Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Vię Carpatię zbudujemy z Ukrainą i Białorusią. Minister snuje wizje

04.07.2018 6:56

- Jest to projekt, w którym obydwa państwa chcą uczestniczyć. Nie mówię tego bezpodstawnie – stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Forum Regionów Trójmorza.

Źródło: www.money.pl

Białoruś i Ukraina zainteresowane powstaniem Via Carpatii

03.07.2018 16:56

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział we wtorek w Jasionce k. Rzeszowa, że powstaniem Via Carpatia zainteresowane są Białoruś i Ukraina. Adamczyk uczestniczył w panelu "Via Carpatia - szlak wspólnych interesów" podczas Forum Regionów Trójmorza.

Źródło: forsal.pl

Ukraińcy w Polsce. Giganci AGD ratują się pracownikami ze wschodu

03.07.2018 7:45

Każda z pięciu największych firm, które w Polsce produkują sprzęt AGD, zatrudnia przy taśmie Ukraińców. Bez nich trudno byłoby utrzymać i zwiększać produkcję.

Źródło: www.money.pl

Ukraina szuka kapitału

03.07.2018 6:56

Po kilku względnie dobrych latach Ukraina znów wpada w problemy z bilansem płatniczym. Ekonomiści oceniają, że deficyt widoczny w tym roku, to niepokojący sygnał, który świadczy o początku cyklu odpływu kapitału.

Źródło: forsal.pl

Ukrainiec stoi przy każdej taśmie

03.07.2018 6:34

W dużych fabrykach AGD w Polsce pracują Ukraińcy. Bez nich nie moglibyśmy eksportować ponad 90 proc. produkowanych pralek i lodówek - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

Źródło: praca.wnp.pl

Ukraina oczekuje, że na spotkaniu Trump-Putin pojawi się temat więźniów

02.07.2018 18:56

Władze w Kijowie oczekują, że podczas spotkania prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, dojdzie do rozmowy o uwolnieniu więzionych w Rosji obywateli Ukrainy – oświadczyła wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Ołena Zerkal.

Źródło: forsal.pl

Poroszenko: "Więźniom Kremla potrzebna taka solidarność, jak w sprawie Skripala"

29.06.2018 10:58

Sprawa ukraińskich więźniów Kremla powinna wywoływać taką samą solidarność wspólnoty międzynarodowej, jak próba otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury – oświadczył w piątek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Źródło: forsal.pl

Zaostrza się sytuacja w Donbasie

29.06.2018 9:58

Czterech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dwóch zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, którzy w ostatnich dniach nasilili ataki na pozycje sił rządowych – poinformował w piątek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tagi: Ukraina
Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami