Kursy walut  RSS
Uspokojenie na rynku, ale czy na długo? (popołudniowy komentarz walutowy z 04.07.2018)

Nieco lepsze nastroje na rynku przekładają się na ograniczone wahania głównej pary walutowej . W klimacie lepszych nastrojów zyskuje nieco złoty - notowania EUR/PLN czy USD/PLN oddalają się od ostatnich szczytów.

Tagi: PLN, USD, Notowania, Jen
Źródło: cinkciarz.pl

UE-USA bez wojny? (komentarz walutowy z 04.07.2018)

Medialne doniesienia sugerują, że może nie być otwartej wojny na linii Unia Europejska-Stany Zjednoczone w kontekście ceł. Koniec tygodnia ważny również z powodu danych makroekonomicznych. Złoty odrabia część strat. EUR/PLN spada poniżej poziomu 4,40.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty odrabia część strat (popołudniowy komentarz walutowy z 03.07.2018)

Lepsze nastroje gospodarcze wspierają euro i złotego. Oczy rynku skupione są jednak w dużej mierze na piątkowym raporcie z rynku pracy w USA, który to odreagowanie może nieco wstrzymać.

Źródło: cinkciarz.pl

Niepewne odreagowanie (komentarz walutowy z 03.07.2018)

Zapewnienie chińskiego banku centralnego o chęci utrzymywania stabilnego kursu juana i porozumienie wewnątrz niemieckiej koalicji wspierają sentyment. Rynek czeka na kolejne informacje dotyczące handlu zagranicznego. Słabe dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro. Złoty nieco zyskuje na wartości do euro czy do dolara, ale traci do forinta.

Źródło: cinkciarz.pl

Dolar się umacnia, złoty przeciwnie (popołudniowy komentarz walutowy z 2.07.2018)

Pogorszenie sentymentu na rynku przy umacniającym się dolarze - to negatywny scenariusz dla złotego, który jest także pod presją doniesień o wszczęciu postępowanie przez Komisję Europejską przeciw Polsce. Lepsze dane ISM mogą w kolejnych godzinach wspierać amerykańską walutę.

Źródło: cinkciarz.pl

Półtoraroczne minima złotego (komentarz walutowy z 2.07.2018)

Ryzyko rozszerzenia się konfliktu handlowego to główny powód słabego sentymentu globalnego. Inwestorom nie pomagają również wysokie ceny surowców i migracyjne spory w UE oraz w Niemczech. Złoty pod silną presja mimo lepszego od oczekiwań wskaźnika PMI. EUR/PLN na granicy 4,40.

Tagi: PLN
Źródło: cinkciarz.pl

Euro nadal relatywnie silne (popołudniowy komentarz walutowy z 29.06.2018)

Na rynku dzisiaj dominowały dobre nastroje. Euro wyraźnie zyskiwało, kosztem dolara. Inflacja w USA jednak okazała się wyższa od oczekiwań, co w dłuższej perspektywie może wspierać amerykańską walutę.

Źródło: cinkciarz.pl

Nieco lepsze nastroje (komentarz walutowy z 29.06.2018)

Poprawa sentymentu na rynku osłabiła dolara i pozwoliła złotemu odrobić małą część strat. Uwaga rynku jednak może być skupiona na popołudniowych danych o inflacji w USA.

Tagi: Waluty, USA, Dolar
Źródło: cinkciarz.pl

Nadal słabe nastroje (popołudniowy komentarz walutowy z 28.06.2018)

Gorsze od oczekiwań dane o tempie wzrostu gospodarczego w USA mogą nieco chronić zarówno euro, jak i złotego przed głębszymi spadkami. Sentyment na rynku pozostaje jednak zły, co raczej faworyzować będzie dolara i wywoływać presję na dwie w/w waluty.

Źródło: cinkciarz.pl

Euro po 4,37 zł, najdroższe od 1,5 roku (komentarz walutowy z 28.06.2018)

Nieprecyzyjne sygnały z Białego Domu dotyczące polityki handlowej, słaby sentyment globalny i bliskie rekordowo wysokim poziomom ceny ropy naftowej powodują presję na waluty krajów rozwijających się. Złoty także wyraźnie traci. Euro jest najdroższe od półtora roku, a dolar od roku.

Źródło: cinkciarz.pl

Sentyment szybko się poprawia (popołudniowy komentarz walutowy z 27.06.2018)

Informacja z administracji USA o nie nakładaniu sankcji na chińskie inwestycje poprawia nastroje na rynku. Stopniowo umacniający się dolar będzie ciążył na złotym - EUR/USD spada w okolice 1,16.

Tagi: USD, USA, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Nadal słaby sentyment (komentarz walutowy z 27.06.2018)

Mimo częściowego wycofania się Białego Domu w sprawie restrykcji inwestycyjnych na terenie USA sentyment na kilka dni przed oczekiwanym wprowadzeniem ceł pozostaje słaby. Wiele walut krajów wschodzących pod presją również ze względu rosnące ceny ropy naftowej. EUR/PLN nadal blisko granicy 4,34, czyli wielomiesięcznych szczytów.

Źródło: cinkciarz.pl

Koniec przeceny? (popołudniowy komentarz walutowy z 26.06.2018)

Dzisiejsza sesja to zatrzymanie gwałtownych spadków na giełdach, czy strat złotego. Jednakże kwestie potencjalnych ceł w dalszym ciągu mogą wywoływać presję na rynki w kolejnych dniach.

Źródło: cinkciarz.pl

Kumulacja negatywnych informacji (komentarz walutowy z 26.06.2018)

Coraz większy strach na rynkach w związku z możliwymi restrykcjami inwestycyjnymi na terenie USA i zbliżającą się datą wprowadzenia ceł na chińskie towary. Dalsze osłabienie juana. Złoty po osiągnięciu 15-miesięcznych minimów do euro minimalnie się umacnia. Zewnętrzne środowisko pozostaje jednak negatywne dla polskiej waluty.

Źródło: cinkciarz.pl

Dolar, złoty tracą (popołudniowy komentarz walutowy z 25.06.2018)

Pogorszenie nastrojów na rynku wywiera presję na amerykańską walutę, choć fundamenty raczej sugerują wzrost jej wartości w dłuższej perspektywie. Złoty traci, ale spadki są, póki co ograniczone.

Źródło: cinkciarz.pl

Turecka lira po wyborach (komentarz walutowy z 25.06.2018)

Względnie stabilnie na EUR/USD mimo słabych odczytów Ifo i kolejnych wzrostach rentowności włoskiego długu. Lira zyskuje, ale turecka waluta pozostaje strukturalnie słaba. EUR/PLN blisko poziomów z piątkowego zamknięcia, czyli w okolicach granicy 4,32. Ryzyko dalszego osłabienia się złotego.

Tagi: PLN, USD, BOR, Kolej, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Chwiejne podstawy lepszego nastroju? (popołudniowy komentarz walutowy z 22.06.2018)

Mimo, że obserwowaliśmy polepszenie sentymentu rynkowego, może ono mieć nietrwały charakter, zwłaszcza w przypadku euro. Szczególnie, że “miękkie” dane wskazują na nadal stosunkowo słaby wzrost w sektorze przemysłowym.

Źródło: cinkciarz.pl

Odreagowanie na dolarze (komentarz walutowy z 22.06.2018)

EUR/USD wyraźnie wyżej niż podczas wczorajszego przedpołudniowego handlu. Indeksy PMI ze strefy euro wzrosły, ale przetwórstwo przemysłowe i oczekiwania na najbliższy rok są nadal na wielomiesięcznych minimach. Złoty odrabia część strat dzięki słabszemu dolarowi, ale optymizm na walutach krajów rozwijających się pozostaje kruchy.

Tagi: USD, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Funt i dolar zyskują (popołudniowy komentarz walutowy z 21.06.2018)

Słabe nastroje na rynku sprowadzają notowania euro do dolara do 1,15. Bank Anglii zaskakuje jastrzębim komunikatem - brytyjska waluta zyskuje na wartości. Złoty w dalszym ciągu pod presją - funt zbliżył się do granicy 5 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Dolar na nowych szczytach (komentarz walutowy z 21.06.2018)

Amerykańska waluta w relacji do europejskiej jest najmocniejsza od niespełna roku. Negatywny sentyment pogłębiany jest przez silną przecenę chińskiego juana. Dolar i euro coraz bliżej wielomiesięcznych szczytów w relacji do złotego.

Źródło: cinkciarz.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami