Wiadomości z tagiem Oszczędności  RSS
Filip Czuchwicki, były pracownik Krajowej SKOK, będzie nadzorował SKOK-i w ramach KNF

04.07.2018 14:00

Czuchwicki może pochwalić się znajomością środowiska SKOK, a jednocześnie ma powiązania z założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, senatorem PiS Grzegorzem Biereckim.

Źródło: www.money.pl

Filip Czuchwicki został w KNF dyrektorem departamentu SKOK-ów i instytucji płatniczych

04.07.2018 10:39


Filip Czuchwicki został dyrektorem Departamentu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Instytucji Płatniczych (DSI) w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego – poinformowała KNF w komunikacie prasowym. Oprócz kwestii związanych ze SKOK-ami, będzie się też pośrednio zajmował FinTechami. Nowy dyrektor pracował przez ostatnie 7 lat w jednej z kancelarii prawnych w północnej Polsce specjalizujących się w obsłudze sektora spółdzielczych kas ...

Split payment. Uwaga na rodzaj rachunku

02.07.2018 16:28

Ministerstwo Finansów przypomina, że przelew w podzielonej płatności nie jest możliwy na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Źródło: www.money.pl

Polacy stracili 5 mld zł oszczędności. Pieniądze trzymamy na nieoprocentowanych rachunkach

01.07.2018 12:50

Większość pieniędzy trzymamy na nieoprocentowanych rachunkach bieżących. Tracimy na inflacji, ale przynajmniej jesteśmy wolni od troski o spadki giełdowe. W pierwszym kwartale właśnie przez giełdę Polakom ubyło 5 mld zł.

Źródło: www.money.pl

SKOK-i chcą nowej ustawy dotyczącej ich funkcjonowania

29.06.2018 20:42

Potrzebna jest nowa ustawa o funkcjonowaniu SKOK, w której powinno zostać odzwierciedlona społeczna funkcja realizowana przez Kasy - mówi prezes Kasy Krajowej Rafał Matusiak. Podczas XXVI Krajowej Konferencji Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, która odbyła się w Gdyni działacze Kas żalili się min. na to, że w niektórych obszarach Kasy są traktowane bardziej restrykcyjnie niż banki.

Źródło: finanse.wnp.pl

W Holandii powstaje najbardziej energooszczędny magazyn świata

28.06.2018 14:27

Powstające w holenderskim Tilburgu centrum dystrybucyjne otrzymało najwyższą ocenę BREEAM w historii. Zgodnie z uwzględnionymi w procedurach certyfikacyjnych kryteriami, budynek „New Logic III” uzyskał 98,48 proc. punktów na skali energooszczędności i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: www.propertynews.pl

Polska Grupa Górnicza i PZU poszerzają współpracę

28.06.2018 14:07

Polska Grupa Górnicza i PZU zawarły umowę partnerską w ramach programu PGG Family. Umowa dotyczy specjalnego systemu rabatowego oraz usług dodatkowych dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej oraz ich rodzin dzięki przynależności do Klubu PZU Pomoc w Życiu. - Ideą programu PGG Family jest wzmacnianie relacji z pracownikami i ich rodzinami poprzez system benefitów pozwalający na pozostawienie wynegocjowanych z partnerami programu oszczędności w kieszeniach naszych pracowników - zaznacza prezes PGG Tomasz Rogala.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Walutę na wakacje najlepiej kupować w kwietniu

28.06.2018 12:57


Lubisz mieć w portfelu lokalną walutę podczas zagranicznych wojaży? Negocjacje w kantorze i porównywanie kursów to najlepszy sposób na oszczędności. Wyczekiwanie na najlepszy kurs może bowiem przynieść skutek odwrotny do zamierzonego...

Źródło: inwestycje.pl

Trupy w szafie ZUS. Zakład przejrzał umowy IT, oszczędności zbliżają się do miliarda złotych

28.06.2018 10:56

ZUS wziął się na poważnie za cięcie kosztów. Na kontraktach z dostawcami systemów i usług w ciągu czterech lat planuje zaoszczędzić 800 mln zł. Przy okazji przeglądu starych umów wypadło nieco trupów z szafy. Krótkie i bezsensowne negocjacje, umowy na niepotrzebne usługi i koszty o wiele wyższe od rynkowych. - Celem nie jest najniższa cena, ale najwyższa jakość - mówi money.pl Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami