Wiadomości z tagiem Koleje  RSS
Rewaloryzacja ma być jak najkorzystniejsza dla tych, którzy mają najniższe emerytury

22.04.2018 18:06

Chcemy, aby w kolejnym roku rewaloryzacja była jak najkorzystniejsza dla tych, którzy mają najniższe emerytury - powiedział w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Węgrowa premier Mateusz Morawiecki.

PZPN z nowym systemem biletowym od Blue Media

20.04.2018 11:48


Wdrożenie systemu biletowego to kolejny etap rozwoju projektu Łączy nas piłka, realizowanego przez spółkę Blue Services z grupy Blue Media. Na pierwsze dwa mecze reprezentacji Polski oraz reprezentacji U-21 sprzedano przez system biletowy Łączy nas piłka 100 tys. biletów w niecałe dwa miesiące od uruchomienia usługi. – System biletowy Łączy nas piłka wyróżnia się bardzo ...

Źródło: prnews.pl

Dyrektor muzeum broni zakupu kolekcji Czartoryskich. Wcześniej książęta mogli wywieźć ją za granicę

19.04.2018 17:04

W sprawie zakupu za niemal pół miliarda złotych kolekcji książąt Czartoryskich głos wreszcie zabrała osoba, która na co dzień się nią zajmuje. Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betelj przekonuje, że była to decyzja najlepsza z możliwych.

Źródło: www.money.pl

Produkcja sezonowo słabsza, budownictwo odrabia straty

19.04.2018 11:57


Marcowe dane o produkcji przemysłowej okazały się wyraźnie słabsze niż się spodziewano, z kolei budownictwo utrzymuje dość wysokie tempo wzrostu, po załamaniu sprzed kilkunastu miesięcy. W obu przypadkach cały pierwszy kwartał można uznać...

Źródło: inwestycje.pl

Kolejna dobra rewizja. MFW zapowiada mniejszy deficyt w Polsce.

18.04.2018 15:49

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2018 r. do 1,9 proc. z 2,7 proc. PKB - wynika z kwietniowego monitora fiskalnego. W nowej prognozie MFW obniżył również ścieżkę długu publicznego Polski - w 2018 r. do 50,8 proc. z 53,8 proc. PKB.

Pakiet paliwowy uderzy w kolejne branże.

17.04.2018 20:19

Przywożący do Polski produkty podobne do tradycyjnych paliw, ale przeznaczone np. do wytwarzania smarów, wyrobów chemii budowlanej czy kosmetyków, będą musieli płacić VAT w ciągu pięciu dni.

Źródło: forsal.pl

"Zaczynamy z przytupem". Nowy trend wkracza do polskich firm. Na Zachodzie mają to od dekad

17.04.2018 20:00

Wzmożone zainteresowanie tworzeniem firmowych kolekcji dzieł sztuki obserwujemy na świecie od wielu dekad. Dla spółek, szczególnie tych związanych z rynkiem finansowym, to nie tylko oryginalna forma dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, ale i skuteczny, długofalowy sposób na budowanie tożsamości marki.

Źródło: finanse.wnp.pl

Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem wdrożył kantor internetowy

17.04.2018 13:48


Od kwietnia 2018 z kantoru internetowego dostarczonego przez Rkantor.com mogą korzystać klienci Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. To kolejny bank, który wdrożył rozwiązanie w modelu white label. Kantor w modelu white label oznacza, że nabywca takiego rozwiązania otrzymuje cały panel klienta z wszystkimi funkcjonalnościami dostępnymi w kantorze. Panel jest utrzymany w kolorach brandowych nabywcy, znajduje się ...

Źródło: prnews.pl

Wojna na oświadczenia i oskarżenia. Tak wygląda sytuacja w rodzinie Czartoryskich

17.04.2018 10:25

To już jawna, rodzinna wojna. Głównie na oświadczenia i oskarżenia. W poniedziałek Tamara Czartoryska poinformowała, że jej ojciec Adam Karol Czartoryski sprzedał rodzinną kolekcję dla pieniędzy, a sam „nienawidzi Polaków i Polski”. We wtorek w oświadczeniu przesłanym money.pl Adam Karol Czartoryski odpowiada na oskarżenia. I sugeruje, że jego córka patrzy tylko na pieniądze.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami