Podatki  RSS
Fiskus wydaje , których potem sam nie uznaje

Organy podatkowe wydają indywidualne interpretacje podatkowe, w zgodzie z którymi podatnicy przeprowadzają transakcje. Po ich dokonaniu wnoszą o należny zwrot VAT - wówczas fiskus odmawia, odwracając się od wydanej wcześniej interpretacji.

Wstrzymany zwrot VAT – błędy fiskusa szansą dla przedsiębiorców

Podatnicy VAT wykazujący nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy stają przed szczególnym wyzwaniem: zachować płynność finansową firmy.

Źródło:

Na co przeznaczamy Twój 1%: VI edycja projektu Lekki Tornister

Trwają przygotowania do szóstej edycji akcji edukacyjnej Lekki Tornister.

Tagi: Akcje
Źródło:

Fiskus kontroluje organizatorów wesel i pary młode – akcja świętokrzyskich organów podatkowych

Urzędy skarbowe sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami. W ostatnim czasie na celowniku znaleźli się... nowożeńcy. Przeprowadzona w Ostrowcu Świętokrzyskim akcja urzędu skarbowego objęła kilkadziesiąt par, które zawarły związek małżeński w 2016 r.

Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC

Na początku kwietnia 2018 r., Ministerstwo Finansów opublikowało wytyczne dotyczące obowiązku rozliczania się z obrotu kryptowalutami.

Źródło:

Nowe prawo dla firm

30 kwietnia 2018 r. weszło Prawo przedsiębiorców, które reguluje kwestie związane z podejmowaniem, wykonywaniem i zakończeniem działalności gospodarczej.

Źródło:

Jednoosobowa działalność gospodarcza czy osobowa spółka prawa handlowego?

Stając przed wyborem formy prowadzenia działalności gospodarczej, przyszły przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, powinien zastanowić się nad efektywnością podatkową danej formy prowadzenia działalności

Źródło:

Wyłudzenia VAT. Fiskus będzie musiał się bardziej postarać, by ukarać przedsiębiorcę

Naczelny Sąd Administracyjny stoi na stanowisku, że w sprawach dotyczących wyłudzeń w VAT organ podatkowy ma obowiązek dokładnego ustalenia stanu faktycznego oraz udowodnienia podatnikowi wzięcia udziału w oszustwie podatkowym. Brak obiektywnych przesłanek skutkuje niemożliwością ukarania przedsiębiorcy.

Nowelizacje w VAT w 2018 r. – realne zmiany czy „mowa trawa” fiskusa?

Obszerna ustawa o podatku od towarów i usług jest przedmiotem nieustannych prac legislacyjnych. Planowana na 2018 rok nowelizacja ma nie tylko służyć dalszej walce z nadużyciami w obszarze VAT, ale również ułatwić życie rzetelnie rozliczającym się podatnikom.

Źródło:

Fiskus będzie kupował puste faktury

Być ponad prawem w imieniu prawa - fiskus chce kupować faktury dokumentujące fikcyjne transakcje, czyli w praktyce brać czynny udział w nielegalnym obrocie tzw. pustymi fakturami. Jak duże mogą być konsekwencje balansowania na granicy nakłaniania przedsiębiorców do popełnienia przestępstwa?

Źródło:

Fiskus może zabrać 1/3 bitcoinowych dochodów

Dochody ze sprzedaży bitcoina uzyskiwane przez nieprowadzących działalnościgospodarczej nie mogą być opodatkowane 19% ryczałtem. Należy je opodatkować nazasadach ogólnych, a więc według stawki progresywnej.

Źródło:

Na co przeznaczamy Twój 1%: szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii Rakoobrona

Mimo rosnącej świadomości wciąż dużo osób - a zwłaszcza młodych ludzi - nie posiada właściwej wiedzy o profilaktyce i leczeniu nowotworów. Dlatego organizatorzy kampanii Rakoobrona prowadzą specjalne szkolenia dla nauczycieli, którzy będą mogli przekazywać informacje młodemu pokoleniu.

Tagi: Szkolenia
Źródło:

PIT 2018 - Rozliczenie PIT-37 za 2017 przez internet

Termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia 2018 r. Do tego czasu wszystkie osoby, zatrudnione na etacie, umowie o pracę lub umowę o dzieło muszą złożyć PIT-37. Jest to najpopularniejsza deklaracja podatkowa w Polsce, a jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się wysłać zeznanie przez internet.

Źródło:

Rozlicz PIT-37 2018 online lub desktop - jak Ci wygodniej!

Zgodnie z polskim prawem podatkowym podatek od osób fizycznych musi zapłacić każda osoba osiągająca dochód poprzez pobieranie wynagrodzenia na podstawie umów cywilnoprawnych i umów o pracę, a także, gdy uzyskuje dochód z działalności gospodarczej.

Źródło:

PIT-37 2018 za 2017 wypełnisz w 5 minut!

Już 30 kwietnia upływa termin składania deklaracji podatkowych. Jeśli cały czas odkładasz ten obowiązek, pomyśl że PIT możesz wypełnić nawet w 5 minut. Jak to możliwe? Dzięki programom PIT przygotowanie zeznania jest proste i szybkie.

Tagi: PIT, PIT-37
Źródło:

Rozliczenie PIT 2018 - zalety opodatkowania według skali

W związku z tym, że przedsiębiorcy mają do wyboru aż cztery formy opodatkowania, nierzadko zadają sobie pytanie, która z nich jest najlepsza. Większość osób prowadzących własną działalność decyduje się na opodatkowanie według skali.

Źródło:

Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój

Pod koniec maja ruszy nabór kolejnego konkursu w ramach projektu "Bony na Innowacje", którym mogą być zainteresowane małe i średnie przedsiębiorstwa chcące rozwinąć swoją działalność B+R. W ramach projektu można uzyskać do 100 tys. bezzwrotnego dofinansowania do wykorzystania na usługi świadczone przez wyspecjalizowane jednostki naukowe.

Źródło:

Rozlicz PIT 2017/2018 przez internet w 4 minuty. Poradnik dla składających zeznanie na ostatnią chwilę

Termin złożenia zeznania podatkowego mija 30 kwietnia. Im bliżej tej daty, tym większych kolejek w urzędach skarbowych powinniśmy się spodziewać. Najszybszą metodą rozliczenia się jest wysłanie PIT przez internet. Wypełnienie dokumentu nie zajmie więcej, niż kilka minut, a my możemy być pewni, że deklaracja dotarła we właściwe miejsce.

Źródło:

PIT 2018 - ostatnie dni na wypełnienie. Zobacz, jak zdążyć ze złożeniem deklaracji za 2017

30 kwietnia mija termin składania deklaracji podatkowych. Po jego przekroczeniu możemy spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji. Każdy dzień zwłoki generuje odsetki, które musimy spłacić. Dodatkowo, grozi nam kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności.

Tagi: PIT
Źródło:

PIT 37 2018. Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku

Z podatku dochodowego co roku muszą rozliczać się osoby pracujące na etacie i te, których przychody pochodzą z umów cywilno-prawnych. Duża część z nich korzysta z ulg podatkowych przy wypełnianiu deklaracji PIT 37 za 2017. 2018 rok wprowadza w tej kwestii niewielkie zmiany.

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

Polecamy
Money.pl - Kliknij po wiecej
Skala podatkowa
Podstawa Podatek
Ponad Do
  85 528 PLN 18% minus 556,02 PLN
85 528 PLN   14 839,02 PLN + 32% nadwyżki ponad 85 528 PLN
reklama
Kontakt z nami