Wiadomości z tagiem Umowy  RSS
OEX E-Business rozwija partnerstwa w Azji

23.05.2018 12:59


Spółka OEX E-Business podpisała listy intencyjne dotyczące współpracy z partnerami biznesowymi z obszaru logistyki dla eCommerce z Singapuru. Umowy z PLG - Pacific Integrated Logistics Group i UrbanFox Asia ułatwią spółce z Grupy OEX dalszy rozwój...

Źródło: inwestycje.pl

BMZ nawiązuje współpracę z LG Chem

23.05.2018 9:57


Dwie światowe marki łączą siły. W ramach podpisanej, czteroletniej umowy koreańska firma dostarczy kilkaset milionów ogniw litowo-jonowych. Zarówno przedstawiciele Grupy BMZ, jak i LG Chem Ltd. podkreślają, że to strategiczna współpraca, która...

Tagi: Firma, PiS, Umowy
Źródło: inwestycje.pl

Polska liderem w zatrudnianiu na umowy czasowe

23.05.2018 8:32


Co czwarty Polak pracuje w oparciu o umowę na czas określony - wynika z danych przedstawionych przez Eurostat. Okazuje się, że Polska jest liderem wśród państw Unii Europejskiej, gdzie dominuje zatrudnienie tymczasowe. 

Źródło: www.bankier.pl

Polenergia ma mocnego partnera do budowy wiatraków na Bałtyku

22.05.2018 16:15

22 maja 2018 r. Polenergia oraz Statoil Holding Netherlands zawarły umowę przyrzeczoną przenoszącą własność 50 proc. udziałów posiadanych przez Polenergię w spółkach Polenergia Bałtyk II i w Polenergia Bałtyk III na Statoil Holding Netherlands. W tym samym dniu własność zbywanych udziałów przeszła na Statoil Holding Netherlands.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Jest umowa na koncepcję Portu Centralnego w Gdańsku

22.05.2018 14:18

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zawarł 22 maja umowę na opracowanie koncepcji Portu Centralnego. Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Łukasz Greinke oznajmił, że Port Centralny ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności portu w basenie Morza Bałtyckiego.

Tagi: Umowy, Gdańsk
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Odstępne od sprzedającego podlega VAT

22.05.2018 12:00

Przedsiębiorca, handlujący towarami używanymi, zamierza zawierać ze sprzedającymi, którzy są osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności, przedwstępną umowę kupna-sprzedaży. Na mocy tej umowy będzie wypłacał sprzedającemu zaliczkę. Postanowienia umowy przedwstępnej dają stronom możliwość odstąpienia bez podania przyczyny od umowy za zapłatą odstępnego. W przypadku odstąpienia od umowy przez sprzedającego przedsiębiorca otrzyma zwrot zaliczki oraz odstępnego. Czy ww. odstępne podlega podatkowi od towarów i usług?

Źródło: www.podatki.biz

Ulga mieszkaniowa nadal dzieli sądy

22.05.2018 7:57

Czy do skorzystania z ulgi mieszkaniowej wystarczy zawarcie umowy deweloperskiej i wydanie pieniędzy w ciągu dwóch lat? Warszawski WSA wciąż żąda podpisania aktu notarialnego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami