Wiadomości z tagiem Startupy  RSS
Sezonowe obniżki ruszyły na dobre. Zara startuje z wyprzedażą

20.06.2018 16:44

Grupa odzieżowa Inditex rusza z wyprzedażami kolekcji wiosna-lato 2018. Jak co roku pierwsze z przeceną odzieży i obuwia wystartowały sieci z wyższej półki - Uterqüe oraz Massimo Dutti. Dziś o 22.00 w sieci i od jutra w sklepach stacjonarnych rusza wyprzedaż w pozostałych sieciach Inditeksu.

Źródło: www.propertynews.pl

PFR inwestuje w Startupy. Już teraz przeznacza na to ponad 640 mln zł

15.06.2018 17:56

- Liczymy, że w ramach tego programu powstanie kilka firm, które odniosą międzynarodowy sukces - podkreśla w rozmowie z money.pl Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. PFR podpisał kolejną umowę, tym razem z Tauronem. Wspólnie mają wspierać polskie startupy.

Źródło: www.money.pl

Koniec z bezcłowymi zakupami z Chin? Wiceminister finansów: Musimy wykorzystać potencjał startupów

15.06.2018 14:59

Rząd chce współpracować ze startupami i szuka pomysłu, jak nowe technologie mogłyby się przydać w administracji publicznej. - Trzeba znaleźć taką formułę, żeby państwo mogło skorzystać z potencjału startupów – zapowiada w rozmowie z Grzegorzem Osieckim Paweł Gruza, wiceminister finansów.

Axa z nową kampanią "Masz moc ratowania życia!" [Rynek]

15.06.2018 7:44

Dziś startuje nowa kampania społeczna Axy "Masz moc ratowania życia!". Badania CBOS z 2017 roku pokazują, że w ciągu ostatnich 10 lat znacząco (...)

Tagi: Startupy, CBOS
Źródło: feedproxy.google.com

Startupy dostały od KFK ok. 300 mln zł. Za te pieniądze zbudowano coś więcej niż tylko firmy

14.06.2018 12:56

Polski rynek venture capital już okrzepł. Teraz stoją przed nim nowe wyzwania - wynika z debaty przeprowadzonej przez money.pl podczas Impact'18 w Krakowie. Zdaniem Andrzeja Sałatyńskiego z KFK kluczowe jest teraz racjonalne przygotowanie się do wydania nowej, kilku miliardowej puli pieniędzy dla polskich startupów. Kinga Stanisławska z Experior Venture Fund uważa, że polscy innowacyjni przedsiębiorcy powinni wyjść z niszy "38 milionów Polaków" i zawsze skalować swój pomysł globalnie. Jacek Błoński z Meta VC liczy natomiast, że dobre prawo i świeży kapitał pomogą ściągnąć do Polski startupowców z krajów ościennych.

Źródło: www.money.pl

Dziś startuje mundial. Policzono, ile zarobi na nim Rosja

14.06.2018 6:24

Efekt ekonomiczny rozpoczynających się w czwartek w Rosji piłkarskich mistrzostw świata nie będzie znaczny, na turnieju skorzysta część z 11 regionów, które są gospodarzami rozgrywek - ta opinia przeważa wśród analityków i w rosyjskiej prasie gospodarczej.

Źródło: finanse.wnp.pl

Rząd wchodzi w akceleratory. 120 mln zł na "szkołę dla startupów"

13.06.2018 17:54

- Dwa lata temu mówiliśmy z Pawłem Borysem, że zrobimy najlepszy system dla startupów świata. Niech startupy powiedzą czy tak jest, ale na pewno nie jest źle - mówiła w studio money.pl na Impakcie Jadwiga Emilewicz.

Źródło: www.money.pl

Polski startup z wynalazkiem, który podbija świat. Prosty pomysł dopracowali do perfekcji

13.06.2018 16:27

Dbają o to, żeby szampon do włosów i dżem były na odpowiednim miejscu w sklepie. Niby proste, ale, by to było możliwe, trzeba było zaprząc do tego zaawansowane algorytmy. To wynalazek polskiego startupu ShelfWise, który w pełni wdrożył swój pomysł w Singapurze, a w planach jest ekspansja w Australii, Malezji, Indonezji.

Źródło: www.money.pl

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii planuje dofinansować nawet 400 startupów

13.06.2018 16:01

Chcemy dofinansować nawet 400 startupów. Tylko realnie wspierając innowacyjne rozwiązania możemy liczyć na pobudzenie naszej gospodarki - powiedziała w środę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Budżet programu to 120 mln zł. Startupy mają otrzymać do 250 tys. zł.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami