Wiadomości z tagiem Rolnicy  RSS
IUNG: Na terenie Polski utrzymuje się susza rolnicza

04.07.2018 12:01

Na terenie Polski utrzymuje się susza rolnicza - poinformował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. W ocenie IUNG nadal występuje duży deficyt wody, sprawiający, że susza notowana jest wśród wszystkich czternastu monitorowanych grup i gatunków roślin.

Źródło: forsal.pl

Rząd "leciutko" popuści ustawę o obrocie ziemią

04.07.2018 6:30

Nie będzie spekulacyjnego obrotu ziemią, nie zrezygnujemy z kontroli nad sprzedażą ziemi rolniczej, ale niewielkie zmiany w ustawie o obrocie ziemią nastąpią - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Odszkodowanie po wypadku nieubezpieczonym ciągnikiem. Pieniądze zostają u poszkodowanego

03.07.2018 19:56

Nastoletni rolnik miał poważny wypadek nieubezpieczonym ciągnikiem. Wyrokiem Sądu Najwyższego – odszkodowanie mu się należało. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie odzyska pieniędzy.

Źródło: www.money.pl

Ministrowie rolnictwa Polski i Litwy rozmawiali o ASF, suszy i Wspólnej Polityce Rolnej

03.07.2018 9:57


Ministrowie rolnictwa Polski i Litwy na wspólnej konferencji w Warszawie podkreślili, że nie zgadzają się z pomysłem zmniejszenia budżetu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Zapowiedzieli, że będą zabiegali o wysoki budżet rolny Unii...

Źródło: inwestycje.pl

Wyrok sądu po istotnym poglądzie RF ws. wypadku w gospodarstwie [Rynek]

03.07.2018 7:32

Sąd Najwyższy, uwzględniając skargę kasacyjną, uznał że nieubezpieczeni rolnicy, których syn uległ poważnemu wypadkowi, nie musza zwracać (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Kolejne problemy rolników. Przez suszę mogą zapłacić kary za niezrealizowane zobowiązań

02.07.2018 19:56

Susza wygenerowała rolnikom kolejny problem. Przez kiepskie zbiory nie wywiążą się z wymogów rolno-środowiskowych. To może oznaczać sankcje. Pomóc mogą władze.

Źródło: www.money.pl

Rząd stawia moich mieszkańców w trudnej sytuacji

02.07.2018 12:57

Gdy powstanie port lotniczy, gmina z rolniczej przekształci się w biznesową, bo takiej inwestycji towarzyszy duży rozwój przedsiębiorczości. Ale czy gmina Baranów w ogóle będzie miała szansę istnieć? Czy pozostaną jeszcze jakieś więzi między ludźmi, które budują wspólnotę lokalną? Teren zostanie poszatkowany ciągami komunikacyjnymi, część mieszkańców zostanie wysiedlona. Dojdą do tego zagrożenia środowiskowe – mówi Andrzej Kolek, wójt Baranowa.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Minister rolnictwa: zbyt wygórowane oczekiwania ubezpieczycieli [Rynek]

02.07.2018 11:43

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, uważa, że system ubezpieczeń rolnych wymaga zmian. Jak ocenia: "Nie odejdziemy od (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Kontakt z nami