Wiadomości z tagiem PiS  RSS
"El Mundo": grupy przestępcze zachęcają migrantów do wjazdu do Europy przez internet

04.07.2018 16:56

Ważnym narzędziem międzynarodowych grup przestępczych, które oferują pomoc nielegalnym migrantom w dotarciu do Europy, jest internet - podkreśla w sprawozdaniu Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO), o czym pisze w środę dziennik "El Mundo".

Źródło: forsal.pl

Google potwierdza udostępnianie danych z Gmaila

04.07.2018 16:31

Twórcy oprogramowania, którzy chcą mieć dostęp do danych Gmaila, przechodzą skomplikowany proces weryfikacji - napisano na blogu firmowym Google w odpowiedzi na doniesienia medialne o udostępnianiu treści korespondencji użytkowników tej usługi zewnętrznym firmom.

Tagi: Firma, PiS, Google
Źródło: www.wnp.pl

Volkswagen wybrał wykonawcę rozbudowy fabryki w Poznaniu

04.07.2018 16:01

Firma Eiffage Polska Budownictwo poinformowała w środę o podpisaniu ze spółką Volkswagen Poznań (VWP) kontraktu na budowę hali spawalni z zapleczem logistycznym w fabryce spółki w poznańskim Antoninku. Inwestycje związane z rozbudową zakładu pochłoną ponad 400 mln euro.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą zmian w zakresie rodzajów działalności uprawniających do 50% kosztów podatkowych

04.07.2018 16:00

Prezydent podpisał ustawę z 15 czerwca 2018 r. nowelizującą w szczególności ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Katalog zmian objęty nowelizacją obejmuje m.in. zmiany w katalogu działalności twórczej uprawniających do stosowania 50% kosztów podatkowych. Nowelizacja nie rozwiązuje jednak problemów związanych z funkcjonowaniem struktur wynagrodzenia związanych z transferem autorskich praw majątkowych.

Źródło: www.taxonline.pl

Wiemy, kto wybuduje jeden z odcinków szlaku Via Baltica

04.07.2018 15:56

Budimex wybuduje kolejny odcinek drogi ekspresowej Via Baltica w województwie warmińsko-mazurskim. Droga powstanie na odcinku od Raczek do węzła Wysokie i będzie kosztowała 484 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę na realizację tego odcinka.

Będą rozmowy o płacy minimalnej dla kierowców w UE

04.07.2018 14:17

Austriacka prezydencja w najbliższych miesiącach planuje spotkania dwustronne m.in. z krajami Grupy Wyszehradzkiej, by przezwyciężać różnice między państwami UE w sprawie pakietu mobilności, czyli przepisów dotyczących kierowców w transporcie międzynarodowym.

Tagi: Austria, PiS
Źródło: logistyka.wnp.pl

Jest pomysł, by rodzice uczyli jeździć samochodem. Ekspert zwraca uwagę na komplikacje

04.07.2018 14:02

Bez prawa jazdy na drogach? Ministerstwo Infrastruktury złożyło już projekt, który będzie pozwalał kandydatom na kierowców doszkalać umiejętności pod okiem rodzica lub opiekuna prawnego. Rewolucja w przepisach może wiązać się z nieoczekiwanymi skutkami.

Źródło: www.money.pl

Podatki 2018: Mechanizm split payment może przynieść problemy z płynnością

04.07.2018 14:01

Z początkiem lipca br. weszły w życie przepisy wdrażające dobrowolny mechanizm podzielonej płatności (tzw. split payment). Eksperci oceniają, że w przypadku niektórych firm mechanizm ten może oznaczać problemy z płynnością.

Tagi: Firma, Podatki, PiS
Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami