Wiadomości z tagiem Faktoring  RSS
Przedsiębiorcy chętniej sięgną po faktoring? Split payment może zaburzyć płynność firm

04.07.2018 9:08

Faktoring może być bardziej skomplikowany i nie tak opłacalny, ale popyt na usługi branży może jeszcze wzrosnąć.

Źródło: forsal.pl

Wątpliwości wobec split paymentu: Faktoring skomplikowany i nie tak opłacalny?

04.07.2018 8:00

Faktoring może być bardziej skomplikowany i nie tak opłacalny, ale popyt na usługi branży może jeszcze wzrosnąć.

Tagi: Faktoring, ING
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Jakie są zalety faktoringu niepełnego?

02.07.2018 15:59

Faktoring niepełny to bardzo popularny rodzaj faktoringu wśród polskich przedsiębiorców, którzy coraz chętniej decydują się na ten rodzaj finansowania. Tylko w 2017 roku, liczba polskich firm, które korzystały z usług faktoringowych...

Źródło: inwestycje.pl

Faktoring i jego odmiany: przewodnik praktyczny po faktoringu, część druga

22.06.2018 18:30

Faktoring, zdobywający coraz silniejszą pozycję na rynku krótkookresowego finansowania jest korzystną alternatywą dla pożyczek i kredytów. Dla firm korzystających z faktoringu sytuacja wygląda obecnie bardzo dobrze - zwiększa się konkurencja wśród faktorów, średni czas dostępu do gotówki ulega skróceniu, a koszty finansowania zmniejszają się. Ale nie dajmy się zwieść pierwszej napotkanej ofercie. Analizując propozycje firm faktoringowych trzeba analizować wiele różnych elementów. Aby to robić skutecznie, należy wiedzieć, co nam zaoferują dostawcy gotówki. Zapraszamy do drugiej części przewodnika po faktoringu dla małych i średnich przedsiębiorców.

Źródło: www.podatki.biz

Faktoring i jego koszty - praktyczny przewodnik po faktoringu (3) 

21.06.2018 13:57

Faktoring stanowi jedną z możliwości wspomagania płynności firmy. Względna łatwość, z jaką przedsiębiorca może uzyskać finansowanie dzięki wystawianym przez siebie fakturom z odroczonym terminem płatności to atrakcyjna część oferty faktorów. Sprawdźmy, czy tej atrakcyjności nie równoważą wyższe niż przy tradycyjnych produktach bankowych koszty.

Źródło: www.podatki.biz

Faktoring dla małych i średnich przedsiębiorców - przewodnik praktyczny (1)

08.06.2018 13:51

Przedsiębiorcy dostarczając towary i świadcząc usługi większym kontrahentom rzadko mogą pozwolić sobie na pobieranie zapłaty z góry lub w momencie dostawy. Częściej spotykają się z sytuacją, w której odbiorca oczekuje przedstawienia faktury z odroczonym terminem płatności, który może sięgać nawet 60-90 dni. W relacjach z firmami z sektora finansów publicznych odroczony termin płatności to niekwestionowana norma. Jednocześnie przedsiębiorca, szczególnie mały, nabywając produkty i usługi u poddostawców nie ma argumentów, które pozwoliłyby mu oczekiwać symetrycznych terminów. To w sposób oczywisty rodzi problemy z płynnością. Faktoring to jeden ze sposobów (oczywiście nie jedyny) na rozwiązanie lub złagodzenie tych problemów.

Źródło: www.podatki.biz

Kontakt z nami