Wiadomości z tagiem Spadek  RSS
Raport: Okres po wejściu Polski do UE to dla wsi najlepszy czas w historii

19.06.2018 14:56

Dystans rozwojowy, dzielący polską wieś od miasta systematycznie spada, okres po wejściu do UE to dla obszarów wiejskich najlepszy czas w historii - to główne wnioski z „Raportu o stanie wsi. Polska wieś 2018” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA).

Źródło: forsal.pl

Jak zachować ciągłość majątku firm rodzinnych

19.06.2018 10:57


W obecnej sytuacji majętnej polskiej rodzinie prowadzącej firmę rodzinną trudno jest zapobiec rozdrobnieniu majątku po przeprowadzonej sukcesji lub po śmierci właściciela i podziale spadku, nawet jeśli większość rodziny ma intencję kontynuowania...

Źródło: inwestycje.pl

Przekleństwo El Dorado: Ameryka Łacińska podatna na kryzys gospodarczy

19.06.2018 6:56

Odnajdywanie jasnych punktów na mapie gospodarczej Ameryki Łacińskiej coraz bardziej przypomina poszukiwanie mitycznego El Dorado. Niska odporność tej części świata na decyzje amerykańskiej Rezerwy Federalnej jeszcze przyspiesza spadek jej znaczenia gospodarczego.

Indeksy giełdowe na minusach. Duży spadek JSW

18.06.2018 18:12

WIG 20 spadł 18 czerwca na zamknięciu o ponad 2 proc. Pozostałe główne indeksy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie także odnotowały mocne zniżki. Spadkom wśród blue chipów przewodziła JSW, a wzrostom - piątą sesję z rzędu - CD Projekt.

Źródło: finanse.wnp.pl

Koszty pracy wzrosły w Polsce o 8 proc.

18.06.2018 14:32

W I kwartale 2018 r. przeciętne godzinowe koszty pracy, obejmujące płace oraz koszty pozapłacowe, wzrosły w Polsce o 8 proc. rok do roku - wynika z nowych danych, które opublikował Eurostat. Wyższe tempo wzrostu zanotowano w 6 innych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jednocześnie tylko w jednym państwie odnotowano spadek kosztów pracy.

Źródło: www.podatki.biz

Komentarz surowcowy DM BOŚ

18.06.2018 13:57


Spadek cen ropy naftowej na skutek napięć handlowych na linii USA-Chiny. Miniony tydzień na rynkach wielu surowców zakończył się nerwowymi zniżkami. Wyjątkiem nie była ropa naftowa: cena amerykańskiej ropy WTI w piątek dynamicznie zniżkowała...

Źródło: inwestycje.pl

Były wicepremier prosto z mostu: Przejęcie za 4 mld zł było "głupie"

18.06.2018 13:18

- Eksportu węgla z Polski prawie się nie uświadczy, choć ceny surowca na rynku są dość wysokie. Cała nasza produkcja węgla może być konsumowana na rynku krajowym. Mamy spadek produkcji energii elektrycznej w Polsce i powoli zaczynamy się uzależniać od energii z importu - mówi dla portalu WNP.PL Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Firmę po śmierci przedsiębiorcy będzie mógł prowadzić zarządca

18.06.2018 11:11

Zgodnie z projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, po śmierci przedsiębiorcy nie będzie możliwe powołanie zarządcy sukcesyjnego przez osobę, która nie przyjęła spadku. Tylko osoba, która przyjęła spadek, ma uprawnienie do powołania zarządcy sukcesyjnego, za zgodą osób, którym łącznie przysługuje udział w przedsiębiorstwie w spadku większy niż 85/100. Po przyjęciu spadku nie jest już możliwe jego odrzucenie. Powołanie zarządcy sukcesyjnego przez osobę, która spadek odrzuciła, byłoby bezskuteczne w świetle przepisów projektu ustawy - wyjaśniło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: www.podatki.biz

Spada składka z UFK [Rynek]

18.06.2018 7:34

W I kwartale 2018 r. składki z tytułu ubezpieczeń na życie z UFK spadły o ponad 20% rok do roku - z 2,9 mld zł do 2,3 mld zł (zobacz też: (...)

Tagi: Tytoń, Spadek
Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami