Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
W Strasburgu odbyła się debata na temat delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym

04.07.2018 9:58


W Strasburgu europosłowie dyskutowali o tym, czy uregulować rynek transportu międzynarodowego. Chodzi o tak zwane delegowanie pracowników. Jeśli weszłyby w życie przepisy proponowane przez Komisję Europejską, zawodowi kierowcy trzy dni po przekroczeniu...

Źródło: inwestycje.pl

Prawie 10 mln euro dla zwolnionych pracowników Air France

03.07.2018 18:00

Posłowie Parlamentu Europejskiego na sesji plenarnej w Strasburgu zgodzili się na wniosek Komisji Europejskiej, aby przyznać 9,89 mln euro zwolnionym 1858 byłym pracownikom francuskim z grupy Air France-KLM. Na osobę przypadnie zatem średnio nieco ponad 5,3 tys. euro.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Zamknięta kopalnia zostanie ponownie uruchomiona? Napięcie narasta

03.07.2018 14:07

Spółka Tamar Resources, chcąca reaktywować kopalnię Krupiński, podała na początku czerwca 2018 roku, że Komisja Europejska potwierdziła brak zastrzeżeń wobec ponownego otwarcia kopalni Krupiński w Suszcu. Swoją zgodę KE uzależniła od zwrotu udzielonej pomocy publicznej oraz złożenia korekty programu pomocowego dla polskiego górnictwa. Teraz ruch należy do resortu energii.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

KE ostrzega USA przed nałożeniem ceł na samochody

03.07.2018 8:59


Komisja Europejska zapewnia, że chce porozumienia z USA, ale jednocześnie ostrzega przez nałożeniem ceł importowych na samochody i części samochodowe z Unii. Według danych Brukseli, taryfy zaszkodzą nie tylko europejskiemu, ale i amerykańskiemu...

Źródło: inwestycje.pl

IDD: projekt regulacyjnych standardów technicznych OC pośrednika [Prawo]

03.07.2018 7:41

European Insurance and Occupational Pensions Authority przedłożyła Komisji Europejskiej, zgodnie z wymogami art. 10 ust. 7 dyrektywy w sprawie (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Nie będzie podatku od zamieszczania linków w internecie, ale...

03.07.2018 6:08

Źródła unijne, do których dotarła gazeta dementują pogłoski, że w zreformowanej dyrektywie Komisja Europejska proponowała specjalny podatek od linków, którymi udostępnia się chronione prawem artykuły - informuje we wtorek "Rzeczpospolita"

Źródło: www.wnp.pl

Co się stanie z Irlandią Północną po brexicie? "Poważne różnice pomiędzy Wielką Brytanią a KE"

02.07.2018 20:56

Brytyjska premier Theresa May przyznała w poniedziałek w Izbie Gmin, że istnieją poważne różnice między rządem w Londynie a Komisją Europejską ws. przyszłego statusu Irlandii Północnej po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

reklama
Kontakt z nami