Wiadomości z tagiem Prokuratora  RSS
Coraz wyższe sankcje za przestępstwa gospodarcze. Fałszerze faktur karani jak zabójcy

04.07.2018 14:00

W marcu 2018 r. prokuratorzy otrzymali wytyczne: żądać surowych kar za przestępstwa gospodarcze i finansowe. Miesiąc później Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło program reform "Sprawiedliwość i bezpieczeństwo", który jeszcze bardziej zaostrza ...

Źródło: inwestycje.pl

Z wyboru [Felietonik Marcina Masnego]

03.07.2018 6:25

Amerykański system jest unikalny i w Polsce mało kto zgodziłby się z opinią, że warto go przeszczepić. Zresztą jak? Czy mielibyśmy wybierać szefa ogólnopolskiego nadzoru finansowego razem w posłami albo razem z prezydentem? Dziwaczne! Gdybyśmy jednak tego samego dnia wybierali prokuratora generalnego, sędziów pokoju i innych funkcjonariuszy publicznych, to dość szybko przywyklibyśmy do tego.

Źródło: feedproxy.google.com

Sąd Najwyższy: kasacja ws. drukarza, który odmówił druku plakatów LGBT oddalona

14.06.2018 14:37


Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W mocy pozostaje wyrok, w którym Adama J. uznano za winnego...

Źródło: www.bankier.pl

Wypadek autokaru z dziećmi na zakopiance. Są kroki prokuratury

11.06.2018 11:36

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie wypadku autokaru przewożącego dzieci na zakopiance. Jest ono prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym - poinformowała zastępca prokuratora rejonowego Beata Florkow.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Trump: "Mogę ułaskawić sam siebie. Chociaż nie zrobiłem nic złego"

04.06.2018 17:58

Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, odnosząc się do śledztwa specjalnego prokuratora Roberta Muellera ws. ingerencji Rosji w wybory, że mógłby ułaskawić sam siebie, ale "nie zrobił nic złego".

Źródło: forsal.pl

Morawiecki o pożarach składowisk odpadów: "Miarka się przebrała"

29.05.2018 15:58

"Miarka się przebrała", sprawa pożarów składowisk odpadów została zgłoszona do ABW, zobowiązałem prokuratora generalnego do zdecydowanych działań, a minister środowiska w ciągu dwóch tygodni ma przedstawić szczegółowy plan dot. kontroli, nadzoru i zmian w prawie dot. gospodarowania odpadami - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Morawiecki: W sprawie pożarów wysypisk śmieci nastąpiło zgłoszenie do ABW

29.05.2018 12:56

W sprawie pożarów wysypisk śmieci nastąpiło zgłoszenie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zobowiązał też prokuratora generalnego, by podjął zdecydowane działania, jeśli chodzi o prowadzenie postępowań w tej sprawie.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami