Wiadomości z tagiem Programy emerytalne  RSS
KNF: PPE w 2017 r. [Emerytury]

29.06.2018 8:43

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowała raport [[http://s.ogma.pl/09e7e212 Pracownicze Programy Emerytalne w 2017 r.]] Prezentuje w nim aktualne (...)

Źródło: feedproxy.google.com

PIU: Jest ryzyko „wycięcia” ubezpieczycieli z PPK i PPE

18.06.2018 14:10


– Bez wyłączenia z podatku od aktywów prowadzenie pracowniczych planów kapitałowych będzie nieopłacalne – mówi prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Jego zdaniem istnieje też ryzyko, że z tego samego powodu ubezpieczyciele przestaną prowadzić pracownicze programy emerytalne.

Źródło: prnews.pl

Firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom programy emerytalne. Chcą w ten sposób zatrzymać specjalistów

03.06.2018 18:37

Pracownicze programy emerytalne organizowane przez - zwłaszcza dużych - pracodawców do niedawna nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem wśród pracowników jako pozapłacowy benefit. Jednak dyskusja wokół wieku emerytalnego, likwidacji otwartych funduszy emerytalnych i planowanych przez premiera Morawieckiego pracowniczych planów kapitałowych wzmocniła zainteresowanie tym tematem.

Źródło: www.money.pl

KGHM: Pracownicze Programy Emerytalne będą w spółkach zależnych

18.05.2018 18:57

Zarząd KGHM Polska Miedź zdecydował o wdrożeniu w spółkach wchodzących w skład grupy kapitałowej Pracowniczych Programów Emerytalnych - poinformował w piątek KGHM. Dodano, że pracownicy KGHM Polska Miedź od lat uczestniczą w programie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Firmy chcą uniknąć konieczności tworzenia PPK

11.05.2018 8:59


Choć pracownicze programy emerytalne nakładają na pracodawców konieczność opłacania wyższej składki za pracownika niż pozostające wciąż sferze planów pracownicze plany kapitałowe, wiele firm decyduje się na...

Źródło: www.bankier.pl

Kontakt z nami