Wiadomości z tagiem Samorządy  RSS
Wójt bez prawa interpretacji. Straci gmina, zyska podatnik

04.07.2018 7:58

Samorządy nie chcą, aby przepisy o podatkach lokalnych wyjaśniał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Obawiają się, że nie zadba on właściwie o ich fiskalne interesy

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Samorządy chcą inwestować w Mieszkanie Plus

04.07.2018 6:56

Większość mieszkań już budowanych w ramach programu Mieszkanie Plus to inwestycje rządowo-samorządowe. Powodzenie tych projektów sprawia, że samorządy są bardzo zainteresowane udziałem w programie.

Źródło: forsal.pl

Mazowieckie zabytki z dofinansowaniem

03.07.2018 13:59

Dzięki finansowemu wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 5 mln zł, w 67 zabytkowych obiektach przeprowadzone będą remonty oraz prace konserwatorskie i restauratorskie.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Supermieszkańcy, supersamorządy

02.07.2018 9:57

Żeby inicjatywy społeczne w gminach miały szansę powodzenia, potrzeba chęci nie tylko samych mieszkańców, ale też władz gminy i urzędników. Laureaci konkursu „Super Samorząd 2018” pokazali, że współpraca jednych i drugich jest możliwa i nie wymaga wielkich nakładów. Jury doceniło zaangażowanie pomysłodawców i chęć współpracy gmin, które nie dość, że nie przeszkadzają, to pomagają realizować pomysły mieszkańców.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Rząd stawia na termomodernizację. Jednak bez samorządów to się nie uda

29.06.2018 7:57

Ma być mniej smogu i mniejsze zużycie energii. Wkrótce w najbardziej zanieczyszczonych gminach ma ruszyć rządowy pilotaż programu termomodernizacyjnego. Ma to pomóc w sprawnej wymianie starych pieców, powodujących niską emisję, i w dociepleniu domów, tak by do ogrzewania zużywać mniej energii. Jednak sukces projektu w dużej mierze uzależniony jest od sprawności poszczególnych samorządów.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Pieniądze są, gorzej z wykonawcami. Czy zdołamy wykorzystać unijne fundusze?

28.06.2018 9:23

Sytuacja na rynku pracy może być jednym z głównych zagrożeń dla wykorzystania przez samorządy unijnych funduszy w obecnej perspektywie budżetowej. Brak rąk do pracy sprawia, ze do przetargów staje mało chętnych, a oferty przekraczają kosztorysy - to wniosek z dyskusji na sesji "Fundusze w pół drogi - aktualna i nowa perspektywa finansowa UE" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Jeśli samorządy nie złożą wniosków o komisje szacujące straty wywołane suszą, to zastąpią je wojewodowie

27.06.2018 19:57

Jeżeli samorządy lokalne nie złożą wniosków o powołanie komisji szacujących straty spowodowane suszą, to zastąpią je wojewodowie, ale jednocześnie powiedzą, którzy wójtowie nie dopełnili takiego obowiązku - powiedział w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Źródło: forsal.pl

Podzielona płatność to także kłopot dla gmin. Za kilka dni nie przeleją pieniędzy

27.06.2018 9:20

Wprowadzenie podzielonej płatności w samorządach powoduje szereg wątpliwości i problemów praktycznych.

Źródło: www.money.pl

W walce z bezrobociem samorządy powinny postawić na transport publiczny i mieszkania na wynajem

23.06.2018 12:58

Wielu bezrobotnych nie jest w stanie podjąć pracy w sąsiedniej miejscowości, bo nie mają jak tam dojechać: nie posiadają samochodu, a transport publiczny nie funkcjonuje. Tam gdzie znajdują się duże zakłady, potrzebne są też mieszkania na wynajem.

reklama
Kontakt z nami