Wiadomości z tagiem Praktyki  RSS
Mafie śmieciowe wchodzą do Polski dzięki... emerytom i bezrobotnym. Rząd chcę z tym skończyć

01.07.2018 9:29

Firmy, które nielegalnie sprowadzają do Polski i składują śmieci, stosują praktyki znane organom ścigania z działalności grup przestępczych m.in. zajmujących się wyłudzaniem podatku VAT. Dlatego rząd w projekcie nowelizacji ustawy o odpadach planuje obowiązek posiadania gwarancji bankowej przez firmy recyklingowe.

Źródło: www.money.pl

Calypso i Zdrofit zamieszane w zmowę na rynku fitness? UOKiK podejrzewa 16 firm o nielegalne praktyki

29.06.2018 19:56

UOKiK podejrzewa 16 firm, w tym operatorów klubów Calypso, Fabryka Formy, Zdrofit, Fitness Platinium, Fitness Academy o zmowę ws. podziału rynku - poinformował w piątek UOKiK. Po raz pierwszy postępowanie objęło menadżerów, grożą im kary do 2 mln zł.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rosną opóźnienia w płatnościach B2B w obu Amerykach

28.06.2018 11:57


90 proc. dostawców odnotowuje opóźnienia w płatnościach, a średni okres oczekiwania na zapłatę rośnie. Najnowsze wyniki corocznego badania praktyk płatniczych B2B przeprowadzonego przez wiodącego ubezpieczyciela należności Atradius wykazują pogarszanie...

Źródło: inwestycje.pl

Niepożądane skutki ochrony branży spożywczej

26.06.2018 8:58

Zwalczanie nieuczciwych praktyk handlowych w sektorze rolno-spożywczym nabiera tempa. Praktyka pokazuje jednak, że sama perspektywa ingerencji w relacje dostawców z sieciami handlowymi może mieć negatywne skutki uboczne.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Autocasco bez tajemnic. Pięć niespodzianek, które mogą kosztować majątek

22.06.2018 14:27

Polisa AC ma chronić przed kradzieżą czy uszkodzeniem auta z naszej winy. Tyle mówi teoria, bo w praktyce możemy też otrzymać odmowę wypłaty odszkodowania. Dopiero wtedy okazuje się, że tak naprawdę o AC, za które już zapłaciliśmy, nie wiedzieliśmy nic.

Źródło: www.money.pl

UOKiK wziął się za GetBack

20.06.2018 14:40


– Od wielu miesięcy badaliśmy sprawę, w jaki sposób spółka windykowała długi i traktowała konsumentów – i tutaj jesteśmy już na ukończeniu, niedługo będzie decyzja w sprawie właśnie GetBacku i potencjalnego ukarania spółki za te praktyki, które stosowała (…) Oprócz tego, od kwietnia prowadzimy postępowanie w sprawie oferowania obligacji GetBacku i z tego postępowania wynikło ...

Źródło: prnews.pl

UOKiK wziął się za GetBack – prowadzone są trzy postępowania

20.06.2018 14:00


- Niedługo będzie decyzja w sprawie GetBacku i potencjalnego ukarania spółki za te praktyki, które stosowała - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami