Wiadomości z tagiem Huty  RSS
Huta Miedzi Głogów nie ma wpływu na środowisko? Jest skarga kasacyjna ws. zanieczyszczenia arsenem

03.07.2018 14:56

Wrocławska Prokuratura Regionalna skierowała do NSA skargę kasacyjną do wyroku WSA w Warszawie ws. zanieczyszczenia powietrza w Głogowie arsenem. Prokurator nie zgodził się, że oddziaływanie nowych instalacji Huty Miedzi Głogów nie powinno pogorszyć stanu środowiska i zagrażać zdrowiu ludzi.

Źródło: forsal.pl

Ważny remont w KGHM ukończony przed terminem

02.07.2018 10:25

Planowane prace remontowe w Hucie Miedzi Głogów II, należącej do KGHM, zostały zakończone. Postój rozpoczął się 9 kwietnia 2018 r., kiedy wyłączono podawanie koncentratu do pieca zawiesinowego, i trwał prawie 2,5 miesiąca. 25 czerwca br. o godz. 11 został podany koncentrat do pieca zawiesinowego, co ostatecznie zakończyło postój remontowy Huty. Informację o tym spółka podała dopiero 2 lipca.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Kiedyś o krok od upadłości, dziś zdobywają kontrakty za 4,5 mld zł

31.05.2018 6:01

Kiedyś kojarzyli się z piecami hutniczymi i płynącą z nich surówką. Dziś są innowacyjnym zakładem, nazywanym prymusem polskiej zbrojeniówki. To z Huty Stalowa Wola wyjeżdżają Kraby, Raki, Baobaby i Langusty, sprzęt wojskowy, który nie tylko dorównuje, ale niejednokrotnie parametrami przewyższa zachodnich konkurentów. Stalowowolskie zakłady mają wiele powodów do świętowania, nie tylko 80-lecie istnienia.

Tagi: Wojsko, Jen, Huty, GUS
Źródło: www.wnp.pl

Groźny wyciek gazu w hucie szkła; pracownicy ewakuowani

30.05.2018 19:33

Niemal 80 pracowników huty szkła w Szydłowcu (Mazowieckie) zostało ewakuowanych w związku z wyciekiem gazu, do którego doszło w środę po południu w trakcie prac brukarskich na terenie przylegającym do zakładu. Nikomu nic się nie stało.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Huta Łabędy zmieni zarząd?

24.05.2018 13:36

Rada Nadzorcza należącej do Grupy Węglokoks Huty Łabędy wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa ds. handlu i produkcji, wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych, wiceprezesa ds. rozwoju i nadzoru właścicielskiego.

Tagi: Huty
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

ArcelorMittal sprzedaje hutę. Kupi ją Czech?

23.05.2018 15:32

Czeski miliarder Tomas Chrenek jest zainteresowany kupnem od ArcelorMittal huty w Ostrawie. Chrenek już jest współwłaścicielem huty w Trzyńcu.

Tagi: Huty
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Polska skorzysta na zagranicznych przejęciach hutniczego giganta

17.05.2018 9:53

Zdaniem ArcelorMittal przejęcie huty Ilva wpłynie korzystnie na rozwój segmentu wyrobów płaskich w Polsce. Niektórzy odbiorcy mają także nadzieją na obniżenie cen wsadu.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

KGHM liczy na wzrost produkcji

16.05.2018 13:24

KGHM liczy na wzrost produkcji miedzi po zakończeniu remontu Huty Miedzi Głogów II, czyli mniej więcej od trzeciego kwartału – poinformował Stefan Świątkowski, wiceprezes ds. finansowych i aktywów zagranicznych KGHM.

Tagi: Miedź, Huty, KGHM
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Chcą kupić największą hutę we Włoszech. I mogą to zrobić

07.05.2018 22:57

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez konsorcjum ArcelorMittal i Marcegaglii huty Ilva w Tarencie. Komisja zaakceptowała listę zakładów, które ArcelorMittal chce zbyć, by uzyskać zgodę organów antymonopolowych.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami