Wiadomości z tagiem Minister gospodarki  RSS
Austria: Unia Europejska musi stworzyć zjednoczony front wobec USA

04.07.2018 15:58

W odpowiedzi na protekcjonistyczne działania Stanów Zjednoczonych UE musi być zjednoczona; Wspólnocie potrzeba "alternatywnych przepływów handlowych" - powiedziała w środę w Wiedniu minister gospodarki sprawującej prezydencję Austrii Margarete Schramboeck.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Raport NIK dotyczący umowy z Gazpromem to cios w Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka

04.07.2018 10:57

- Właśnie rozpoczęło się przedwyborcze MMA, czyli mieszane sztuki walki w polityce. Każdy chwyt jest dozwolony. Wyciąganie umów gazowych sprzed dekady to polowanie na Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka i ludowców - tak Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki komentuje ujawniwnie raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach gazowych.

Źródło: www.money.pl

Będą jednak zarzuty dla Waldemara Pawlaka za umowy gazowe? Śledztwo trwa

04.07.2018 9:26

Temat negocjacji gazowych z 2010 r. nie schodzi z nagłówków gazet. Według najnowszych informacji, prowadzący rozmowy z Rosjanami były premier, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak  może usłyszeć zarzuty, a śledztwo w tej sprawie ma toczyć się od jesieni ubiegłego roku.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Minister w rządzie PO-PSL: umowa z Gazpromem była dobra

04.07.2018 6:00

Uważam, że wynik negocjacji gazowych z Rosją należy ocenić jako dobry. Oceniając go trzeba wziąć pod uwagę, że w końcówce 2010 r. nie funkcjonował jeszcze gazoport, a więc z punktu widzenia dostępnej infrastruktury przesyłowej byliśmy o wiele bardziej uzależnieni od strony rosyjskiej, niż to ma miejsce w chwili obecnej - mówi dla WNP.PL Marcin Korolec, były wiceminister gospodarki i minister środowiska w rządzie PO-PSL.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Waldemar Pawlak odpiera zarzuty z raportu NIK i ministra Naimskiego

03.07.2018 21:52

Nie milkną echa odtajnionego raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach dostaw rosyjskiego gazu do Polski, prowadzonych przez rząd PO-PSL w latach 2009-2010. Głos zabrał jeden z oskarżonych w tym raporcie - Waldemar Pawlak, który nazwał dokument NIK "wyjątkowo stronniczym". W ocenie byłego wicepremiera i ministra gospodarki raport zupełnie pomija zasadniczą odpowiedzialność polityków Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Piechociński odpowiada Naimskiemu ws. umów gazowych: to ekipa PiS zostawiła po sobie balagan

02.07.2018 18:15

Efekty poczynań koalicji PO-PSL w sprawie kolejnych umów gazowych wynikały z monopolistycznej pozycji Gazpromu, ale i ze skutków działań poodejmowanych przez poprzednią ekipę - rząd PiS w latach 2005-2006 - tak Janusz Piechociński odpowiada na zarzuty Piotra Naimskiego ws. umów gazowych z 2010 r. - Niech najpierw minister Naimski powie z jakich pozycji negocjował rząd PiS - ripostuje były wicepremier i minister gospodarki.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

NIK: minister gospodarki nie wykorzystał swoich możliwości podczas negocjacji gazowych z Rosją

02.07.2018 12:56

Nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010 - wytknęła NIK w ujawnionym w poniedziałek raporcie. Działania ministra gospodarki były prowadzone w znacznej części bez wymaganego umocowania w postaci zatwierdzonej instrukcji negocjacyjnej - podała NIK.

Źródło: forsal.pl

NIK ujawniła raport dot. kontroli umów gazowych

02.07.2018 12:19


Nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009-10 - wytknęła NIK w ujawnionym w poniedziałek raporcie.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami