Wiadomości z tagiem Mateusz Morawiecki  RSS
Nieoczekiwana zamiana miejsc. Była energia, jest środowisko

04.07.2018 13:16

Premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Kurtykę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nominację wręczył Henryk Kowalczyk, szef tego resortu. Michał Kurtyka dotychczas był wiceministrem energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Premier: UE nie potrzebuje Nord Stream II

04.07.2018 11:01


UE nie potrzebuje Nord Stream II, który daje Rosji bardzo silne narzędzia wpływu, nie tylko na europejską gospodarkę, ale i na europejską politykę - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas środowej debaty w PE w Strasburgu....

Źródło: www.bankier.pl

Morawiecki w PE: Unia nie potrzebuje Nord Stream II. Gazociąg ten daje Rosji silne narzędzia wpływu

04.07.2018 10:56

UE nie potrzebuje Nord Stream II, który daje Rosji bardzo silne narzędzia wpływu, nie tylko na europejską gospodarkę, ale i na europejską politykę - oświadczył w Parlamencie Europejskim premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Mateusz Morawiecki: euro niesie ze sobą zbyt mało korzyści

02.07.2018 8:34

Żeby wejść do strefy euro, trzeba być na to naprawdę gotowym - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Według szefa rządu kraje mogą tworzyć obszar wspólnej waluty, jeśli "są na zbliżonym poziomie gospodarczym w szerokim rozumieniu".

Źródło: finanse.wnp.pl

Europa nam odjeżdża: Czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

01.07.2018 9:56

Premier Mateusz Morawiecki będzie mówić w środę w Europarlamencie o przyszłości Wspólnoty. Zapewne poruszy kwestie migracji i bezpieczeństwa energetycznego. Ale czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Europa nam odjeżdża. Czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

01.07.2018 9:56

Premier Mateusz Morawiecki będzie mówić w środę w Europarlamencie o przyszłości Wspólnoty. Zapewne poruszy kwestie migracji i bezpieczeństwa energetycznego. Ale czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

Źródło: forsal.pl

Premier i prezes PiS piszą gratulacje dla LOT-u, a związkowcy wciąż pikietują

01.07.2018 8:37

Gratulacje i życzenia dalszej ekspansji i rozwoju w listach słali premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Okazją była gala LOT-u z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Z drugiej strony pod siedzibą firmy znów pikietowali związkowcy, protestując przeciwko łamaniu przez zarząd praw pracowniczych oraz przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu liderki jednego ze związków.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Rząd nie zapomina o małych i średnich firmach

01.07.2018 8:21

Szukamy możliwości zastosowania mechanizmów, które udrożnią płatności dla małych i średnich firm; analizowany jest m.in. pomysł, aby umożliwić kontrahentom odliczanie VAT dopiero po zapłaceniu przedsiębiorcy jego należności - powiedział w sobotę na Podkarpaciu premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: finanse.wnp.pl

Morawiecki: PiS przywróciło sprawność instytucji państwa

30.06.2018 19:57

PiS przywróciło elementarną sprawność instytucji państwa, odzyskało podstawową sprawiedliwość historyczną, odbudowało na pewnym poziomie sprawiedliwość społeczną oraz pozycję Polski na forum międzynarodowym - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kontakt z nami