Wiadomości z tagiem Nieruchomości  RSS
Dlaczego specjaliści ds. zarządzania ryzykiem nagle zaczęli interesować się nieruchomościami?

04.07.2018 11:00


Jak wynika z najnowszego badania IWG przeprowadzonego wśród 18 tys. liderów biznesowych z 96.krajów, 73% respondentów przyznała, że elastyczna praca pomogła im ograniczyć ryzyko, a 89% potwierdziło, że pozwala rozwijać przedsiębiorstwa, zoptymalizować...

Źródło: inwestycje.pl

PropTech Festival - zaprezentuj się przed największymi firmami z sektora nieruchomości komercyjnych!

04.07.2018 9:10

Zapraszamy do udziału w nowym wydarzeniu i konkursie towarzyszącym konferencji Property Forum 2018 - PropTech Festival. W plebiscycie chcemy wyłonić nowe, innowacyjne technologie dla nieruchomości, a ich twórcom stworzyć możliwość prezentacji przed szefami największych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce oraz pozyskania partnera biznesowego. Na zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia! Ogłoszenie zwycięzców w trakcie Property Forum 2018 i Gali Prime Property Prize 2018 (17-18 września, hotel Sheraton, Warszawa).

Źródło: www.propertynews.pl

Czas na certyfikaty WELL w polskich biurowcach

03.07.2018 14:20

Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych z powodzeniem wdrożone zostały certyfikaty ekologiczne takie jak LEED, BREEAM oraz GBS. Teraz czas na kolejny – WELL Building Standard, który koncentruje się na zdrowiu i samopoczuciu użytkowników budynków - mówi Dorota Mielke, starszy negocjator w DzialePowierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

Źródło: www.propertynews.pl

Czy jednorazowa sprzedaż nieruchomości czyni ze zbywcy podatnika VAT?

03.07.2018 12:01

Biorąc pod uwagę definicję podatnika określoną w art. 15 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz działalności gospodarczej wynikającą z art.15 ust.2 tej ustawy immanentną cechą podatnika jest działanie, które przybiera formę zawodową. Za przejaw profesjonalnego funkcjonowania w sferze obrotu nieruchomościami można uznać przykładowo:

Źródło: www.podatki.biz

Podatek od nieruchomości: Kwalifikacja obiektu budowlanego po wyroku TK

03.07.2018 12:01

Obiekty budowlane, które spełniają kryteria bycia budynkiem, wymienione w art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, należy zawsze traktować jak budynki, a nie jak budowle. Przeciwna interpretacja organów podatkowych, potwierdzana przez sądownictwo administracyjne, była dokonywana w sprzeczności do literalnego brzmienia przepisów. Obecnie MF nie prowadzi prac legislacyjnych mających na celu zwiększenie zakresu opodatkowania, poprzez zmianę klasyfikacji, dla celów podatku od nieruchomości, niektórych obiektów budowlanych, które spełniają kryteria bycia budynkiem i traktowanie ich jak budowli - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Bicie rekordów jest domeną nieruchomości biurowych

03.07.2018 11:37

Bicie kolejnych rekordów z pewnością jest domeną sektora nieruchomości biurowych w Polsce, zwłaszcza rynku warszawskiego. Do stolicy wciąż napływają nowi inwestorzy, w tym najwięksi światowi gracze - mówi  Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami