem z praworządnością istnieje i nie da się zaklinać rzeczywistości – mówi DGP Marek Woźniak, wiceszef Europejskiego Komitetu Regionów

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Budżet UE szyty pod Polskę. Powiązanie praworządności z funduszami miało uderzyć w PiS

Powiązanie praworządności z funduszami miało uderzyć w PiS – wynika z naszych ustaleń

Tagi: PiS
Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE: Czaputowicz uspokojony, wciąż przeciw wiązaniu funduszy z praworządnością

Szef MSZ Jacek Czaputowicz mówił w czwartek po spotkaniu z komisarz UE ds. sprawiedliwości Vierą Jourovą, że jest "uspokojony" ws. zapowiedzi uzależnienia funduszy unijnych od przestrzegania praworządności, ale Polska jest nadal przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Litwa: Na Rossie ruszyła kwesta na odbudowę tego cmentarza

Na Cmentarzu na Rossie w sobotę rozpoczęła się sześciodniowa kwesta, której celem jest zebranie środków finansowych na renowację zabytkowych nagrobków tej najstarszej wileńskiej nekropolii.

Tagi: Litwa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

200 mln zł na systemy gospodarowania wodami opadowymi w miastach

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozdysponuje 200 mln zł z Funduszu Spójności na systemy gospodarowania wodami opadowymi w miastach - podał w środę Fundusz. Dodał, że o dotacje mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego (JST) od 30 kwietnia do 31 sierpnia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ponad 1,2 mld zł z funduszy unijnych dla drogowców i kolejarzy

Ponad 1,2 mld zł z funduszy unijnych trafi do drogowców i kolejarzy. Dzięki tym pieniądzom Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje drogę S17 z Warszawy do Garwolina, zaś PKP Intercity zmodernizuje, a warszawska Szybka Kolej Miejska kupi pociągi.

reklama
Kontakt z nami