Wiadomości z tagiem USA  RSS
Austria: Unia Europejska musi stworzyć zjednoczony front wobec USA

04.07.2018 15:58

W odpowiedzi na protekcjonistyczne działania Stanów Zjednoczonych UE musi być zjednoczona; Wspólnocie potrzeba "alternatywnych przepływów handlowych" - powiedziała w środę w Wiedniu minister gospodarki sprawującej prezydencję Austrii Margarete Schramboeck.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zaskakujące skutki amerykańskiego cła na stal. Nie tak sobie to Trump wyobrażał

04.07.2018 15:50

Wprowadzenie 25 proc. cła na stal importowaną do USA ośmieliło lokalnych producentów do podnoszenia cen. Wzrosły one tak bardzo, że mimo ceł amerykańska stal znowu jest droższa od importowanej.

Tagi: USA, Import
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Chiński ZTE może częściowo wznowić działalność w USA

04.07.2018 15:09

Władze USA zezwoliły koncernowi ZTE na częściowe wznowienie wymiany handlowej z amerykańskimi firmami po tymczasowym zniesieniu sankcji nałożonych na firmę ze względu na eksport jej towarów do Iranu i Korei Północnej - podała w środę agencja Associated Press.

Źródło: www.wnp.pl

Polska policja przejęła tony narkotyków. "Największa operacja na terenie kraju"

04.07.2018 15:03

3 tony haszyszu i 500 kg substancji, z której robi się amfetaminę, wpadły w ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji - pochwalił się w środę resort spraw zewnętrznych. Akcja była prowadzona we współpracy ze służbami antynarkotykowymi w USA i Pakistanie.

Tagi: Akcje, USA, Policja
Źródło: www.money.pl

Po spotkaniu Trump-Putin odbędzie się spotkanie Pompeo-Ławrow

04.07.2018 15:00

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow i sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkają się już po zaplanowanym na 16 lipca w Helsinkach szczycie z udziałem prezydentów obu państw, Władimira Putina i Donalda Trumpa. Poinformował o tym w środę w Moskwie sam Ławrow.

Źródło: forsal.pl

Chiny o wojnie handlowej z USA: nie wystrzelimy jako pierwsi

04.07.2018 15:00

Chińskie ministerstwo finansów oświadczyło w środę, że nie nałoży ceł odwetowych na amerykańskie towary, dopóki nie wejdą w życie karne taryfy USA na produkty z ChRL. Rozwiano tym samym wątpliwości związane z różnicą czasu między stolicami obu państw.

Źródło: finanse.wnp.pl

Polsko-izraelska deklaracja ukaże się w gazetach w Europie, USA i Izraelu

04.07.2018 13:56

Poświęcona relacjom polsko-izraelskim wspólna deklaracja premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu ukazała się bądź ukaże w tym tygodniu w formie ogłoszenia w kilkunastu wiodących dziennikach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu.

Tagi: Premier, USA
Źródło: forsal.pl

Kurs EUR/USD nieco zyskał podczas spokojnej wtorkowej sesji

04.07.2018 12:58


Kurs pary EUR/USD wczoraj wyhamował dotychczasowy trend spadkowy, kończąc dzień na lekkim plusie. Zmiana mogła zostać spowodowana przez inwestorów zamykających długie pozycje na dolarze amerykańskim przed dzisiejszym świętem niepodległości USA

Źródło: inwestycje.pl

reklama
Kontakt z nami