Wiadomości z tagiem Austria  RSS
Austria: Unia Europejska musi stworzyć zjednoczony front wobec USA

04.07.2018 15:58

W odpowiedzi na protekcjonistyczne działania Stanów Zjednoczonych UE musi być zjednoczona; Wspólnocie potrzeba "alternatywnych przepływów handlowych" - powiedziała w środę w Wiedniu minister gospodarki sprawującej prezydencję Austrii Margarete Schramboeck.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Będą rozmowy o płacy minimalnej dla kierowców w UE

04.07.2018 14:17

Austriacka prezydencja w najbliższych miesiącach planuje spotkania dwustronne m.in. z krajami Grupy Wyszehradzkiej, by przezwyciężać różnice między państwami UE w sprawie pakietu mobilności, czyli przepisów dotyczących kierowców w transporcie międzynarodowym.

Tagi: Austria, PiS
Źródło: logistyka.wnp.pl

W Niemczech przełom w rozmowach o migracji. Teraz w centrum uwagi SPD i Austria

03.07.2018 11:56

Porozumienie między kanclerz Angelą Merkel a szefem niemieckiego MSW Horstem Seehoferem to przełom w ich wielotygodniowym sporze o migrację - oceniają we wtorek niemieckie media. Zaznaczają, że teraz w centrum uwagi znajdą się SPD i Austria.

Źródło: forsal.pl

Koniec marzeń o blokadzie Nord Stream 2

03.07.2018 8:02

Do szuflady trafiła nowelizacja dyrektywy, która mogła być ostatnią szansą na zablokowanie budowy drugiej nitki gazociągu z Rosji do Niemiec. Austriacka prezydencja nie zamierza jej stamtąd wyciągać

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Europa, która chroni". Austria przejęła od Bułgarii prezydencję w Radzie UE

30.06.2018 16:56

W pobliżu miasta Schladming, w środkowej Austrii, odbyła się w sobotę ceremonia przekazania Austrii przez Bułgarię półrocznej prezydencji w Radzie UE. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz podkreślił, że prezydencja to "zaszczyt, jak i wielka odpowiedzialność".

Źródło: forsal.pl

BAE Systems z kontraktem na budowę okrętów dla Australii

29.06.2018 13:46

Brytyjski gigant branży zbrojeniowej BAE Systems otrzymał kontrakt na zbudowanie dziewięciu okrętów dla Australii, pokonując konkurencyjne oferty z Włoch i Hiszpanii. Całość umowy jest wyceniana na 19,6 mld funtów.

Źródło: www.wnp.pl

Turcja nie ufa Wiedniowi. "Nie spodziewamy się pozytywnych kroków UE podczas prezydencji Austrii"

29.06.2018 12:58

Turcja nie wierzy, by w czasie rozpoczynającej się od lipca półrocznej prezydencji Austrii w Radzie UE Wspólnota podjęła pozytywne działania w relacjach z Ankarą - oświadczył w piątek szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami