Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Polskie REITy na F.I.N.N.iszu

19.06.2018 16:53

W Ministerstwie Finansów (MF) trwają intensywne prace nad przygotowaniem wersji projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (FINN), która zostanie ostatecznie skierowana do Sejmu. W poniedziałek 18 maja miała miejsce konferencja uzgodnieniowa z udziałem przedstawicieli MF oraz podmiotów, które…

Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o pomocy publicznej. Jest kolejny krok

19.06.2018 16:31

Rząd przekazał we wtorek do konsultacji publicznych projekt nowelizacji ustawy o postępowaniu ws. pomocy publicznej. Głównym celem regulacji jest dostosowanie polskiego prawa do unijnych przepisów dot. pomocy publicznej i de minimis.

Tagi: PiS, Ustawy, Kolej
Źródło: finanse.wnp.pl

Węgry chcą powstrzymać imigrację nowym podatkiem

19.06.2018 16:29

Rząd Węgier przygotował projekt ustawy, zgodnie z którym organizacje wspierające imigrację, będą obciążone 25-procentowym podatkiem - poinformowała agencja MTI.

Źródło: finanse.wnp.pl

Pomoc państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych

19.06.2018 13:57

W Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania, przedłożonym przez ministra inwestycji i rozwoju. Projekt przewiduje wprowadzenie systemu dopłat do czynszu w pierwszych latach najmu mieszkania.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

VAT: Nowe obowiązki podatników: split payment i powszechne JPK na żądanie

19.06.2018 12:58

Od 1.07.2018 r. wchodzą w życie kolejne przepisy znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług (ustawy vat). Do systemu VAT zostaje wprowadzone dodatkowe rozwiązanie uszczelniające - mechanizm podzielonej płatności (z angielska określany jako split payment). Rozszerzony zostaje także na wszystkich przedsiębiorców, prowadzących księgowość w formie elektronicznej obowiązek przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego na żądanie.

Źródło: www.podatki.biz

USA nie sprzedadzą Ankarze myśliwców F-35. Premier Turcji: Uchwalony przez Senat zakaz jest "godny pożałowania"

19.06.2018 12:02

Uchwalony przez amerykański Senat projekt ustawy zawierający zakaz sprzedaży Turcji myśliwców F-35 bez zatwierdzenia przez prezydenta USA jest "godny pożałowania i przeciwny duchowi strategicznego partnerstwa" - powiedział premier Turcji Binali Yildirim.

Źródło: forsal.pl

Kancelaria odszkodowawcza a uprawnienia konsumenta [Prawo dla nieprawnika]

19.06.2018 7:57

Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji za klienta uznaje osobę fizyczną występującą z roszczeniem z OC ppm (art. 2 pkt 1 lit. b) - nie wymaga, aby był to poszkodowany. Jeśli więc kancelaria odszkodowawcza to jednoosobowa działalność gospodarcza - nie jestem pewien, czy na pewno nie kwalifikuje się do uznania za klienta.

Źródło: feedproxy.google.com

Próg przychodów lub kosztów podatkowych spółki wpływających na konieczność przygotowania dokumentacji podatkowej spółki

19.06.2018 1:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną, w której wskazał, że spółka nie będzie zobowiązana do zawarcia w dokumentacji podatkowej informacji, o których mowa w art. 9a ust. 2d ustawy CIT, tj. informacji o grupie podmiotów powiązanych tzw. „master file”.

Źródło: www.taxonline.pl

Komisja Wenecka apeluje do Węgier o poczekanie z pakietem ustaw

18.06.2018 22:59

Komisja Wenecka wezwała parlament Węgier, by poczekał z przyjęciem pakietu ustaw antyimigracyjnych "Stop Soros", a Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) je skrytykował.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami