Porady finansowe  RSS
Konsument wygrał z ING sprawę o kredyt frankowy

Klient, który w 2008 r. zawarł umowę kredytu hipotecznego, wygrał proces wytoczony ING Bankowi Śląskiemu. Według reprezentującej go kancelarii, katowicki sąd uznał umowę za nieważną, zawierała ona nielegalne zapisy o powiązaniu kredytu z frankiem szwajcarskim.

Źródło: forsal.pl

Seniorzy biorą mniej kredytów niż reszta populacji

Aktywność kredytowa seniorów jest nieco niższa niż całej dorosłej populacji w Polsce. Niemal co drugi Polak (49 proc.) obsługuje kredyt bądź pożyczkę w instytucji finansowej, natomiast wśród seniorów 45 proc. osób ma takie zobowiązanie - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.

Źródło: forsal.pl

Minister sprzedaje obligację oprocentowaną na ponad 12 000%

Polacy tłumnie ruszyli po obligacje skarbowe, które pozwalają wygrać nawet 10 tys. złotych. Papiery premiowe to nowy sposób Państwa żeby nakłonić Polaków do zakupu papierów dłużnych. Jeśli komuś uda się wylosować premię, to w praktyce oprocentowanie jego obligacji zamiast 1,5% może wzrosnąć do ponad 13%, 120%, 1200%, czy nawet bajońskich 12000% w skali roku – wynika z wyliczeń Open Finance.

Źródło: forsal.pl

Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło [RECENZJA]

Co czuje człowiek, który w 75 dni traci 1,6 mln dol. można się dowiedzieć z wydanej właśnie po polsku książki „Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło” Jima Paula i Brendana Moynihana.

Źródło: forsal.pl

Ile kosztuje bycie niepełnosprawnym?

500 zł co miesiąc – tyle od rządu domagali się rodzice niepełnosprawnych na życie i leczenie dorosłych dzieci. Odkładając te pieniądze przez dwa lata, można kupić dobry wózek inwalidzki. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb.

Tagi: Dzieci
Źródło: forsal.pl

Duńczycy „siedzą” na swoich majątkach. Tak źle nie było od 30 lat

Duńczycy jeszcze nigdy nie byli tak bogaci – wynika z danych pochodzących z tamtejszego banku centralnego na temat oszczędności i kapitału własnego. Jednak wydają względnie coraz mniej.

Źródło: forsal.pl

Jak inwestować, by móc zapłacić za studia naszych dzieci?

Podjęcie studiów w Polsce – także w przypadku studiów dziennych – wiąże się z dużymi kosztami. Warto jednak ponieść ten wydatek gdyż ich ukończenie zwiększa szanse na wyższe zarobki. Przezorni rodzice mogą zabezpieczyć przyszłość dziecka jeśli zaczną wcześniej regularnie inwestować stałą kwotę. Według wyliczeń Piotra Bawolskiego – eksperta domu maklerskiego Michael/Ström odkładając już nieco ponad 800 zł miesięcznie jesteśmy w stanie w ciągu 12 lat inwestycji zdobyć kapitał na opłacenie dziecku studiów.

Źródło: forsal.pl

"A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?" KNF ostrzega przed kryptowalutami

Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na ryzyka związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku Forex (rynku walutowym - PAP), a także uwrażliwienie na fakt, że na rynku finansowym nie można wierzyć podmiotom oraz osobom oferującym "szybki, pewny i wysoki zysk" - informuje KNF.

Źródło: forsal.pl

Podatek od oszczędności wart zmodyfikowania

Według ekspertów OECD, nie ma istotnej potrzeby wyższego opodatkowania różnych form oszczędności gospodarstw domowych państw rozwiniętych. Można natomiast sporo poprawić w konstrukcji tych podatków, m.in. dlatego, że obecne systemy podatkowe faworyzują rodziny lepiej sytuowane.

Źródło: forsal.pl

GUS: Poziom skrajnego ubóstwa w Polsce spada

W ubóstwie skrajnym żyło 4,3% osób w 2017 r. wobec 4,9% w 2016 r., a w ubóstwie relatywnym - nieco mniej niż 13,4% osób w 2017 r. wobec 13,9% w 2016 r., wynika z danych Głównego Urzędu Statystyczny (GUS). Oznacza to ponowny spadek zasięgu ubóstwa skrajnego oraz ubóstwa relatywnego, podał Urząd.

Tagi: GUS, Spadek
Źródło: forsal.pl

Najbogatsi najbardziej solidarni? Połowa daniny przyjdzie od milionerów

Około 10 proc. milionerów objętych nowym podatkiem solidarnościowym dostarczy aż połowę całości wpływów z tej daniny.

Tagi: Podatki
Źródło: forsal.pl

Który program emerytalny jest najlepszy dla ciebie?

Jeśli projekt ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK) wejdzie w życie, istnieć będą równolegle trzy programy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w trzecim filarze, w których to do przyszłego emeryta należeć będzie wybór formuły inwestycji i jej wysokości.

Źródło: forsal.pl

Czy PPK będą lepszym wyborem niż PPE?

Pod wieloma względami Pracownicze Plany Kapitałowe są udoskonaloną formą Pracowniczych Programów Emerytalnych, ale nie każdemu zmiana musi się podobać.

Tagi: PIT, BOR
Źródło: forsal.pl

Zrobieni w GetBack, czyli krótka historia "cudownej" okazji

Wszystko pewne jak w banku, zysk gwarantowany, trzeba się szybko decydować, bo szansa ucieknie. Czyli krótka historia okazji, o której inwestorzy nigdy nie powinni się dowiedzieć.

Źródło: forsal.pl

Polacy szybko się bogacą. Dochód rozporządzalny wzrósł o 6,3 proc.

Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę w 2017 r. wyniósł 1 598 zł wobec 1 475 zł rok wcześniej co oznacza wzrost o 6,3% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Źródło: forsal.pl

Skarpeta czy lokata? Zobacz, gdzie Polacy trzymają swoje oszczędności [BADANIE]

Kapitał z myślą o przyszłości buduje już trzy czwarte Polaków, a wśród osób o wyższych zarobkach odsetek ten wynosi prawie 90 proc. Mimo to, niezależnie od wysokości dochodów, od lat wybieramy w tym celu głównie konta oszczędnościowe i lokaty.

Źródło: forsal.pl

Polacy są coraz bardziej nieostrożni przy zakupie nieruchomości

Polacy są coraz mniej ostrożni przy zakupie nieruchomości - wynika z raportu kancelarii Dowlegal, zajmującej się m.in. prawem obrotu nieruchomościami. Inwestorzy nabywający aktywa o znacznej wartości zbyt często zakładają dobre intencje sprzedającego.

Źródło: forsal.pl

Nawet 175 tys. gotówki potrzeba, aby zadłużyć się na pół miliona

Wymagania odnośnie wkładu własnego i niemałe koszty trakcyjne, to powody dla których w Polsce nie mamy do czynienia z nieokiełznanym boomem kredytowym. W gotówce trzeba mieć od około 13 do nawet 35 tysięcy, aby myśleć o zadłużeniu się na kwotę stu tysięcy. To jednak dzięki utrudnionemu dostępowi do kredytów hipotecznych mieszkania nie są dziś o kilkadziesiąt procent droższe.

Właściciele Walmartu najbogatszymi ludźmi świata

Rodzina Walton zajęła pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata wyprzedając braci Koch, Jeffa Bezosa, Billa Gatesa oraz Warrena Buffetta.

Tagi: Rodzina
Źródło: forsal.pl

O ile wzrosną emerytury w 2019 roku?

Najniższe – o 31 zł. Pod warunkiem że wskaźniki dotyczące inflacji i płac będą takie, jak prognozuje rząd.

Tagi: Emerytury
Źródło: forsal.pl

reklama
Polecamy
Nowoczesne rozwiązanie dla firm – księgi handlowe online

#zrodlo
Wśród polskich przedsiębiorców panuje przekonanie, że samodzielne prowadzenie rozliczeń finansowych jest bardzo czasochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów i podatków. W przekonaniu tym jest ziarno prawdy, jednak w ostatnim czasie pojawiło się rozwiązanie, które pozwala na szybkie, a co najważniejsze, zgodne z prawem tworzenie i gromadzenie dokumentacji finansowej firmy – księgi handlowe online. […]

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Kontakt z nami