Gospodarka  RSS
Rząd zajął się zmianą akcyzy i budżetem

#zrodlo

Rząd przyjął zmiany w ustawach o podatku akcyzowym i w prawie celnym autorstwa Ministerstwa Finansów. Resort chce wprowadzić zerową akcyzę na gaz ziemny CNG i LNG oraz wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów związanych z paliwami i zwolnieniami...

Źródło: inwestycje.pl

J.Emilewicz - UE jednolita, przestrzega USA przed wojną handlową

#zrodlo

Unia Europejska jednolita w swym sprzeciwie wobec ceł na stal i aluminium, które zamierzają nałożyć Stany Zjednoczone, i przestrzega przed wojną handlową. Takie wnioski płyną po unijnej naradzie w Brukseli. Unia, która jest na razie wyłączona z ceł...

Źródło: inwestycje.pl

23.05 GUS poinformuje o sprzedaży detalicznej

#zrodlo

Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś (23.05) o sprzedaży detalicznej w kwietniu. Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek spodziewa się dość wysokiego odczytu, choć podkreśla, że tym razem trudno prognozować, jakie dane pokaże GUS.

Źródło: inwestycje.pl

Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 4 proc.

#zrodlo

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w kwietniu była wyższa o 4 procent niż przed rokiem. Tempo wzrostu sprzedaży detalicznej było niższe niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z marcem wskaźnik ten spadł o o 5,9%...

Tagi: Spadek, Ceneo
Źródło: inwestycje.pl

Deloitte o przychodach piłkarskiej Ekstraklasy

#zrodlo

Ponad 550 milionów złotych przychodów zanotowały kluby Ekstraklasy - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. To 5 procent mniej niż rok wcześniej. Powodem jest nieobecność polskich drużyn w europejskich pucharach.

Źródło: inwestycje.pl

Analiza. Zachowanie pseudokibiców a przychody klubów

#zrodlo

Finanse klubów ucierpią na działaniach pseudokibiców - twierdzą autorzy raportu o przychodach kubów piłkarskiej Ekstraklasy. Stadion Lecha Poznań został zamknięty dla publiczności na osiem meczów.

Źródło: inwestycje.pl

PGNiG analizuje taryfy dla klientów detalicznych

#zrodlo

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo analizuje taryfy dla klientów detalicznych. Wiceprezes spółki Maciej Woźniak powiedział, że są przesłanki do tego, by zweryfikować to, czy obecna taryfa detaliczna jest na właściwym poziomie.

Dwucyfrowy wzrost liczby SMS-ów wysyłanych w Polsce


Grupa technologiczna R22 wysłała o 38,5% więcej SMS-ów w I kwartale 2018 r., w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. Spółki z Grupy R22 obsługują obecnie najwięcej wysyłek SMS w kraju. Pierwsze trzy miesiące tego roku to kolejny okres intensywnego...

Źródło: inwestycje.pl

Czy konsument jest królem?

#zrodlo

Polski konsument coraz szybciej podąża za trendami. Obecnie króluje: premiumizacja, wygoda i zdrowie. Producenci i detaliści prześcigają się w rozwiązaniach, które mają sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów.

Źródło: inwestycje.pl

Sprzątanie - przykry obowiązek? Czego Polacy nie lubią w domowych porządkach

#zrodlo

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że bałagan, kurz i nieporządek negatywnie wpływają na nasze zdrowie i atmosferę panującą w domu. Socjologowie są pewni, że jeśli otacza nas brud, to i samopoczucie ulega pogorszeniu, co w przyszłości może stać się....

Źródło: inwestycje.pl

Na budowie opóźnienie to nie zwłoka

#zrodlo

Gwarancją sukcesu inwestycji jest jej ukończenie w odpowiednim terminie, jednak zdarza się, że prace budowlane przeciągają się z powodu opóźnienia lub zwłoki.

Źródło: inwestycje.pl

Pokoleniowa przepaść cyfrowa - zagrożenia i nadzieje


Zdaniem ponad 5 milionów młodych Polaków i Polek, generacja ich dziadków, a nierzadko również rodziców i teściów, jest wykluczona cyfrowo. Podczas gdy młodzi nie wyobrażają sobie życia bez dostępu do sieci, widzą jednocześnie na co dzień, że korzystanie..

Źródło: inwestycje.pl

Przychody klubów Ekstraklasy w 2017 r. wyniosły 550,4 mln zł, a transfery zagraniczne zapewniły dodatkowo 145,2 mln zł

#zrodlo

Przychody klubów grających w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasa wyniosły w 2017 roku 550,4 mln zł. Gdyby jednak doliczyć do tej sumy wpływy z transferów zagranicznych, kwota ta wzrosłaby do 695,6 mln zł.

Tagi: Lotos
Źródło: inwestycje.pl

Rosnący udział diet pudełkowych w rynku e-commerce. Maczfit liczy na 50 wzrost w roku 2018


Rynek tzw. diety pudełkowej ma coraz większy udział w segmencie ecommerce. Jeden z największych graczy na polskim rynku, firma Maczfit w 2017 roku zanotowała ok 40 mln zł przychodów i liczy na 50 % wzrost w roku bieżącym.

Tagi: Firma
Źródło: inwestycje.pl

Alior Bank: Raport rynkowy

#zrodlo
Dziś o 10:00 opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej za kwiecień. Wzrost produkcji w maju przekroczy 4%, a budowlanej będzie zbliżony do 20% - ocenia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS.

Źródło: inwestycje.pl

Kolejarze inwestują w poprawę bezpieczeństwa przejazdów

#zrodlo

250 milionów złotych chcą wydać kolejarze na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo - drogowych. Dodatkowe zabezpieczenia zostaną zamontowane na 182 przejazdach w całej Polsce.

Źródło: inwestycje.pl

Litwa: nowe połączenie lotnicze z Warszawy do Kowna

#zrodlo

Od dzisiaj samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT można latać z Warszawy bezpośrednio do Kowna. Jest to trzecie na Litwie - po Wilnie i Połądze - lotnisko, na którym lądują samoloty z polskiej stolicy

Źródło: inwestycje.pl

Coraz mniej Polaków myśli o emigracji zarobkowej - raport Work Service

#zrodlo

Coraz mniej Polaków myśli o emigracji, choć z drugiej strony wśród osób planujących wyjazd za granicę wzrósł odsetek tych, którzy chcą pozostać w obcym kraju na stałe. Jednocześnie głównym powodem emigracji pozostają różnice płacowe...

Źródło: inwestycje.pl

Premier Mateusz Morawiecki na posiedzeniu Konwentu Morskiego w Gdyni

#zrodlo

Uroczyste posiedzenie Konwentu Morskiego w Gdyni, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęło uroczystości związane z dzisiejszym wypłynięciem w morze "Daru Młodzieży" oraz rozpoczęciem "Rejsu Niepodległości"

Źródło: inwestycje.pl

Równoległa waluta sprowadzi na Włochy śmieciowy rating

#zrodlo

Nowe władze Italii nie przestają zaskakiwać. Najpierw chcą umorzenia długu, który jest w posiadaniu EBC. Kilka dni po wycofaniu się z tego pomysłu zamierzają wyemitować równoległą walutę, by finansować rosnące wydatki. A potrzeb jest co niemiara...

Źródło: inwestycje.pl

reklama
Polecamy
KE: Włochy powinny zmniejszyć dług, bo zagraża to euro

#zrodlo
Przyszły rząd Włoch powinien wziąć sobie za cel zmniejszenie długu państwa, bo kraj ten jako jeden z największych ze strefy euro może być źródłem problemów dla całej "19" - oceniła w środę Komisja Europejska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kontakt z nami