Kariera  RSS
Praca dla długotrwale bezrobotnych

#zrodlo
Pośredniaki będą ściślej współpracować z ośrodkami pomocy społecznej przy aktywizacji osób od lat niemających zajęcia. Jednak o spektakularne sukcesy może być trudno

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Po co młodym przedsiębiorczość, czyli jak później znaleźć pracę

#zrodlo
Wiedzą, jak napisać CV, list motywacyjny i jakie będą pytania na rozmowie o pracę. Ale już nikt ich nie uczy tego, jak sprzedać pracodawcy swoje umiejętności.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Szahaj: Tak zmieniła się praca [OPINIA]

Przekonanie, że w ostatnich latach zmienił się charakter pracy, jest powszechne. Dużo się o tym dyskutuje np. w kontekście rozwoju nowych technologii. Nie jest jednak powszechne zrozumienie, na czym polegała owa zmiana. Dlatego warto sprawie przyjrzeć się bliżej.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ekspert: Ochrona rynków pracy przed zagranicznymi pracownikami sprzeczna z traktatem

Ochrona lokalnych rynków pracy przed zagranicznymi pracownikami to protekcjonizm, sprzeczny z traktatem unijnym - mówi PAP dr Marek Benio, wiceprezes think tanku Inicjatywa Mobilności Pracy, komentując zatwierdzoną dyrektywę o pracownikach delegowanych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Inflacja w Polsce w najbliższych latach będzie rosła, ryzyko wzrostu stóp proc. niedoceniane - EKF

W najbliższych latach dynamika PKB w Polsce spowolni i wyniesie odpowiednio: 4,4 proc. w 2018 r., 3,6 proc. w 2019 r., 3,2 proc. w 2020 r. i 2,9 proc. w 2021 r., inflacja będzie rosła – prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego. W ich ocenie, ryzyko wzrostu stóp proc. w Polsce jest obecnie niedoceniane.

Tagi: PKB, Inflacja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dane bezrobotnych niedostatecznie chronione

Przepisy dotyczące profilowania bezrobotnych zawierają luki prawne, które wymagają interwencji ustawodawcy i pilnej zmiany przepisów. Tak uważa Trybunał Konstytucyjny.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Urząd zwleka z wydaniem karty pobytu? Zażądaj odszkodowania

Zbyt długi okres oczekiwania na wydanie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę jest dla cudzoziemca podstawą do żądania rekompensaty z tytułu utraconej możliwości zarobkowania – wynika z wyroku WSA w Łodzi.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ułatwienia potrzebne dla szerszej grupy zawodów

Pracodawcy chcą, aby większa liczba profesji, w których zamierzają zatrudniać obcokrajowców, była zwolniona z konieczności przeprowadzania testu rynku pracy

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

CBOS: 57 proc. badanych pracuje na pełen etat

57 proc. badanych utrzymujących się z pracy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, 18 proc. ma umowę na czas określony, a 9 proc. pracuje na umowę zlecenie - wynika z sondażu CBOS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Resort rodziny i pracy proponuje podniesienie płacy minimalnej do 2250 zł

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie minimalnego wynagrodzenia w 2019 r. do 2250 zł i stawki godzinowej do 14,7 zł - poinformował w piątek PAP wiceminister tego resortu Stanisław Szwed.

Sejm: prace nad projektem dotyczącym ochrony tajemnicy firm będą kontynuowane

Prace nad rządowym projektem dotyczącym ochrony tajemnicy przedsiębiorstw będą kontynuowane w sejmowej komisji gospodarki i rozwoju - zdecydował w czwartek Sejm.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd otwiera się na imigrantów. Cudzoziemcy pomogą nam załatać demograficzną dziurę?

Zmiany, o jakich dyskutuje rząd, to jeszcze nie rewolucja. Ale na pewno krok we właściwym kierunku

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czesi chcą nam podkraść Ukraińców. Praga wproadza kolejne ułatwienia dla pracowników ze Wschodu

O gastarbeiterów będziemy musieli powalczyć z naszymi południowymi sąsiadami. Praga wprowadziła w tym roku kolejne ułatwienia przy sprowadzaniu siły roboczej ze Wschodu

Tagi: Ukraina, Kolej
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Praca w Polsce. Oto ile zarabia kierownik w IT

Zarobki w branży IT to temat, który nie traci na popularności. W internecie znajdziemy wiele artykułów na temat prognoz wynagrodzeń czy przewidywanych zmian. Sprawdzono, ile rzeczywiście wyniosły wynagrodzenia kierowników w branży informatycznej.

Źródło: www.money.pl

Praca w Polsce. Oto, ile zarabia się w administracji publicznej

Średnie zarobki w administracji publicznej to 3 450 zł brutto. Najwięcej zarabia się w tej rządowej. Sporo mniej w samorządach. Nadal kobiety dostają mniejsze pensje od mężczyźni.

Źródło: www.money.pl

Czerwińska: Znaczna nadwyżka budżetowa wynikiem dobrej sytuacji na rynku pracy

Znaczna nadwyżka budżetowa po kwietniu jest przejściowa, wynika ona z dobrej sytuacji na rynku pracy, wysokiego tempa dopływu składek do FUS oraz redukcji kosztów obsługi długu - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ukraińcy wsiąkają w Polskę. Chcą mieszkać dłużej i mieć stabilną pracę

Przybysze ze Wschodu chcą mieszkać nad Wisłą dłużej i mieć stabilną pracę, zamiast dorywczej. Dla naszej gospodarki to bardzo dobra tendencja

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Bezrobocie na granicy błędu statystycznego? Według GUS wyniosło 4,2 procent

Stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w I kwartale 2018 r. 4,2 proc. wobec 4,5 proc. w IV kwartale 2017 r. - podał GUS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Problemy na rynku pracy zapowiadają spowolnienie koniunktury?

Ogólny wskaźnik koniunktury gospodarczej jest w maju br. wyższy niż przed miesiącem i rokiem - poinformował we wtorek GUS. Firmy budowlane i usługowe wskazują na trudności związane z kosztami zatrudnienia, a handlowe - na zbyt dużą konkurencję. Rosną problemy związane z niedoborem pracowników.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Milleniasi, Pokolenie Z. Wyzwanie czy mit?

W ostatnich latach stale wydłuża się czas aktywności zawodowej. Według danych Eurostatu, w latach 2005 – 2015 w Unii Europejskiej wzrósł on o około 2 lata. Europejczyk jest aktywny zawodowo przez średnio 35,4 lat. Polska plasuje się ciągle poniżej tego poziomu, nasi rodacy przebywają na rynku pracy przez niespełna 33 lata.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami