Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Prezydent Estonii: Konflikt w Donbasie to zagrożenie dla całej Europy

22.05.2018 17:56

Konflikt z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy jest niebezpieczny, gdyż stanowi zagrożenie dla całej Europy – oświadczyła w Kijowie prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

Źródło: forsal.pl

Jak zatrudnić Ukraińców do prac sezonowych. Zasady wydawania zezwoleń w 2018 r.

22.05.2018 15:11

Zatrudnianie obywateli Ukrainy do prac sezonowych jest proste i nie wymaga wykazania, że w okolicy nie ma bezrobotnych, którzy mogą podjąć się tych zadań. Wyjaśniamy, o czym należy pamiętać, by proces zatrudniania był całkowicie zgodny z prawem.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.money.pl

Stowarzyszenie Wolne Słowo ogłosiło apel w obronie Sencowa

22.05.2018 8:56

Literaci z rosyjskiego Stowarzyszenia Wolne Słowo zaapelowali o przekazanie Ukrainie skazanego w Rosji reżysera Ołeha Sencowa, który ogłosił głodówkę. Autorzy apelu zwrócili się o poparcie do uczestników Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Tagi: Ukraina, Forex
Źródło: forsal.pl

Przedsiębiorcy apelują do premiera ws. pozwoleń na pracę dla cudzoziemców

21.05.2018 22:47

Z apelem do premiera o przyspieszenie w Pomorskiem wydawania pozwoleń na pracę dla cudzoziemców, w tym głównie obywateli Ukrainy, wystąpiła Pomorska Rada Przedsiębiorczości. Jej zdaniem procedura w tej sprawie jest jedną z najdłuższych w kraju.

Źródło: praca.wnp.pl

Czesi będą sprowadzać pielęgniarki z Ukrainy

21.05.2018 21:27

W Czechach brakuje kilku tysięcy osób do opieki nad chorymi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Pracowników można by sprowadzić z Ukrainy, ale potrzebne są specjalne programy - powiedziała w poniedziałek dziennikarzom minister pracy Jaroslava Niemcova.

Źródło: praca.wnp.pl

Wschodni zaciąg. Szybko rośnie liczba osób, które chcą osiedlić się w Polsce

21.05.2018 16:56

W I kwartale tego roku ponad 50 tys. cudzoziemców złożyło wnioski o zezwolenia na pobyt w Polsce, to o ok. 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. - poinformował w poniedziałek Urząd do Spraw Cudzoziemców. Najczęściej w Polsce chcą się osiedlić obywatele Ukrainy.

Źródło: forsal.pl

Media fałszują wizerunek Przemyśla

21.05.2018 12:57

Posądzanie prezydenta miasta o celowe prowokowanie zamieszek, które przysłoniłyby obraz jakichś trudności gospodarczych czy demograficznych, to kuriozum – mówi Robert Choma. – Jestem prezydentem polskiego miasta i biorę udział w uroczystościach poświęconych polskiej historii, ale również uczestniczę w uroczystościach, na które zaprasza mnie mniejszość ukraińska. Niestety, część strony ukraińskiej nie chce tego faktu uznać.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

IKEA i H&M idą do Ukrainy

21.05.2018 8:27

IKEA i H&M wchodzą na rynek ukraiński w tym roku. O wejściu dwóch szwedzkich brandów na rynek poinformowała wicepremier Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cyncadze.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami