Wiadomości z tagiem Doradca podatkowy  RSS
Najlepsi doradcy podatkowi i innowacyjne rozwiązania są w CRIDO

27.06.2018 10:25

W 12. Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita“ CRIDO Taxand zajęło pozycję lidera w 4 kategoriach.  Andrzej Puncewicz – został wybrany najlepszym doradcą w postępowaniach podatkowych (po raz trzeci z rzędu). Ewelina Stamblewska-Urbaniak – została wybrana najlepszym doradcą w zakresie…

Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Optymalizacje stały się bardziej ryzykowne

25.06.2018 8:56

Od dziś trzeba uważać na transgraniczne oszczędności podatkowe oferowane przez doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów i innych ekspertów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nowy podatek przyklepany. Zapłacą nie tylko wielkie sieci, będzie naliczany także od budynków mieszkalnych

22.06.2018 11:42

- To już nie jest podatek dochodowy, raczej majątkowy, być może nieomal katastralny - mówi "Rzeczpospolitej" Konrad Filip Turzyński, doradca podatkowy i partner w kancelarii KNDP.

Źródło: www.money.pl

Uzgodnienia transgraniczne - nowe obowiązki obejmą m.in. doradców podatkowych

14.06.2018 14:34

W najbliższych dniach w życie wejdzie unijna dyrektywa dotycząca wymiany informacji ws. podlegających zgłoszeniu uzgodnień transgranicznych. W efekcie m.in. doradcy podatkowi i radcowie prawni będą zobowiązani do przekazywania dodatkowych informacji. Polska i inne kraje członkowskie Unii Europejskiej mają zaimplementować nowe regulacje do końca 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Prof. Adam Mariański: Doradca podatkowy najlepszym doradcą firm rodzinnych

06.06.2018 8:51

Doradcy podatkowi to jedyny zawód przygotowujący się do nowej roli zarządcy sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej - stwierdził prof. dr hab. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Już kilkadziesiąt osób przeszkoliło się w tej tematyce, uzyskując certyfikaty doradcy firm rodzinnych.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Rola tajemnicy zawodowej nie powinna być umniejszona [WYWIAD]

06.06.2018 7:57

PRZEMYSŁAW ANTAS: Zapewniam, że doradcy podatkowi, adwokaci i radcy prawni nie będą donosić na swoich klientów ani zaskakiwać ich tym, że muszą coś ujawnić wbrew ich woli

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

RODO będzie obowiązywać również w biurach rachunkowych

21.05.2018 8:58

Niezależnie od tego, czy księgowi i doradcy podatkowi prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą czy dużą firmę, powinni do 25 maja br. odpowiednio przygotować się do stosowania unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kolejne zatrzymania w związku z tzw. aferą policką

18.05.2018 12:31

CBA zatrzymało czterech pracowników i jednego klienta kancelarii doradztwa podatkowego w związku z toczącym się wielowątkowym śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police.

CBA zatrzymało pięć osób w związku z tzw. aferą policką

18.05.2018 11:52


CBA zatrzymało czterech pracowników i jednego klienta kancelarii doradztwa podatkowego w związku z toczącym się wielowątkowym śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police - poinformowało...

reklama
Kontakt z nami