Wiadomości z tagiem Premier  RSS
Polsko-izraelska deklaracja ukaże się w gazetach w Europie, USA i Izraelu

04.07.2018 13:56

Poświęcona relacjom polsko-izraelskim wspólna deklaracja premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu ukazała się bądź ukaże w tym tygodniu w formie ogłoszenia w kilkunastu wiodących dziennikach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu.

Tagi: Premier, USA
Źródło: forsal.pl

Nieoczekiwana zamiana miejsc. Była energia, jest środowisko

04.07.2018 13:16

Premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Kurtykę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nominację wręczył Henryk Kowalczyk, szef tego resortu. Michał Kurtyka dotychczas był wiceministrem energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Chcieli zainwestować na Śląsku 600 mln zł, teraz są zdziwieni. Będzie interwencja u premiera?

04.07.2018 13:12

We wtorek 3 lipca sejmowa Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa omawiała kwestię likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu. - Mimo próśb ze strony inwestora, jego przedstawiciel nie został zaproszony. Jesteśmy bardzo zdziwieni przebiegiem posiedzenia - mówi portalowi WNP.PL Anna Garwolińska odpowiedzialna za komunikację spółki Tamar.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Europosłowie krytykują polski rząd za reformy sądownictwa

04.07.2018 12:01

Podczas środowej debaty w Parlamencie Europejski w Strasburgu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego większość liderów frakcji parlamentarnych skrytykowała polski rząd za reformy wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: forsal.pl

Premier: UE nie potrzebuje Nord Stream II

04.07.2018 11:01


UE nie potrzebuje Nord Stream II, który daje Rosji bardzo silne narzędzia wpływu, nie tylko na europejską gospodarkę, ale i na europejską politykę - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas środowej debaty w PE w Strasburgu....

Źródło: www.bankier.pl

Raport NIK dotyczący umowy z Gazpromem to cios w Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka

04.07.2018 10:57

- Właśnie rozpoczęło się przedwyborcze MMA, czyli mieszane sztuki walki w polityce. Każdy chwyt jest dozwolony. Wyciąganie umów gazowych sprzed dekady to polowanie na Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka i ludowców - tak Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki komentuje ujawniwnie raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach gazowych.

Źródło: www.money.pl

Morawiecki w PE: Unia nie potrzebuje Nord Stream II. Gazociąg ten daje Rosji silne narzędzia wpływu

04.07.2018 10:56

UE nie potrzebuje Nord Stream II, który daje Rosji bardzo silne narzędzia wpływu, nie tylko na europejską gospodarkę, ale i na europejską politykę - oświadczył w Parlamencie Europejskim premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Sąd Najwyższy we Włoszech nakazuje konfiskatę pieniędzy rządzącej Ligi

04.07.2018 10:06

Wicepremier Włoch, szef MSW i lider Ligi Matteo Salvini zarzucił Sądowi Najwyższemu chęć delegalizacji jego ugrupowania i wytoczenie politycznego procesu. Tak ocenił decyzję SN, który nakazał konfiskatę pieniędzy partii, by odzyskać należne państwu 49 mln euro.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami