Wiadomości z tagiem Faktury  RSS
Coraz wyższe sankcje za przestępstwa gospodarcze. Fałszerze faktur karani jak zabójcy

04.07.2018 14:00

W marcu 2018 r. prokuratorzy otrzymali wytyczne: żądać surowych kar za przestępstwa gospodarcze i finansowe. Miesiąc później Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło program reform "Sprawiedliwość i bezpieczeństwo", który jeszcze bardziej zaostrza ...

Źródło: inwestycje.pl

LOT kontra "Fakt". Przewoźnik prostuje informacje na temat lotu z Cancun do Warszawy

03.07.2018 16:56

W artykule "Faktu" na temat marcowego rejsu dreamlinera LOT-u z Cancun do Warszawy znajduje się wiele nieprawdziwych informacji, a także takich, które są źle zinterpretowane i wyciągnięte z kontekstu - oświadczył we wtorek dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2018: 1 lipca ruszył JPK na żądanie

02.07.2018 10:58

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to zbiór danych, generowany z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego (przez bezpośredni eksport danych), który zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres. JPK posiada układ i format (schemat XML), który umożliwia jego łatwe przetwarzanie.  JPK na żądanie obejmuje 6 struktur:  księgi rachunkowe - JPK_KR,  wyciąg bankowy - JPK_WB,  magazyn - JPK_MAG,  faktury VAT - JPK_FA,  podatkowa księga przychodów i rozchodów - JPK_PKPIR,  ewidencja przychodów - JPK_EWP.

Źródło: www.podatki.biz

Samochód wielozadaniowy typu van a jednorazowa amortyzacja

02.07.2018 10:58

Pytanie: Wnioskodawca nabył w grudniu 2017 r. samochód Volkswagen Crafter. Z posiadanych przez Niego dokumentów (tj. faktury VAT oraz dowodu rejestracyjnego) wynika, iż jest to samochód ciężarowy. Czy w przypadku ww. samochodu można zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i dokonać jednorazowej amortyzacji?

Źródło: www.podatki.biz

Split payment "zamroził" nam VAT. Żeby go odzyskać, musimy złożyć wniosek

01.07.2018 16:09

Split payment stał się faktem. Od dziś przedsiębiorcy mogą otrzymywać dwa przelewy za wystawione faktury – jeden z kwotą netto, drugi z naliczonym podatkiem VAT. O tym, czy tak się stanie, zdecyduje klient. Wyjaśniamy w jaki sposób odzyskać "zamrożone" pieniądze.

Źródło: www.money.pl

Rewolucja w podatkach stała się faktem

01.07.2018 11:47

Od niedzieli przedsiębiorcy będą mogli regulować faktury VAT w mechanizmie podzielonej płatności, jednocześnie fiskus będzie mógł zażądać - także od najmniejszych firm, ale tylko tych prowadzących elektroniczne księgi - kolejnych danych w formie plików JPK. Rozwiązanie budzi wiele obaw ze strony firm.

Źródło: finanse.wnp.pl

Od niedzieli podzielona płatność w VAT. Fiskus będzie mógł żądać kolejnych JPK

30.06.2018 10:52


Od niedzieli przedsiębiorcy będą mogli regulować faktury VAT w mechanizmie podzielonej płatności, jednocześnie fiskus będzie mógł zażądać - także od najmniejszych firm, ale tylko tych prowadzących elektroniczne księgi...

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami