Wiadomości z tagiem Oszczędności  RSS
Trupy w szafie ZUS. Zakład przejrzał umowy IT, oszczędności zbliżają się do miliarda złotych

28.06.2018 10:54

ZUS wziął się na poważnie za cięcie kosztów. Na kontraktach z dostawcami systemów i usług w ciągu czterech lat planuje zaoszczędzić 800 mln zł. Przy okazji przeglądu starych umów wypadło nieco trupów z szafy. Krótkie i bezsensowne negocjacje, umowy na niepotrzebne usługi i koszty o wiele wyższe od rynkowych. - Celem nie jest najniższa cena, ale najwyższa jakość - mówi money.pl Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.

Źródło: www.money.pl

Dobra koniunktura sprzyja przedsiębiorcom.

27.06.2018 12:57


Utrzymująca się od kilku lat dobra koniunktura gospodarcza sprawiła, że na koniec 2017 roku na rachunkach bankowych polskich firm znajdowało się 275 mld złotych oszczędności, co jest najlepszym wynikiem w historii. Zważywszy na bardzo dobrą sytuację...

Źródło: inwestycje.pl

Wrocławskie biura coraz bardziej eko. Inwestycja Archicomu z certyfikatem LEED Gold

27.06.2018 12:15

Pierwszy budynek kompleksu City Forum w centrum Wrocławia otrzymał renomowany certyfikat LEED na poziomie Gold, potwierdzający komfortowe warunki do pracy oraz energooszczędność i przyjazność środowisku. Złoty certyfikat zapewnia wysokie standardy biurowca przy zastosowaniu ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, co przełoży się na oszczędności dla przyszłych najemców.

Źródło: www.propertynews.pl

Dobra koniunktura sprzyja przedsiębiorcom.

27.06.2018 9:56


Utrzymująca się od kilku lat dobra koniunktura gospodarcza sprawiła, że na koniec 2017 roku na rachunkach bankowych polskich firm znajdowało się 275 mld złotych oszczędności, co jest najlepszym wynikiem w historii. Zważywszy na bardzo dobrą sytuację...

Źródło: inwestycje.pl

I kwartał 2018 - spadek wartości oszczędności gospodarstw domowych [Rynek]

27.06.2018 7:42

W instrumentach rynku kapitałowego, na depozytach, w gotówce i w OFE Polacy zgromadzili na koniec marca br. prawie 1,4 bln zł (o 5 mld zł mniej (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Kontrole ZUS – czego podatnik (nie) powinien się obawiać

26.06.2018 8:00


Co może a czego nie powinien żądać urzędnik ZUS podczas kontroli – na te pytania najczęściej odpowiadali eksperci EY podczas webcastu ZUS 2018/19 okiem inspektora: typowe błędy, dozwolone oszczędności, obszary pilnych zmian.

Źródło: www.blog.ey.pl

Oszczędzaj z każdym tweetem, kilometrem lub niską temperaturą – automatycznie

26.06.2018 7:47


Australijski oddział ING wprowadza indywidualny mechanizm oszczędzania. Każdy z klientów sam decyduje, jakie zdarzenie lub sytuacja wywołują przelew określonej ilości środków pieniężnych na rachunek oszczędnościowy – pisze Finextra. YAY Foto Nie raz już pisaliśmy o podobnych zabiegach innych banków. W Polsce takich mechanizm odkładania drobnych ma głównie formę przelewania na rachunki oszczędnościowe zaokrągleń do pełnych ...

Źródło: prnews.pl

Gdy oszczędności stają się luksusem. Zobacz, jak powodzi się dziś Rosjanom [WYKRES]

26.06.2018 6:56

Zdolność do oszczędzania wyznacza najnowszą linię podziału w rosyjskim społeczeństwie, które próbuje podnieść się po najdłuższej recesji w tym stuleciu. W Rosji nawet oszczędzanie staje się luksusem dostępnym dla niewielu, a zaledwie mniej niż jedna piąta populacji uważa się za część klasy średniej.

Źródło: forsal.pl

Optymalizacje stały się bardziej ryzykowne

25.06.2018 8:56

Od dziś trzeba uważać na transgraniczne oszczędności podatkowe oferowane przez doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów i innych ekspertów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Chiny nieoczekiwanie otwierają drzwi

20.06.2018 11:57


Chiny realizują długoterminową taktykę otwierania kolejnych rynków kapitałowych dla reszty świata, przyciągając kapitał zagraniczny, który sfinansuje chińskie wizje dotyczące przyszłości bez konieczności sięgania po krajowe oszczędności

Źródło: inwestycje.pl

reklama
Kontakt z nami