Inwestycje zagraniczne  RSS
Polskie firmy na największej imprezie inwestycyjnej w USA

W środę w Waszyngtonie rozpoczyna się największa impreza inwestycyjna w Stanach Zjednoczonych - Select USA. Biorą w niej udział również polscy przedsiębiorcy, którzy pojechali do Stanów Zjednoczonych w ramach misji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: www.wnp.pl

Polscy urzędnicy pomogą inwestorom na wszystkich kontynentach

Do końca wakacji będzie działać 50 zagranicznych biur Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), a do końca roku 70 - powiedział wiceprezes Agencji Wojciech Fedko. Dodał, że firmy zainteresowane zagraniczną ekspansją otrzymają w biurach np. informacje o specyfice danego rynku czy o możliwościach wsparcia.

Tagi: Firma, Ciech, Fed
Źródło: www.wnp.pl

Belgowie będą w Polsce produkować baterie do samochodów

Belgijska grupa Umicore zainwestuje w Nysie 660 mln euro w zakład produkujący baterie dla samochodów elektrycznych - poinformowała Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Bosch nie przestaje wydawać na inwestycje w Polsce

Grupa Bosch osiągnęła w Polsce w 2017 r. obroty w wysokości 5,2 mld zł, co oznacza 5-procentowy wzrost obrotów w porównaniu do poprzedniego roku. Na rekordowym poziomie były inwestycje, które sięgnęły 570 mln zł.

Tagi: Bosch
Źródło: praca.wnp.pl

Spór o praworządność to także problemy gospodarcze. "Nie będziemy udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądem"

Inwestorzy obawiają się, czy w sporze np. z fiskusem mogą liczyć na niezależność sądu - mówił podczas jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Dyjas z Griffin Real Estate. - Takie opinie są dla nas krzywdzące. Nie będziemy ciągle udowadniać, że "nie jesteśmy wielbłądem" - odpowiadał Marcin Ociepa, wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: praca.wnp.pl

Stany Zjednoczone napędzą inwestycje w Korei Północnej?

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził w wywiadzie dla telewizji Fox News, że jeśli Korea Północna zgodzi się na całkowitą likwidację programu nuklearnego, to Stany Zjednoczone mogą zezwolić na prywatne amerykańskie inwestycje w tym kraju.

Źródło: www.wnp.pl

Polska jak magnes dla inwestorów z zagranicy

Rośnie znaczenie Polski jako kluczowego celu dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych - stwierdza raport ośrodka analitycznego fDi Markets z grupy "Financial Timesa".

Źródło: praca.wnp.pl

Chiny wykupują Europę. Polska też na celowniku

Ponad ćwierć biliona dolarów są warte udziały, jakie chińskie firmy mają w niemal 700 spółkach w Europie. Połowa to firmy przejęte w całości. Są wśród nich 4 porty morskie, 6 lotnisk, farmy wiatrowe i 13 drużyn piłkarskich w 9 krajach. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, ale inwestorzy z Państwa Środka są aktywni także w Polsce. Chińskie aktywa nad Wisłą zostały wycenione na ponad 700 mln dolarów i może ich przybywać.

Źródło: finanse.wnp.pl

W Świdnicy powstanie fabryka niemieckiej firmy motoryzacyjnej

Nawet 500 osób znajdzie pracę w fabryce niemieckiej firmy z branży motoryzacyjnej Ideal Automotive, która powstanie w Świdnicy (Dolnośląskie). Inwestycja o wartości ponad 15 mln euro zostanie zrealizowana do końca tego roku.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Już w maju ruszy budowa jednej z największych zagranicznych inwestycji tego roku

To będzie jedna z największych zagranicznych inwestycji w tym roku. Jej wartość to ok. 700 mln zł - powiedział prezes PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines będzie jedną z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej w Europie.

Źródło: praca.wnp.pl

PAIH z Japończykami zbuduje w Białej Podlaskiej nowoczesne centrum

W Białej Podlaskiej ma powstać centrum onkologii z rozbudowanym oddziałem endoskopii - jedyny taki ośrodek w Europie Śr.-Wsch. Przedsięwzięcie koordynowane przez PAIH, powstanie z pomocą specjalistów z Japonii – poinformowała PAP Agencja.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Polska ma jeden z najlepszych wyników w Europie. Zyskaliśmy miliardy

Wartość inwestycji zagranicznych w Polsce przekroczyła w zeszłym roku 12 mld euro, to jeden z najlepszych wyników w Europie - powiedział w środę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Tagi: Europa, BOR
Źródło: finanse.wnp.pl

Polityka nie przeszkadza GPW w interesach w Izraelu

W boju o izraelski parkiet GPW zetrze się z giełdami z Londynu, Toronto i Singapuru - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: finanse.wnp.pl

Z Davos popłynęły bardzo korzystne słowa dla Polski

Polska to świetne miejsce do inwestycji - taka jest najkrótsza konkluzja wypowiedzi gości panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Pekao SA w Davos. Wydarzenie miało miejsce w pierwszym dniu Światowego Forum Ekonomicznego - czytamy w komunikacie banku.

Źródło: finanse.wnp.pl

Polska rajem dla inwestorów zagranicznych - prawie wszyscy zainwestowaliby ponownie

92 proc. inwestorów zagranicznych jest zadowolonych z decyzji o zainwestowaniu w Polsce i zrobiłoby to ponownie - poinformowała we wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Źródło: praca.wnp.pl

Polski producent oświetlenia uruchomi fabrykę w Argentynie

Polski producent oświetlenia LUG uruchomi w maju fabrykę w Argentynie - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która wspiera dalszą ekspansję spółki na tamtejszym rynku. W Posadas będą produkowane m.in. nowoczesne oprawy oświetleniowe LED.

Tagi: Spółki
Źródło: www.wnp.pl

Paweł Borys: Polska przyciągnęła inwestycje zagraniczne za 12 mld euro

Wartość inwestycji zagranicznych w Polsce przekroczyła w zeszłym roku 12 mld euro, to jeden z najlepszych wyników w Europie - powiedział w środę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Źródło: finanse.wnp.pl

Polska druga w Europie w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej

Polska zajęła drugie miejsce po Czechach w tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich. Ankietowani zwrócili uwagę na członkostwo w UE, jakość kadr, dostępność poddostawców oraz coraz lepszą infrastrukturę.

Tagi: Europa, Czechy, ING
Źródło: praca.wnp.pl

Fabryka Mercedesa w Jaworze: ruszył kolejny etap budowy

Budowa hali produkcyjnej z dwupiętrowym biurem oraz dwóch budynków portierni rozpoczęła się na placu budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze na Dolnym Śląsku. To kolejny etap prac budowlanych. Budowa fabryki ma się zakończyć w 2019 r.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Chiny zniosą limity udziałów zagranicznych firm

Chiński wiceminister handlu Wang Shouwen powiedział w niedzielę, że Chiny będą dalej otwierać sektory finansów, telekomunikacji, opieki zdrowotnej i edukacji oraz rozważają zmniejszenie lub zniesienie limitu udziałów zagranicznych firm w niektórych obszarach.

Tagi: Firma, Chiny
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami