Wiadomości z tagiem Egipt  RSS
Egipt to okno na Afrykę i Azję

04.07.2018 9:58


Egipt to okno na Afrykę i Azję, dlatego jest to bardzo ciekawy kierunek do ekspansji naszych firm - ocenia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński

Tagi: Firma, Egipt
Źródło: inwestycje.pl

Egipt zainteresowany polskimi inwestycjami

03.07.2018 23:14

Egipt jest bardzo zainteresowany polskimi inwestycjami z branży spożywczej, motoryzacyjnej i budowlanej - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że jesteśmy w końcowej fazie przygotowania porozumienia o współpracy gospodarczej między rządem polskim a egipskim.

Źródło: praca.wnp.pl

Chińczycy zbudują największą elektrownię węglową na świecie, ale nie u siebie

26.06.2018 6:20

Konsorcjum Shanghai Electric - Dongfang Electric Corporation of Sichuan z Hassan Allam Construction z Egiptu - zostało wybrane do budowy elektrowni na węgiel kamienny o mocy 6 GW w Egipcie - podał portal Global Construction Review.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Zbiórka na sprowadzenie z Egiptu zwłok mężczyzny ubezpieczonego w PZU [Rynek]

20.06.2018 8:43

Uruchomiona została zbiórka na sprowadzenie zwłok mężczyzny, który zmarł w Hurghadzie podczas wyjazdu wakacyjnego, zdaniem miejscowej policji, (...)

Tagi: Egipt, PZU
Źródło: feedproxy.google.com

Dymisja wiceszefa Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej

12.05.2018 17:05

Dotychczasowy wiceszef działającej pod egida ONZ Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Tero Varjoranta złożył dymisję ze skutkiem natychmiastowym.

Tagi: Złoto, Egipt, ONZ
Źródło: energetyka.wnp.pl

PAIH stawia na Afrykę

09.05.2018 7:08

– Afryka Północna to dla polskich inwestorów i przedsiębiorstw bardzo obiecujący rynek. Dynamiczny rozwój gospodarczy regionu i zwiększająca się siła nabywcza jego mieszkańców daje mocne fundamenty do intensyfikacji współpracy gospodarczej. W związku z tym już w czerwcu zacznie działać nasze biuro handlowe w Kairze – zapowiedział, podczas seminarium na temat możliwości eksportowych do Egiptu, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger.

Źródło: www.propertynews.pl

Egipt wprowadził wysokie kary dla handlarzy za nękanie turystów

25.04.2018 19:57

W celu ożywienia sektora turystycznego władze Egiptu wprowadziły prawo, nakładające grzywny na miejscowych handlarzy za zbyt nachalne zachowanie wobec turystów. Maksymalna kara to 10 tys. funtów egipskich (567 USD).

Tagi: USD, Egipt, Kary
Źródło: forsal.pl

Korespondentka brytyjskiego "The Times" deportowana z Egiptu.

24.03.2018 12:57

Brytyjski dziennik "The Times" poinformował w sobotę, że jego dotychczasowa korespondentka w Egipcie została deportowana. Potępił tę "próbę zastraszenia" gazety i skrytykował opresyjną atmosferę, która panuje w kraju za prezydentury Abd el-Fataha es-Sisiego.

Źródło: forsal.pl

Kontakt z nami