Wiadomości z tagiem Mieszkania  RSS
Grunty PKP pod osiedla. Powstanie kilkanaście tysięcy lokali z Mieszkania+

23.05.2018 18:59

PKP udostępni 12 lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 130 ha.

Źródło: www.money.pl

Ponad 130 ha od PKP pod Mieszkania plus

23.05.2018 16:35

PKP SA podpisały w środę (23 maja) umowę z BGK Nieruchomości na budowę kilkunastu tysięcy lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Budowa domów może ruszyć w przyszłym roku w ośmiu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Przemyślu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Mieszkania dwupoziomowe - alternatywa dla domu w mieście

23.05.2018 13:58


Mieszkania dwupoziomowe kojarzą się z prestiżem i są postrzegane jako oferta głównie dla ludzi zamożnych. Warto jednak bliżej przyjrzeć się ich zaletom, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas idealne rozwiązanie.

Źródło: inwestycje.pl

NSA. Zwolnienie podmiotowe z VAT nie dla obcokrajowca

23.05.2018 12:00

Posłużenie się w przepisach określeniem "podatnik niemający/nieposiadający siedziby" należy odnosić zarówno do podatników, prowadzących działalność gospodarczą w formie jednostek organizacyjnych, jak i jako osoby fizyczne. WSA trafnie odniósł pojęcie siedziby działalności gospodarczej osoby fizycznej do miejsca, z którego osoba ta kieruje taką działalnością (zarządza prowadzonym przedsiębiorstwem). Nie ulega wątpliwości, że miejscem tym jest miejsce zamieszkania wnioskodawcy, które znajduje się poza terytorium Polski. Tym samym do takiego podatnika nie można było zastosować zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Czy rynek nieruchomości znów doprowadzi do kryzysu?

23.05.2018 11:58


W ciągu ostatnich 12 miesięcy na sześciu głównych rynkach nieruchomości w kraju cena metra kwadratowego mieszkania deweloperskiego wzrosła średnio o 8%. – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Czy powinniśmy obawiać się kolejnej bańki na ...

Źródło: inwestycje.pl

Działalność w mieszkaniu. Meble i urządzenia w kosztach firmy

23.05.2018 11:00

Pytanie: Jedno z pomieszczeń wchodzących w skład nieruchomości lokalowej, która będzie stanowić miejsce zamieszkania Wnioskodawcy i Jego żony będzie przez Wnioskodawcę wykorzystywane do prowadzenia działalności. Pomieszczenie to wymaga remontu, m.in. wygładzenia i pomalowania ścian, wymiany podłóg, czy też zmiany mebli i innych urządzeń służących do prowadzenia działalności. Czy istnieje możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu, kosztów remontu oraz wymiany znajdujących się w nim mebli i urządzeń?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami