Wiadomości z tagiem Szkolenia  RSS
Wady i zalety podróży służbowych

02.07.2018 9:03

Wiele firm nie ma możliwości funkcjonowania bez częstych podróży służbowych. Nic w tym dziwnego, w wielu branżach prowadzenie działalności wiąże się z koniecznością kontaktów z klientami z kontrahentami czy klientami z całego kraju i nie tylko. Często organizowane są również targi, wystawy czy wyjazdowe szkolenia, do których również warto dobrze...

Źródło: www.ta-praca.pl

Multiagencyjny klucz do sukcesu [Flesz]

02.07.2018 8:49

Kluczem do sukcesu na rynku multiagencyjnym jest z jednej strony nowoczesność - tworzenie systemów i ulepszeń biznesowych. Z drugiej zaś bezpośrednia obecność wśród agentów - wsparcie merytoryczne, szkolenia, trening w miejscu pracy, dodatkowa motywacja do sprzedaży. Ważna jest przy tym wykwalifikowana kadra, która tworzy multiagencję, i codziennie wspiera oraz rozwija sieć sprzedaży.

Źródło: feedproxy.google.com

Ministerstwo Sprawiedliwości kontroluje przetargi w krakowskim sądzie. "Mogło dojść do złamania prawa"

30.06.2018 18:30

Ministerstwo Sprawiedliwości rusza z kontrolą w krakowskim sądzie. Sprawdzi, czy Beata Morawiec złamała prawo, zlecając szkolenia stowarzyszeniu, którego dziś jest prezesem. - To bardzo istotna sprawa - mówi ministerstwo. - To oczywista nagonka. Prezes w sądzie nawet nie decyduje o przetargach - odpowiada Morawiec.

Źródło: www.money.pl

Szkolenia BHP pracowników. Będą zmiany?

25.06.2018 12:58

Propozycje dotyczące zmiany przepisów Kodeksu pracy w sprawie szkolenia pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy zostały zawarte w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorstw w prawie podatkowym i gospodarczym. Projekt zakłada m.in. by szkolenia okresowe bhp nie były obowiązkowe dla pracowników administracyjno-biurowych zatrudnionych u pracodawcy zakwalifikowanego do grupy działalności, dla której określono nie wyższą niż trzecią kategorię ryzyka. Co do zasady, ustawa wejdzie w życie z dniem 1 czerwca 2018 r. - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Świat bez agentów? Nie! [Punkty widzenia]

18.06.2018 21:45

Agenci bardzo chwalą naszych menedżerów. Oczekują od nich pomocy w bieżących sprawach, kompetencji, dyspozycyjności i szybkiego działania. Wszystko to dostają, bo w ciągu ostatnich dwóch lat jeszcze mocniej zaczęliśmy w Compensie inwestować w menedżerów, ich programy rozwojowe i szkolenia. Widzimy, że dobre relacje i wzorowa współpraca na linii menedżer-agent to klucz do sukcesu. Część naszych menedżerów jest z nami od ponad dwudziestu lat - to pokazuje, że są przywiązani do firmy i takie samo podejście przekazują agentom.

Źródło: feedproxy.google.com

Miliony na rozwój w łódzkiej strefie

18.06.2018 15:31

4 miliony złotych wynosi wartość bonów szkoleniowych rozwiezionych przez camper Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który z projektem Strefa RozwoYou dotarł do półmetka. Największym wzięciem wśród przedsiębiorców aplikujących o dotację cieszą się szkolenia z unijnego rozporządzenia RODO. Właściciele firm chcą się też kształcić z zarządzania, języków obcych czy najnowszych trendów we fryzjerstwie.

Źródło: www.propertynews.pl

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy

16.06.2018 11:20

Wprowadzenie e-zwolnień jako obowiązkowego rozwiązania opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Chyba najbardziej prozaicznym problemem był m.in. brak komputerów w gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Źródło: www.money.pl

Amazon, Lidl i Biedronka wśród "najbardziej pożądanych pracodawców". Tam chcą pracować specjaliści

12.06.2018 23:56

Eksperci Antal zwracają uwagę, że w tegorocznym rankingu większe znaczenie miało kryterium stabilności zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia, a zmalała waga możliwości szkolenia i innowacyjności marki.

Źródło: www.money.pl

Walter Herz znów szkoli najemców

07.06.2018 14:28

Rusza druga edycja Akademii Najemcy Walter Herz. Pierwszy panel szkoleniowy, na który organizatorzy zapraszają 20. czerwca br. do Business Link HighFive w Krakowie, poświęcony będzie kwestii pakietów zachęt stosowanych przez wynajmujących powierzchnie komercyjne.

Źródło: www.propertynews.pl

NSA: Trener sportowy jako podatnik VAT

07.06.2018 12:52

Teza: Istota zawodu trenera sportowego - w opozycji do warunków znamionujących stosunek pracy w rozumieniu art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054 ze zm.) - opiera się na powierzeniu mu - z uwagi na jego wiedzę specjalistyczną w tym przedmiocie - zadań w zakresie m.in. kompletacji drużyny, jej szkolenia i prowadzenia w zawodach sportowych oraz uzależnieniu wynagrodzenia i długości kontraktu od efektów jego pracy, co wiąże się z dużym zakresem samodzielności w realizacji jego zadań, za wyniki której podnosi odpowiedzialność w postaci ryzyka utraty swojego zatrudnienia.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami