Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Polskie REITy na F.I.N.N.iszu

19.06.2018 16:53

W Ministerstwie Finansów (MF) trwają intensywne prace nad przygotowaniem wersji projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (FINN), która zostanie ostatecznie skierowana do Sejmu. W poniedziałek 18 maja miała miejsce konferencja uzgodnieniowa z udziałem przedstawicieli MF oraz podmiotów, które…

Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych

19.06.2018 13:57

W Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania, przedłożonym przez ministra inwestycji i rozwoju. Projekt przewiduje wprowadzenie systemu dopłat do czynszu w pierwszych latach najmu mieszkania.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Rząd napędzi komunikacyjną rewolucję w polskich miastach? Pomoże zerowa akcyza

19.06.2018 12:47

Projektem wprowadzającym zerową stawkę akcyzy na gaz ziemny CNG (sprężony) i LNG (skroplony) przeznaczony do napędu silników spalinowych zajmie się podkomisja stała do monitorowania systemu podatkowego - zdecydowała we wtorek sejmowa komisja finansów publicznych. Autobusy komunikacji miejskiej zasilane CNG jeżdżą w wielu polskich miastach

Jan Krzysztof Ardanowski: Będę ministrem rolnictwa. Dostałem taką propozycję od premiera Morawieckiego

19.06.2018 11:56

Będę ministrem rolnictwa; premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - potwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS). Dodał, że uroczystość mianowania go na szefa resortu odbędzie się w środę.

Źródło: forsal.pl

Walka ze smogiem na ostatniej prostej. Mułem w piecu nie popalisz

18.06.2018 14:21

- Udało się skutecznie przeprowadzić w Komisji Europejskiej notyfikację ustawy w sprawie norm jakości paliw stałych. To otwiera drogę do uchwalenia przez Sejm ustawowego zakazu palenia mułami i flotokoncentratami w domowych paleniskach. Jesteśmy na ostatniej prostej - poinformował Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii oraz pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wraca do komisji sejmowej

18.06.2018 8:59

Krajowy system bezpieczeństwa, który ma powstać dzięki ustawie, ma zapobiegać, wykrywać oraz minimalizować skutki incydentów naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju. W piątek sejmowa podkomisja przyjęła do projektu poprawki i skierowała go do komisji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Buda: Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT może pracować do końca obecnej kadencji Sejmu

16.06.2018 9:59

Komisja śledcza ds. wyłudzeń podatku VAT może pracować do końca obecnej kadencji Sejmu; w krótszym czasie nie da się tego tematu wyjaśnić - ocenił Waldemar Buda (PiS). Gdyby nie poprawki zgłoszone przez opozycję, komisja mogła już powstać, teraz sprawa przesunęła się na początek lipca - dodał

Tagi: Podatki, VAT, PiS, Sejm
Źródło: forsal.pl

Przywileje twórców to dowartościowanie elit czy zbiorowe oszustwo?

16.06.2018 8:56

Coraz częściej zwracamy uwagę na dylematy etyczno-moralne związane z naszym systemem podatkowym. Czy słuszne jest zabieranie, poprzez dodatkowe podatki, bogatym i dawanie biednym? A jeśli tak, to czy przeznaczać te pieniądze na program 500+, czy może na poprawę warunków życia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Bo na wszystko nie wystarczy. Tymczasem całkowicie poza zainteresowaniem opinii publicznej są nie mniejsze wątpliwości natury etyczno-moralnej związane z inną regulacją podatkową, która znajduje się w ostatniej fazie procedowania przez Sejm i Senat i wkrótce trafi na biurko prezydenta. Chodzi o rozszerzenie przywileju dla twórców związanego z możliwością skorzystania z 50 proc. ryczałtu na koszty uzyskania przychodu.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami