Wiadomości z tagiem Alkohol  RSS
Handlarze z Mielna znaleźli sposób na nocną prohibicję. "Piwo muszę panu otworzyć"

03.07.2018 20:01

Pomimo wprowadzenia nocnego zakazu handlu alkoholem, spożycie napojów wyskokowych na ulicach nie wygląda na mniejsze. Po 23 sklepy wystawiają na zewnątrz stoliki i stają się "lokalami gastronomicznymi", które mogą legalnie sprzedawać wódkę.

Źródło: www.money.pl

Ceny w Polsce są coraz wyższe przez kilka istotnych powodów

02.07.2018 12:24

Przyspieszenie inflacji CPI w czerwcu wspierane było przez wzrost cen paliw (15,2 proc. w ujęciu rocznym) oraz żywności i napojów bezalkoholowych (2,7 proc.) - oceniają analitycy z Banku Millennium.

Źródło: finanse.wnp.pl

Kupujesz trunek na prezent? Uważaj na VAT

29.06.2018 19:57

Wręczanie upominków alkoholowych ma służyć utrzymaniu dobrych relacji z kontrahentami i pracownikami. W takich sytuacjach nie zawsze jednak podatek wykazany na fakturze dokumentującej zakup alkoholu może być odliczony.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Sklepy w centrum Katowic nie będą mogły w nocy sprzedawać alkoholu

28.06.2018 22:57

Sklepy w śródmieściu Katowic nie będą mogły sprzedawać alkoholu od godz. 22 do 6 – zdecydowała w czwartek rada miasta. Przepisy zmieniono na podstawie nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Źródło: forsal.pl

Wódki Sobieski i Krupnik przestały smakować Polakom. Sprzedaż w dół o ponad połowę

26.06.2018 8:52

Marie Bizard, spółka produkująca znane polskie marki mocnych alkoholi, znowu ma pod górkę. Sprzedaż leci na łeb na szyję, głównie w Polsce.

Źródło: www.money.pl

"Mieszkańcy już dawno domagali się ograniczenia sprzedaży alkoholu nocą". Coraz więcej miast z "nocną prohibicją"

23.06.2018 13:20

- Przepisy nie dawały możliwości zablokowania sprzedaży alkoholu nocą. Gdy tylko się zmieniły, postanowiliśmy, że czas wprowadzić nową kulturę picia – mówią w Mielnie. Katowice, Olsztyn, Zielona Góra i wiele innych rozważają, czy nie pójść tą drogą. Mniejsza dostępność procentów to mniej awantur po nocach, ale czy również oręż w walce z alkoholizmem?

Źródło: www.money.pl

Napoje alkoholowe w kasynie bez zezwolenia

20.06.2018 18:00

Miejsca z automatami do gier nie posiadają przymiotu szczególnej wartości, w związku z czym nie można wobec nich zastosować wymogu uzyskania zezwolenia na sprzedaż i spożywanie napojów alkoholowych.

Tagi: Alkohol
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Otwarty bufet dla pracowników pozwala uniknąć PIT

20.06.2018 13:23

Przedsiębiorca podjął się wdrożenia szeregu inicjatyw mających na celu poprawę komfortu pracy pracowników, zredukowania poziomu stresu oraz zachowania dobrego stanu zdrowia. Jedną z takich inicjatyw jest zapewnienie pracownikom posiłków w miejscu pracy w postaci otwartego bufetu. Czy koszt sfinansowanych przez pracodawcę posiłków - artykułów spożywczych, napojów bezalkoholowych które nie są związane ze spotkaniami biznesowymi, stanowi dla pracowników przychód z pracy?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami