Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Podsumowanie roku 2017 w branży nieruchomości komercyjnych pod kątem ważnych dla niej zmian prawnych

Dodano: 25.01.2018 14:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W minionym roku dominowały dyskusje dotyczące projektów zmian prawno-podatkowych i ich wpływu na rynek nieruchomości. Głównymi tematami były podatek galeryjny czy zakaz handlu w niedzielę. Wciąż będą to żywe dyskusje, gdyż już na początku...

Źródło: inwestycje.pl

Podatki na świecie: Zmiany podatkowe w USA wpłyną na światową gospodarkę

Dodano: 25.01.2018 13:29 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany w systemie podatkowym Stanów Zjednoczonych przełożą się nie tylko na tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki, ale też na wskaźniki globalne - przewiduje Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Szacuje się, że m.in. w efekcie reformy podatkowej globalne tempo wzrostu gospodarczego osiągnie poziom 3,9 proc. Na zmianach skorzystać mają również partnerzy handlowi USA.

Źródło: www.podatki.biz

Skutki podatkowe umorzenia udziałów bez wynagrodzenia

Dodano: 25.01.2018 13:03 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie skutków podatkowych związanych z dobrowolnym umorzeniem własnych udziałów bez wynagrodzenia.

Źródło: www.taxonline.pl

Podatkowe Espresso 4/2018

Dodano: 25.01.2018 13:03 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok TSUE w sprawie stawki podatku VAT dla świadczeń złożonych; [Express podatkowy] Odszkodowanie dla byłego pracownika za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę nie jest dla pracodawcy kosztem podatkowym; Art. 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych dotyczący zwolnienia podatkowego obejmuje swym zakresem prawo każdego państwa członkowskiego UE; Data uiszczenia opłaty sądowej na rachunek bankowy sądu administracyjnego; [Legislacja] Ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym w zakresie opodatkowania elektronicznych papierosów - publikacja w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Morawiecki postawił cel: Wycisnąć jeszcze więcej z VAT

Źródło: www.taxonline.pl

Nieodpłatne udostępnienie mieszkania na rzecz pracownika - skutki w podatku dochodowym

Dodano: 25.01.2018 12:57 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawcy realizując politykę wsparcia mieszkaniowego dla zamiejscowej załogi pracowniczej często decydują się oddać do nieodpłatnego używania lokal mieszkalny. Wiąże się to z koniecznością poniesienia określonych wydatków takich jak czynsz czy koszty eksploatacji mieszkania. Jak zatem rozliczyć powyższe koszty w rachunku podatkowym?

Źródło: www.podatki.biz

Które urzędy skarbowe w Polsce zwracają najszybciej pieniądze z PIT?

Dodano: 25.01.2018 12:00 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Kto rozlicza się wcześniej i wypełnia PITy online, ten szybciej dostaje zwrot podatku. W ubiegłym roku podatnicy, składający e-deklaracje PIT w styczniu, otrzymali pieniądze średnio już po 23 dniach. Ci, którzy zwlekali do kwietnia, czekali dwukrotnie..

Źródło: inwestycje.pl

Opłaty za parkowanie: KUP w ramach limitu kilometrówki

Dodano: 25.01.2018 10:52 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: ...opłaty za parkingi wiążą się nierozerwalnie z używaniem samochodu, są to wydatki dotyczące eksploatacji samochodu osobowego, a zatem wydatki te objęte są limitem wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) i pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie mogą być zaliczone do kosztów podatkowych na zasadach ogólnych określonych w art. 15 ust. 1 tej ustawy.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
Kontakt z nami