Wiadomości z tagiem CIT  RSS
MF uprości uproszczone sprawozdania CIT/TP i PIT/TP?

22.05.2018 11:01

Do Ministerstwa Finansów wpływają informacje od podatników o wątpliwościach i problemach technicznych związanych ze sposobem wypełniania i składania uproszczonego sprawozdania. W związku z tym MF aktywnie uczestniczy w wyjaśnianiu wątpliwości w zakresie uproszczonego sprawozdania CIT/TP (PIT/TP). W dalszej perspektywie planowana jest zmiana wzoru formularzy, by jego wypełnienie było mniejszym obciążeniem dla podatników. Na ukończeniu są prace nad wydaniem praktycznego poradnika, w którym zostaną zgromadzone najczęściej pojawiające się pytania podatników w zakresie wypełniania PIT/TP i CIT/TP wraz z odpowiedziami - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu a podpis pracownika - fiskus zmienia zdanie

22.05.2018 11:00

Jeśli podpis składany w formie elektronicznej, złożony z imienia i nazwiska upoważnionego pracownika spółki (podatnika), umieszczany automatycznie na ewidencji po uprzednim użyciu stosownego, zindywidualizowanego hasła/loginu umożliwia jednoznaczne wskazanie jego autora, to można uznać go za "podpis podatnika", o którym mowa w art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.

Źródło: www.podatki.biz

Używanie loga bez wynagrodzenia nie zawsze z CITem

22.05.2018 9:00

Dziś kilka słów o nieodpłatnym (bez dodatkowego wynagrodzenia) używaniu loga / znaku firmowego w ramach grup kapitałowych. Kilka dni temu pojawiły się wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w tym temacie. Jak zazwyczaj w przypadku rozliczeń między podmiotami powiązanymi bywa, odpowiedź na pytanie…

Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Czy zwolnieniu z CIT podlega wypłata dywidendy z kapitału zapasowego

21.05.2018 15:02

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uchylił interpretację indywidualną organu podatkowego, orzekając, że bezpodstawnie odmówił on podatnikowi prawa do skorzystania ze zwolnienia z CIT. Wskazał, że wypłata dywidendy z zagranicznej spółki finansowana ze środków pochodzących z jej kapitału zapasowego stanowi przychód z udziału w zyskach osób prawnych korzystających ze zwolnienia.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Magazynowe centrum Logistic City skusiło niezwykłego najemcę

21.05.2018 14:06

Jeden z największych europejskich producentów namiotów i pawilonów otworzył pierwszy magazyn dystrybucyjny w Polsce. Firma Toolport podpisała umowę najmu na wynajem blisko 5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim.

Tagi: Firma, CIT, PiS
Źródło: www.propertynews.pl

TP: Nowe formularze CIT-TP i PIT-TP prawie gotowe

21.05.2018 13:46

Na stronach Ministerstwa Finansów ukazał się komunikat o zaawansowaniu prac nad przygotowaniem projektu rozporządzenia zmieniającego formularze CIT/TP i PIT/TP. Jest to bardzo dobra wiadomość dla podatników, jeśli weźmiemy pod uwagę intencje resortu w zakresie uczynienia obu formularzy bardziej przyjaznymi i…

Tagi: CIT, PIT
Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Kwadrat City Office z pozwoleniem na budowę

21.05.2018 13:09

Galeria Kwadrat dostała pozwolenie na budowę dla biurowca Kwadrat City Office,który zostanie zrealizowany w samym sercu Bydgoszczy.

Tagi: CIT, Bydgoszcz
Źródło: www.propertynews.pl

Ustawa z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych [KOMENTARZ]

21.05.2018 10:00

Oddajemy w ręce czytelników komentarz do wybranych regulacji ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2343 ze zm.; dalej: ustawa o CIT). Omówione w tej części przepisy, z których część w ostatnim czasie została znowelizowana, normują niezwykle istotne dla funkcjonowania większości podatników CIT zagadnienia. Są one szczególnie ważne dla tych podatników, którzy odczują w swojej praktyce to, że prawodawca wydzielił w CIT odrębne źródło przychodów, właściwe dla zysków kapitałowych.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Sprzedaż praw majątkowych to dla firmy zysk kapitałowy

21.05.2018 9:00

Podatnik CIT, który sprzedał prawa do utworu opracowanego w ramach działalności gospodarczej, osiąga przychód z zysków kapitałowych – wyjaśnił dyrektor KIS.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami