Wiadomości z tagiem PSL  RSS
Minister w rządzie PO-PSL: umowa z Gazpromem była dobra

04.07.2018 6:00

Uważam, że wynik negocjacji gazowych z Rosją należy ocenić jako dobry. Oceniając go trzeba wziąć pod uwagę, że w końcówce 2010 r. nie funkcjonował jeszcze gazoport, a więc z punktu widzenia dostępnej infrastruktury przesyłowej byliśmy o wiele bardziej uzależnieni od strony rosyjskiej, niż to ma miejsce w chwili obecnej - mówi dla WNP.PL Marcin Korolec, były wiceminister gospodarki i minister środowiska w rządzie PO-PSL.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Waldemar Pawlak odpiera zarzuty z raportu NIK i ministra Naimskiego

03.07.2018 21:52

Nie milkną echa odtajnionego raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach dostaw rosyjskiego gazu do Polski, prowadzonych przez rząd PO-PSL w latach 2009-2010. Głos zabrał jeden z oskarżonych w tym raporcie - Waldemar Pawlak, który nazwał dokument NIK "wyjątkowo stronniczym". W ocenie byłego wicepremiera i ministra gospodarki raport zupełnie pomija zasadniczą odpowiedzialność polityków Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Szef PSL o umowach gazowych i roli Pawlaka: nadrobił zaniedbania

03.07.2018 12:15

Jestem przekonany o jego największym zaangażowaniu, rzetelności i sumienności - tak prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił działania Waldemara Pawlaka, który uzgadniał porozumienia gazowe z Gazpromem w latach 2009-2010.

Tagi: PSL, Gazprom
Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Piechociński odpowiada Naimskiemu ws. umów gazowych: to ekipa PiS zostawiła po sobie balagan

02.07.2018 18:15

Efekty poczynań koalicji PO-PSL w sprawie kolejnych umów gazowych wynikały z monopolistycznej pozycji Gazpromu, ale i ze skutków działań poodejmowanych przez poprzednią ekipę - rząd PiS w latach 2005-2006 - tak Janusz Piechociński odpowiada na zarzuty Piotra Naimskiego ws. umów gazowych z 2010 r. - Niech najpierw minister Naimski powie z jakich pozycji negocjował rząd PiS - ripostuje były wicepremier i minister gospodarki.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Kandydat PSL na prezydenta stolicy proponuje tworzenie -zielonych targów - w każdej dzielnicy

02.07.2018 9:57


Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy proponuje tworzenie docelowo w każdej dzielnicy zielonych targów. Byłby to dobry sposób na dostęp mieszkańców stolicy do świeżych warzyw i owoców - mówił Jakub Stefaniak na zorganizowanym...

Tagi: Prezydent, PSL
Źródło: inwestycje.pl

Cichoń: Mały ZUS to pożądane rozwiązanie - szkoda, że tak późno

27.06.2018 7:57

Mały ZUS to pożądane rozwiązanie, tylko szkoda, że tak późno - powiedział PAP wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, poseł PO Janusz Cichoń. Zauważył jednak, że w efekcie ludzi korzystający z tego rozwiązania czeka niższa emerytura.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w sprawie GetBacku

26.06.2018 10:30


CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w sprawie GetBacku. Są nimi szef Polskiego Domu Maklerskiego i jednego z dyrektorów w spółce GetBack. Wcześniej, 16 czerwca agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na warszawskim lotnisku Okęcie byłego szefa spółki GetBack Konrada K. Spółka GetBack powstała w roku 2012, za rządów PO-PSL. Zajmowała się zarządzaniem wierzytelnościami. Pod koniec września ...

Źródło: prnews.pl

Prezes GetBack zatrzymany. Michał Dworczyk: efekt właściwej reakcji organów państwa

17.06.2018 13:52

- Myślę, że to dobitny przykład różnicy między państwem rządzonym przez koalicję PO-PSL a PiS - powiedział w niedzielę szef kancelarii premiera.

Tagi: Premier, PiS, PSL
Źródło: www.money.pl

Pałac Kultury należy obłożyć mchem, żeby służył jako kurtyna antysmogowa

17.06.2018 13:18

Jestem przeciwny likwidacji Lotniska Chopina - oświadczył kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak. Jego zdaniem, również Pałac Kultury nie powinien zostać zlikwidowany. Pałac - przekonywał - powinien zostać obłożony mchem i służyć jako kurtyna antysmogowa.

Źródło: logistyka.wnp.pl

"Rząd powinien twardo walczyć o budżet dla rolnictwa"

01.06.2018 19:31

Rząd PiS powinien twardo walczyć o interesy Polski i Polaków. Niewynegocjowanie lepszych warunków dla Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) będzie zdradą interesów narodowych – powiedział w piątek w Krakowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tagi: Rolnictwo, PiS, PSL
Źródło: finanse.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami