Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Podatek za generowanie długu. Oto nowelizacja, która zrewolucjonizuje działalność firm.

Dodano: 23.11.2017 5:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca, któremu kontrahent nie płaci na czas, odzyska zapłacony podatek dochodowy, a dłużnik zapłaci podatek za generowanie długu – m.in. takie rozwiązanie wprowadza kolejna, duża paczka nowelizacji przepisów pod nazwą „50 uproszczeń dla biznesu”. O ile projekt podyktowany jest faktycznymi problemami firm, przedsiębiorców może niepokoić ilość zmian wdrażanych obecnie w prawie, które rewolucjonizują prowadzenie biznesu.

Źródło: forsal.pl

Częstochowa. Ulgi podatkowe w nowej hali na terenie KSSE

Dodano: 22.11.2017 19:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy mogą wynajmować powierzchnię i korzystać z ulg podatkowych w nowej hali magazynowo-produkcyjnej, wybudowanej kosztem 9 mln zł przez Agencję Rozwoju Regionalnego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. W środę hala została oficjalnie otwarta.

Źródło: praca.wnp.pl

Inny adres na fakturze nie pozbawia prawa do odjęcia podatku od towarów i usług

Dodano: 22.11.2017 19:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca może potrącić podatek, nawet jeśli sprzedawca podał na fakturze adres korespondencyjny, a nie ten, pod którym prowadzi działalność gospodarczą – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w dwóch wyrokach.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nowa ustawa to zagrożenie dla MSP

Dodano: 22.11.2017 14:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


9. listopada Sejm uchwalił ustawę o tzw. podzielonej płatności VAT – z ang. split payment Ministerstwo Finansów uszczelnia w ten sposób systemu poboru podatku VAT od przedsiębiorstw Mechanizm podzielonej płatności uderzy jednak też w ...

Tagi: Podatki, VAT, BOR, Sejm
Źródło: inwestycje.pl

NSA. Korekta VAT przy sprzedaży samochodu osobowego

Dodano: 22.11.2017 12:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W przypadku sprzedaży po dniu 1 kwietnia 2014 r. samochodów, które były objęte ograniczonym prawem do odliczania podatku (ograniczenie do 60% kwoty podatku naliczonego, nie więcej jednak niż 6.000 zł), okres korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 90b ust. 1 pkt 2, ust. 2 oraz ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług w zw. z art. 11 ust. 2 ustawy z 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 312), należy liczyć począwszy od miesiąca, w którym podatnik nabył, importował lub wytworzył te samochody - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

1% dla OPP wyłącznie w deklaracji PIT złożonej w terminie

Dodano: 22.11.2017 12:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Korekta, podobnie jak zeznanie, wymaga rozliczenia, zaksięgowania ewentualnego zobowiązania, weryfikacji czy podatnik nie posiada zaległości. Dopiero w wynikaniu tych czynności jest możliwe przekazanie wnioskowanych środków na konta poszczególnych organizacji pożytku publicznego. Zatem wydłużenie terminu składania korekt wymagałoby wydłużenia terminu przekazywania środków z 1% przez naczelników urzędów skarbowych, co w praktyce oznaczałoby późniejsze dysponowanie tymi kwotami przez organizacje pożytku publicznego - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Tagi: Podatki, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Odsetki za zwłokę bez VAT

Dodano: 22.11.2017 12:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy na Spółce spoczywa obowiązek dokumentowania należnych od podmiotów gospodarczych i osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej odsetek umownych za zwłokę fakturami, ze wskazaniem w fakturach, że są to usługi finansowe zwolnione z opodatkowania oraz czy spoczywa na stronie obowiązek ewidencjonowania ww. faktur w ewidencjach prowadzonych dla celów podatku od towarów i usług?

Źródło: www.podatki.biz

Skarbówka dorabia sobie na przedsiębiorcach? Wyciąga rękę po kilkadziesiąt złotych. Niesłusznie

Dodano: 22.11.2017 11:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Skarbówka dorabia sobie na przedsiębiorcach - żalą się doradcy podatkowi. I przyznają, że urzędnicy skubią od firm po kilkadziesiąt złotych więcej niż powinni. I to od lat. Jak? Urzędnicy naliczają kilkukrotne opłaty za interpretacje podatkowe.

Źródło: www.money.pl

Budowa akademików daje ulgę w CIT

Dodano: 22.11.2017 10:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wznoszenie domów studenckich jest elementem edukacji, dlatego dochód uczelni przeznaczony na ten cel jest zwolniony z podatku – orzekł wczoraj NSA

Tagi: Podatki, CIT
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
Kontakt z nami