Wiadomości z tagiem Drony  RSS
Pół miliarda euro na budowę 200 kilometrów drogi ekspresowej

23.04.2018 12:24

Bank Gospodarstwa Krajowego pozyskał 500 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Pieniądze będą przeznaczone na budowę odcinków drogi ekspresowej S61 Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa z Litwą w Budzisku. Ich łączna długość wyniesie ok. 200 km. Kredyt zasili Krajowy Fundusz Drogowy (KFD), z którego finansowana jest budowa i przebudowa dróg krajowych w Polsce.

Źródło: logistyka.wnp.pl

BGK pozyskał 500 mln euro kredytu z EBI na budowę odcinków Via Baltica

23.04.2018 11:19

Bank Gospodarstwa Krajowego pozyskał 500 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na budowę odcinków drogi ekspresowej S61 (tzw. Via Baltica) od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa z Litwą w Budzisku o łącznej długości ok. 200 km, podał BGK. Kredyt zasili Krajowy Fundusz Drogowy (KFD), z którego finansowana jest budowa i przebudowa dróg krajowych w Polsce.

Precyzyjne i efektywne. Drony kuszą energetykę

23.04.2018 6:35

Drony z impetem wchodzą w rynek. Branża energetyczna nie jest tu wyjątkiem. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych staje się coraz popularniejsze, ale też ma swoje ograniczenia.

Tagi: Drony
Źródło: forsal.pl

Zapowiedzi ekonomiczne: Droższe tankowanie, szczegóły dot. solidarnościowego podatku

22.04.2018 15:00


Droższe tankowanie przed długim weekendem, pierwsze szczegóły dotyczące nowego solidarnościowego podatku... Sprawdźcie, co przyniesie nowy tydzień w gospodarce.

Źródło: www.rmf24.pl

Służby zestrzeliły drona krążącego nad stolicą Arabii Saudyjskiej

22.04.2018 10:13

Służby specjalne zestrzeliły w sobotę amatorskiego drona krążącego nad stolicą kraju, Rijadem. "Został on zidentyfikowany przez obronę przeciwlotniczą w Chozamie i zlikwidowany zgodnie z wydanymi rozkazami" - poinformował rzecznik policji w Rijadzie.

Źródło: forsal.pl

Są oferty w nowym przetargu na kluczową ekspresówkę. Tym razem uda się wybrać wykonawcę?

20.04.2018 11:25

Szesnastu wykonawców złożyło oferty w nowym przetargu na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku węzeł Lotnisko - węzeł Podwarpie. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione w styczniu.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Precyzyjne i efektywne. Drony kuszą energetykę

20.04.2018 10:58


Drony z impetem wchodzą w rynek. Branża energetyczna nie jest tu wyjątkiem. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych staje się coraz popularniejsze, ale też ma swoje ograniczenia.

Tagi: Drony
Źródło: www.bankier.pl

O odpowiedzialności za zderzenie z dzikim zwierzęciem [Faramuszki]

20.04.2018 8:45

Rzeczpospolita odpowiada na pytanie czytelnika dotyczące zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Podaje, że obowiązkiem zarządcy drogi jest (...)

Tagi: Drony
Źródło: feedproxy.google.com

Nastroje globalne ponownie znaczące w wycenie PLN. SPW nie powinny drożeć.

19.04.2018 16:35

W najbliższych dniach to nastroje globalne będą w znacznej mierze wpływać na wycenę złotego - oceniają eksperci. Na rynku długu nie spodziewają się oni wzrostów wycen, a raczej dostosowania do tendencji występujących na rynkach bazowych, czyli wzrostów rentowności.

Źródło: forsal.pl

Jedno urządzenie połączy wszystkie płatne drogi w Europie

19.04.2018 10:58

W końcu rusza EETS. Dobiegły końca prace nad wprowadzeniem na terenie krajów UE jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych. Za komercjalizację usługi odpowiada Toll4Europe, spółka stworzona przez DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG. O szczegółach uruchomienia systemu mówi Jürgen Steinmeyer, dyrektor departamentu opłat drogowych w DKV Euro Service.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami