Porady finansowe  RSS
Większość Polaków nie zarobi na obligacjach skarbowych

Minister finansów jest na najlepszej drodze do ustanowienia kolejnego rekordu sprzedaży detalicznych papierów skarbowych. Polacy coraz chętniej kupują je w obliczu niskiego oprocentowania lokat. Paradoksalnie jednak większość sprzedawanych papierów może nie uchronić przed panującą inflacją – ostrzega Open Finance.

Źródło: forsal.pl

Ile osób w związku małżeńskim zna wysokość zarobków współmałżonka? Sondaż CBOS

Z kwietniowego badania CBOS wynika, że 94 proc. osób pozostających w związku małżeńskim twierdzi, że ich mąż lub żona wiedzą, ile zarabiają. Jak informuje CBOS, w związkach nieformalnych zdarza się to rzadziej.

Tagi: Sondaże, CBOS
Źródło: forsal.pl

Polska jednym z liderów bankowości cyfrowej. Wyprzedzamy kraje Zachodu

Polska jest wśród krajów, które można określić mianem liderów bankowości cyfrowej - wynika z badania, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte i zaprezentowanego podczas wtorkowej konferencji.

Źródło: forsal.pl

Ponad dwie trzecie Polaków twierdzi, że ma oszczędności. Połowa chce je ulokować w PKK

Ponad dwie trzecie Polaków deklaruje posiadanie oszczędności, a połowa popiera zachęcanie przez państwo do oszczędzania na emeryturę poprzez Pracownicze Plany Kapitałowe - wynika z badania ING "Finansowy Barometr ING".

Źródło: forsal.pl

Jakie zarobki dają status osoby zamożnej? Oto wyniki sondażu

Co czwarty respondent jest zdania, że aby uchodzić za dobrze sytuowanego, wystarczy miesięczny dochód w wysokości od 5 do 10 tys. zł na rękę, wynika z badania Deutsche Bank.

Źródło: forsal.pl

"Życie na krawędzi finansowej". Przez 4 lata zadłużenie osób w średnim wieku wzrosło trzykrotnie

Wartość długów Polaków w średnim wieku wzrosła trzykrotnie w ciągu 4 ostatnich lat, Osoby pomiędzy 36. a 59. rokiem życia mają do oddania 28,5 mld zł wobec 10 mld zł w 2014 r. cztery lata temu, wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów.

Źródło: forsal.pl

Policjanci z planami kapitałowymi? Niewykluczone

MSWiA rekomenduje objęcie wszystkich funkcjonariuszy programem dodatkowego oszczędzania na starość. Związki zawodowe i pracodawcy są przeciwni

Źródło: forsal.pl

Będzie poprawiony projekt ustawy o PPK. Borys: Resort finansów przedstawi go do połowy maja

Ministerstwo Finansów przedstawi do połowy maja poprawiony projekt ustawy o PPK - poinformował w radiu Tok FM Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Źródło: forsal.pl

Średni dłużnik zalegający z czynszem ma do spłacenia ponad 11 tys. zł

Łączna kwota długów czynszowych zgłoszonych w BIG InfoMonitor sięga 136 mln zł, a średnio na osobę przypada ponad 11,1 tys. zł - wynika z raportu BIG InfoMonitor. Z powodu zaległości czynszowych do rejestru częściej trafiają kobiety, co czwarty dłużnik jest z grupy wiekowej 55-64 lata.

Źródło: forsal.pl

Ponad połowa Polaków uważa, że żyje na przeciętnym poziomie

53 proc. ankietowanych żyje na przeciętnym poziomie, to znaczy wystarcza im pieniędzy na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy. 26 proc. ocenia, że wystarcza im na wiele bez specjalnego oszczędzania - wynika z sondażu CBOS.

Źródło: forsal.pl

200 tys. zł to za mało, by przeżyć. Polskie elity są oderwane od rzeczywistości

Elity mają tendencję do odrywania się od zwykłego życia. Jednak w demokracji, by rządzić efektywnie, trzeba umieć znaleźć furtkę do zwykłości

Źródło: forsal.pl

Ponad 90 proc. Polaków może szybciej pozbyć się hipoteki

Nawet 519 milionów rocznie mogliby zaoszczędzić Polacy gdyby zamiast popularnych kredytów hipotecznych z ratą równą wybraliby te z ratami malejącymi.

Źródło: forsal.pl

Gwałtowne podwyżki cen jaj. Polaka sztać na 4566 sztuk

Gwałtowne podwyżki cen kurzych jaj spowodowały, że za przeciętną pensję można ich dziś kupić o 948 mniej niż przed rokiem. Statystyczną wypłatę można zamienić na najmniej jajek od 2012 roku.

Tagi: Ceneo
Źródło: forsal.pl

Polacy zadłużają się potęgę. Mamy dwa razy więcej kredytów niż oszczędności

Rośnie wartość kredytów bankowych spłacanych przez Polaków. W lutym było to aż 528 mld zł. Na lokatach mamy natomiast coraz mniej pieniędzy – 270 mld zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że stosunek kredytów do lokat wzrósł właśnie do najwyższego w historii poziomu 1,95. Oznacza to, że wartość spłacanych przez nas zobowiązań jest niemal dwa razy wyższa niż suma odłożonych oszczędności.

Źródło: forsal.pl

Jak zarobić na nieruchomościach? Oto alternatywy dla inwestycji w mieszkanie na wynajem

Minione kilka kwartałów jest okresem, który można z pewnością podsumować jako czas prosperity dla deweloperów mieszkaniowych. W 2016 roku deweloperzy oddali do użytku 78 tysięcy mieszkań, co było najwyższym wynikiem w historii, przewyższającym rekordowy do tej pory 2009 r. o 6 tysięcy mieszkań.

Źródło: forsal.pl

3 na 4 mieszkania kupiliśmy za gotówkę. To historyczny rekord

5,2 miliardów złotych – aż tyle wydali Polacy na zakup nowych mieszkań w zaledwie 7 miastach – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. Wynik taki zawdzięczamy bardzo niskiemu oprocentowaniu lokat, co kusi inwestorów do zakupu mieszkań na wynajem. Swoją cegiełkę dodają też coraz szybciej rosnące ceny mieszkań, co dodatkowo podgrzewa emocje inwestorów.

Źródło: forsal.pl

40 proc. emerytów wspiera bliskich. Kwota? Średnio 430 zł

Sami mają ciężko, a mimo to pomagają rodzinie. Do zasilania budżetów dzieci i wnuków przyznaje się ponad 40 proc. emerytów – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor. Jedna trzecia pomaga systematycznie – co najmniej raz w miesiącu.

Tagi: Dzieci
Źródło: forsal.pl

1470 zł emerytury obywatelskiej. Bogatsi seniorzy mają się podzielić z biedniejszymi

1470 zł – tyle miałaby wynosić emerytura obywatelska. Dostawaliby ją nawet ci, którzy nigdy nie pracowali. A osoby z wyższymi świadczeniami przekazywałyby 10 proc. pieniędzy na rzecz uboższych od siebie

Tagi: Emerytury
Źródło: forsal.pl

Banki zostaną dopuszczone do udziału w PPK? Przedstawiciel ZBP: To zwiększyłoby zasięg programu [WYWIAD]

Dopuszczenie banków i innych podmiotów finansowych do udziału w programie emerytalnym Polskie Plany Kapitałowe mogłoby zwiększyć jego zasięg, bo ułatwiłoby dotarcie do najmniejszych pracodawców - mówi w rozmowie z PAP Norbert Jeziolowicz ze Związku Banków Polskich.

Tagi: PIT, Banki
Źródło: forsal.pl

Wiceminister finansów: PPK ruszy z początkiem 2019 r., ten termin jest aktualny

System Pracowniczych Planów Kapitałowych ruszy z początkiem przyszłego roku, ten termin jest jak najbardziej aktualny - zapewnił PAP wiceminister finansów Piotr Nowak. Nie wykluczył możliwości dłuższego vacatio legis dla niektórych rozwiązań, gdyby to było konieczne. Wiceminister nie przewiduje udziału w PPK banków i firm ubezpieczeniowych.

Źródło: forsal.pl

Polecamy
Nowoczesne rozwiązanie dla firm – księgi handlowe online

#zrodlo
Wśród polskich przedsiębiorców panuje przekonanie, że samodzielne prowadzenie rozliczeń finansowych jest bardzo czasochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów i podatków. W przekonaniu tym jest ziarno prawdy, jednak w ostatnim czasie pojawiło się rozwiązanie, które pozwala na szybkie, a co najważniejsze, zgodne z prawem tworzenie i gromadzenie dokumentacji finansowej firmy – księgi handlowe online. […]

Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama
Kontakt z nami