Wiadomości z tagiem Konta bankowe  RSS
Split payment skomplikuje rozliczenia w gminach

27.06.2018 10:57

Zwłaszcza w takich, w których jednostki czy zakłady budżetowe mają odrębne konta bankowe. I to nawet, jeśli znajdują się one w jednym banku. W efekcie może się okazać, że np. z jednego konta nie będzie czym płacić pilnych należności, a na innym przez dwa miesiące zalegać będą wolne, ale rezerwowane pod płatności VAT środki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Allegro - jak kupować na raty? Przewodnik krok po kroku

22.06.2018 5:56

Opcja „kupuj na raty” umożliwia użytkownikom Allegro robienie zakupów w dowolnym momencie. To rozwiązanie przydaje się szczególnie w przypadku wydatków, które pojawiły się nieplanowane, a na których pokrycie nie wystarczą nam środki zgromadzona na koncie bankowym. Z płatności ratalnych można skorzystać w przypadku zakupów o łącznej wartości zawierającej się w przedziale od 300 złotych do 20 tysięcy złotych.

Źródło: forsal.pl

Definitywny koniec bankowych tytułów egzekucyjnych

17.05.2018 18:57

Rok 2017 był pierwszym, w którym do sądów nie wpłynął ani jeden wniosek o nadanie klauzuli wykonalności bankowym tytułom egzekucyjnym. Informację taką, powołując się na ministerialne statystyki, podaje w odpowiedzi na interpelację jednego z posłów Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ile kosztują konta bankowe w Polsce? [Raport Bankier.pl]

16.05.2018 7:00


Bezwarunkowo darmowe konta bankowe to raczej rzadkość, ale klient chcący skorzystać z innych ofert wcale nie jest skazany na podbieranie mu przez banki kilku złotych wraz z każdym wyciągiem bankowym. Musi jednak uważać, na jakie warunki się decyduje.

Źródło: www.bankier.pl

Fiskus może zablokować konta bankowe nawet na 3 miesiące

07.05.2018 5:19


Podatnik może stracić pieniądze w banku na 72 godziny, a nawet na 3 miesiące. Wystarczy, że komputer fiskusa wytypuje go jako oszusta, a urzędnik uzna, że blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami