Leasing  RSS
Leasing przestanie się opłacać. Oto szczegóły zmian wprowadzanych przez MF

Planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany dotyczące limitowania kosztów nabycia i użytkowania samochodów osobowych najbardziej uderzą w drobnych przedsiębiorców.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Leasing samochodu osobowego - wszystko, co chciałbyś wiedzieć


W obecnych czasach coraz więcej przedsiębiorców wykorzystuje samochód w celach związanych z działalnością gospodarczą. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na jego zakup za gotówkę. Najpopularniejszą formą finansowania, dostępną w obrocie gospodarczym...

Źródło: inwestycje.pl

Fiskus potwierdza: Będą zmiany w leasingu aut osobowych

Ministerstwo Finansów poinformowało wczoraj w oficjalnym komunikacie, że chce zrównać limit odpisów amortyzacyjnych samochodów osobowych z kosztami ich leasingu operacyjnego.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Leasing aut stanie się nieopłacalny

Koniec z odliczaniem od przychodu całości rat za samochody osobowe. Najbardziej odczują to przedsiębiorcy kupujący droższe modele, warte ponad 150 tys. zł. Ale i właściciele tańszych mogą sporo stracić.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Finansowy portret MŚP w II kwartale 2018. Leasing detronizuje kredyt, ale wciąż 9 na 10 firm sięga do własnych portfeli


1 na 3 firmy z sektora MŚP planuje w II kwartale więcej inwestycji niż w poprzednim. Podstawowym źródłem ich finansowania pozostają środki własne (90 proc. wskazań), ale biorąc pod uwagę zewnętrzne narzędzia, przedsiębiorcy najczęściej sięgają po leasing

Źródło: inwestycje.pl

Premier: będzie obniżka CIT!


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżkę podatku CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 procent

Źródło: inwestycje.pl

Przedsiębiorczy milenialsi za pan brat z leasingiem – 2 na 3 "igreków" leasinguje swoje inwestycje


Aż 65 proc. milenialsów prowadząc swoją firmę korzysta z leasingu. To ponad cztery razy więcej niż przy zakładaniu działalności, którego współfinansowanie leasingiem deklaruje tylko 15 proc. "igreków". W raporcie EFL "Milenialsi w MŚP. Pod lupą"...

Źródło: inwestycje.pl

Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku VAT - będą nowe kasy


Rząd przyjął nowelizację ustawy o VAT i ustawy - Prawo o miarach. Projekt nowych przepisów zakłada wprowadzenie nowych kas fiskalnych. Będą one podłączone internetowo do Centralnego Repozytorium Kas

Źródło: inwestycje.pl

Europejski rynek leasingu na stabilnym kursie, polski rynek utrzymuje wysoką dynamikę


+9,5 % r/r wyniosła dynamika europejskiej branży leasingowej w 2017r. Eksperci obserwują wyraźnie szybszy wzrost polskiego rynku leasingu w ciągu ostatnich pięciu lat. Kluczową siłą, napędzającą europejski rynek w ubiegłym roku było finansowanie...

Tagi: Leasing, ING
Źródło: inwestycje.pl

Branża budowlana odbudowuje się na dobre


Aż 44 proc. przedstawicieli branży budowlanej prognozuje wzrost sprzedaży swoich produktów i usług w I kwartale br. – wynika z pierwszego tegorocznego pomiaru "Barometr EFL". Firmy budowlane nie tylko oceniły swoją sytuację zdecydowanie lepiej...

Tagi: Firma
Źródło: inwestycje.pl

Dyrektor KIS utrudnia cesję umowy leasingu

Nie ma wątpliwości, że leasingobiorca może dowolnie zmieniać harmonogram rat (przedłużać umowę) i nie traci ona z tego powodu swojego podatkowego charakteru. Dlaczego nie może robić tego jego następca?

Tagi: Umowy, Leasing, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Prowizja del credere ważna tylko z ekstra wynagrodzeniem

Paweł K. był zatrudniony w spółce D. na podstawie umowy agencyjnej. Pośredniczył w zawieraniu z klientami umów leasingu, za co otrzymywał wynagrodzenie prowizyjne. W jego własnej umowie znajdowała się klauzula, zgodnie z którą spółka miała prawo żądać od niego zwrotu całej prowizji w razie spóźniania się przez leasingobiorcę ze spłatą rat o ponad 60 dni.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

VAT od stłuczki musi zapłacić poszkodowany

Leasingobiorcy zwolnieni z VAT muszą z własnej kieszeni wysupłać pieniądze na zapłatę równowartości podatku od likwidacji szkód.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Drugi samolot Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u już w Warszawie

Drugi z sześciu zamówionych nowoczesnych samolotów Boeing 737 MAX 8 w barwach PLL LOT, wylądował w środę na warszawskim Lotnisku Chopina. To najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata. W piątek nowa maszyna wystartuje w pierwszy rejs do Paryża.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Po wyroku TSUE w leasingu rewolucja? MF: To nieprawda, ale przepisy analizujemy

Branżę leasingową zelektryzowała informacja, że czeka ją prawdziwa rewolucja. Przekaz był jednoznaczny: TSUE zrównał skutki leasingu operacyjnego z finansowym. Leasing operacyjny powinien być traktowany na gruncie VAT jako dostawa towarów, a nie jako świadczenie usług.

Tagi: VAT, PiS, Leasing, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

VAT tylko od opłaconego przedmiotu leasingu

Jeśli umowa leasingu zostaje rozwiązana przed terminem i w wyniku tego korzystający płaci mniej, to część, której nie uiszcza, nie podlega opodatkowaniu – orzekł NSA.

Tagi: VAT, Leasing, ING, Umowy
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Ministerstwo Finansów: Nie wolno manipulować ceną leasingu

MF ostrzega podatników, którzy sprzedając promocyjne zestawy, sztucznie zawyżają cenę towaru objętego preferencyjną stawką VAT, a zaniżają towaru ze stawką podstawową. Takie postępowanie będzie traktowane jako nadużycie prawa – przestrzega ministerstwo.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Zmiany w 2018 roku: Leasing operacyjny może mocno stracić na atrakcyjności

Zmian nie odczują ci, którzy rozliczają się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Obejmie podatników prowadzących pełną rachunkowość.

Tagi: Leasing, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Zmiany w PIT i CIT 2018: Stracą wierzyciele i leasingobiorcy

Firma, której dłużnik nie płaci, nie zawsze zaliczy do kosztów podatkowych wydatek na ubezpieczenie swojej należności. A inna, która wyleasinguje samochód lub maszynę, nie odliczy pełnych odsetek od rat leasingowych.

Tagi: Firma, CIT, PIT, Leasing, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Koszt będzie dopiero wtedy, gdy obciąży wynik finansowy

Firmy będą odliczać wstępną opłatę leasingową, prowizje i inne koszty pośrednie w tym samym momencie, w którym potrącą je dla celów bilansowych. A więc zasadniczo rozliczą je w czasie, a nie jak dziś jednorazowo.

Tagi: Firma, Leasing, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami