Wiadomości z tagiem Rekompensaty  RSS
Rekompensata 40 euro w transakcjach handlowych

26.06.2018 12:26

Na gruncie obecnie obowiązującej ustawy o terminach zapłaty możliwość domagania się od dłużnika rekompensaty za koszty odzyskiwania należności nie jest obwarowana żadnymi dodatkowymi przesłankami. Rekompensata w równowartości kwoty 40 euro stanowi stałą, zryczałtowaną kwotą uśrednionych kosztów dochodzenia należności i jest niezależna od czynników takich jak wina dłużnika czy czas opóźnienia - wyjaśniło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: www.podatki.biz

Votum: program rehabilitacyjny obok odszkodowania [Faramuszki]

19.06.2018 7:46

Votum opisuje prowadzaną w imieniu 19-latka sprawę dot. rekompensaty za utratę sprawności w wyniku wypadku samochodowego. Poza wywalczonym (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Urząd zwleka z wydaniem karty pobytu? Zażądaj odszkodowania

18.06.2018 8:00

Zbyt długi okres oczekiwania na wydanie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę jest dla cudzoziemca podstawą do żądania rekompensaty z tytułu utraconej możliwości zarobkowania – wynika z wyroku WSA w Łodzi.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ryanair chciał za bardzo oszczędzić: Firma próbowała zaniżyć odszkodowanie za odwołany lot

12.06.2018 7:57

Irlandzki przewoźnik próbował znacznie zaniżyć odszkodowanie za odwołany lot – twierdzi firma, która pomaga uzyskać pasażerom rekompensaty

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Adam Ringer przeprasza osoby zatrute po zjedzeniu ciast. Green Caffe Nero wypłaci rekompensaty

05.06.2018 16:12

Rośnie liczba osób zatrutych po zjedzeniu ciast w sieci kawiarni Green Caffe Nero w Warszawie. Adam Ringer, prezes sieci opublikował w internecie wideo, w którym deklaruje rekompensaty dla poszkodowanych. - Naszym celem jest oferowanie najlepszej kawy i najlepszego jedzenia. Niestety, tym razem coś zawiodło - przyznaje.

Źródło: www.propertynews.pl

Stołeczny ratusz proponuje rekompensaty dla lokatorów zreprywatyzowanych budynków

30.05.2018 16:58

Rekompensaty w wysokości trzyletniego czynszu dla lokatorów zreprywatyzowanych budynków, którzy nie otrzymali pomocy mieszkaniowej ze strony miasta - wprowadzenie takiego rozwiązania zaproponowały w środę władze Warszawy. Projektowane koszty ewentualnej ustawy to ok. 100 mln zł.

Źródło: forsal.pl

Będą rekompensaty dla wdów i sierot po górnikach. Jest projekt ustawy

15.05.2018 10:27

Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, dzięki której m.in. około 7 tys. wdów i sierot po górnikach ma otrzymać 10-tysięczne rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Gmina będzie domagać się rekompensaty za wiatraki

15.05.2018 8:58

Rząd chce zmienić zasady opodatkowania wiatraków z mocą wsteczną, od 1 stycznia 2018 r. Świecie nad Osą zapowiedziało, że jeśli projekt wejdzie w życie, będzie domagało się od Skarbu Państwa rekompensaty za ubytek dochodów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kontakt z nami