Wiadomości z tagiem USA  RSS
Stoltenberg w "Guardianie": Musimy chronić jedność NATO

19.06.2018 16:56

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegł w komentarzu dla brytyjskiego dziennika "The Guardian", że relacje łączące Europę i USA są bardzo napięte, a więc priorytetem państw członkowskich Sojuszu powinna być ochrona jedności Zachodu.

Źródło: forsal.pl

Waluty skandynawskie, oraz dolar australijski w czołówce najsłabszych

19.06.2018 15:57


Rosnące obawy związane z intensyfikacją wojny handlowej pomiędzy USA, a Chinami sprawiają, że AUD jest w czołówce trzech najbardziej tracących walut z dolarem w relacjach G-10. Gorzej mają się tylko waluty skandynawskie, które zwyczajowo są wrażliwe...

Tagi: AUD, Waluty, USA, Dolar
Źródło: inwestycje.pl

Poważne ostrzeżenie z USA. Kolejny kryzys "przyniesie ogromne straty"

19.06.2018 15:57

Kraje rozwinięte nie są przygotowane na kolejną recesję, zarówno pod względem gospodarczym, jak i politycznym – przestrzega były sekretarz skarbu USA Lawrence Summers. Uważa on, że banki centralne powinny być ostrożne z podnoszeniem stóp procentowych tylko po to, aby sterować inflacją.

Źródło: finanse.wnp.pl

Niemcy nie oglądają się na USA ws. ochrony klimatu

19.06.2018 13:14

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła we wtorek, że jej kraj pozostaje zobowiązany paryskim porozumieniem klimatycznym z 2015 roku, mimo że prezydent Donald Trump postanowił wycofać z niego Stany Zjednoczone. Wyraziła ubolewanie z powodu stanowiska USA.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Gigantyczne wydatki na globalną transformację cyfrową

19.06.2018 12:58

Międzynarodowa firma analityczna IDC prognozuje, że w 2018 roku globalne wydatki na transformację cyfrową przekroczą 1,1 biliona dolarów. Zdaniem firmy z siedzibą w stanie Massachusetts w USA jest to obecnie najistotniejszy trend w globalnej gospodarce.

Tagi: Firma, USA, Dolar
Źródło: www.wnp.pl

USA i Chiny - jeszcze daleko od wojny handlowej

19.06.2018 12:57


Ryzyko eskalacji handlowego sporu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami powoduje silną przecenę na globalnym rynku akcji. Chociaż coraz więcej obserwatorów nazywa spór na linii Waszyngton - Pekin wojną handlową, wydaje się, że cały czas jest...

Tagi: Akcje, Chiny, USA, Pekin
Źródło: inwestycje.pl

Wymiana ciosów handlowych pomiędzy USA a Chinami uderza w złotego. Cena dolara idzie w górę

19.06.2018 12:02

Wymiana ciosów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami przybiera na sile. Najpierw Biały Dom poinformował o decyzji wprowadzenia ceł na chińskie towary. Spotkało się to z niemal natychmiastową odpowiedzią ze strony Pekinu. W zamian Donald Trump zlecił przygotowywanie kolejnej listy produktów, które miałyby zostać objęte cłem w wysokości 10 proc.. Takie zachowanie dwóch potęg gospodarczych przebudziło obawy, o których rynek starał się już zapominać, a ich ofiarą staje się polska waluta - mówi Katarzyna Orawczak, analityk walutowy w firmie Ekantor.pl.

Źródło: forsal.pl

USA vs. Chiny: na ile ryzyko wojny handlowej jest realne?

19.06.2018 12:02

Ryzyko eskalacji handlowego sporu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami powoduje silną przecenę na globalnym rynku akcji. Chociaż coraz więcej obserwatorów nazywa spór na linii Waszyngton - Pekin wojną handlową, wydaje się, że cały czas jest to jedynie potyczka pomiędzy szanującymi się mocarstwami - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Tagi: Akcje, Chiny, PiS, USA, Pekin
Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami