Wiadomości z tagiem Skoda  RSS
Gersdorf: Kadencyjność I prezesa SN jest określona w konstytucji, nie podlega zmianom ustawowym

04.07.2018 13:56

Stanowisko I prezesa SN ma kadencyjność określoną w konstytucji. Skoro kadencyjność ta jest określona w konstytucji nie podlega dyskusjom i zmianom ustawowym - powiedziała w środę Małgorzata Gersdorf. Funkcji, która jest określona konstytucyjnie zostałam pozbawiona ustawą - dodała.

Tagi: Ustawy, Skoda
Źródło: forsal.pl

Organizowanie półkolonii dla dzieci korzysta ze zwolnienia z VAT

04.07.2018 12:02

Pytanie: Czy usługi, jakie zamierza świadczyć Wnioskodawca polegające na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) oraz wykonywane w jej ramach: dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związanych (w szczególności wyżywienie, przewóz i bilety wstępu do wymienionych obiektów), wykonywane w formach i na zasadach określonych w przepisach o systemie oświaty, mogą korzystać ze zwolnienia Z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy?

Źródło: www.podatki.biz

Rozliczanie delegacji służbowych w formie elektronicznej a prawo do odliczenia VAT

03.07.2018 12:01

Pytanie: Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego (na zasadach przewidzianych w ustawie o VAT), zawartego na fakturach dotyczących rozliczenia delegacji służbowych, jeżeli będą one przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej - przy założeniu, że spełnione zostaną zasadnicze warunki do odliczenia podatku VAT, o których mowa w art. 86 ustawy o VAT? 

Źródło: www.podatki.biz

Polska służba zdrowia na piątym miejscu w Europie. Życie ratuje wzorcowo

03.07.2018 7:47

Trudno nie narzekać na służbę zdrowia, gdy się posiedzi z chorym dzieckiem trzy godziny w nieklimatyzowanej poczekalni na ostrym dyżurze. Od lat czekamy, aż będzie lepiej. Ale czy są na to szanse, skoro nasza służba zdrowia i tak należy do jednych z najlepszych w Europie? Przynajmniej jeśli chodzi o ratowanie życia.

Tagi: Europa, Skoda
Źródło: www.money.pl

Volkswagen planuje ekspansję w Indiach. Zainwestuje 1 mld euro

02.07.2018 18:56

Volkswagen zainwestuje 1 mld euro w Indiach - poinformował w poniedziałek w Delhi Bernhard Maier, szef Skody, która wchodzi w skład koncernu VW i która ma objąć kierowanie realizacją projektu "India 2.0". Projekt ten zakłada ekspansję marek VW i Skoda.

Źródło: forsal.pl

Volkswagen szykuje spore inwestycje w Azji

02.07.2018 18:38

Volkswagen zainwestuje 1 mld euro w Indiach - poinformował w poniedziałek w Delhi Bernhard Maier, szef Skody, która wchodzi w skład koncernu VW i która ma objąć kierowanie realizacją projektu "India 2.0". Projekt ten zakłada ekspansję marek VW i Skoda.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Samochód wielozadaniowy typu van a jednorazowa amortyzacja

02.07.2018 10:58

Pytanie: Wnioskodawca nabył w grudniu 2017 r. samochód Volkswagen Crafter. Z posiadanych przez Niego dokumentów (tj. faktury VAT oraz dowodu rejestracyjnego) wynika, iż jest to samochód ciężarowy. Czy w przypadku ww. samochodu można zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i dokonać jednorazowej amortyzacji?

Źródło: www.podatki.biz

Ta ustawa miała pomóc niepełnosprawnym. Ale to kolejny przykład papierowego prawa [OPINIA]

01.07.2018 12:56

Szanowni państwo, orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności wydaje się po ukończeniu 16. roku życia. Projekt jest kierowany do osób po 16. roku życia i dorosłych – to słowa rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej, która jako przedstawicielka wnioskodawców prezentowała poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności podczas pierwszego czytania na posiedzeniu sejmowej komisji.

Źródło: forsal.pl

Kontakt z nami